Конспекти занять з дітьми
«Допоможемо Буратіно»
Конспект заняття з правил дорожнього руху в старшій групі.
Автор: Нартдинова Фаниса Фангатовна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа «Середня загальноосвітня школа № 6», ХМАО-Югра, р. Югорск.
Мета заняття. Продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, вчити практично застосовувати їх в різних ситуаціях.
Завдання:
Освітня:
- продовжувати знайомити з елементами дороги;
- удосконалювати діалогічне мовлення, інтонаційну виразність мовлення;
- Продовжувати закріплювати правила поведінки на проїзній частині;
- Розвивати у дітей почуття відповідальності за дотримання ПДР;
Розвиваючі:
- розвивати у дітей ази дорожньої грамоти, розширювати знання дітей про світлофорі, про значення сигналів світлофора і дорожніх знаків.
-Виховна:
- формувати дружні, доброзичливі стосунки між дітьми;
- виховувати вміння слухати свого однолітка не перебиваючи;
- формувати бажання дотримуватися правил дорожнього руху.
Активізація словника:
• Закріпити в мові дітей слова: пішохід, пасажир, тротуар;
• Закріпити у мовленні назви дорожніх знаків.
Методи і прийоми:
ігровий момент, художнє слово, показ, бесіда, завдання, пояснення, розглядання, закріплення, заохочення, підсумок.
Хід заняття.
Вихователь: Хлопці, проходьте, зверніть увагу, до нас в зал прийшло багато гостей, давайте поздороваемся з ними.
Подивіться будь-ласка на екран, скажіть що там зображено?
Вихователь: Вірно, це наш друг - Светофорик. Сьогодні ми зібралися для того, щоб закріпити наші знання про правила дорожнього руху, скажіть, що це за правила, для чого вони нам потрібні?
Правильно, ми з вами учасники дорожнього руху і тому вивчати і знати правила необхідно для того, щоб не піддавати своє життя небезпеці.
Вихователь: Діти, відгадайте загадку:
Це дуже дивний,
Дерев'яний чоловічок?
На землі і під водою
Шукає ключик золотий,
Всюди ніс встромляє він довгий...
Хто ж це? (Буратіно)
Слайд 1. Буратіно.
Вихователь: Сьогодні Буратіно прийшов до нас у гості. Але він прийшов не просто так, він мені розповів, що у нього є одна проблема і він хоче, щоб ви йому допомогли. Ви згодні допомогти?
На слайді з'являються зображення визначних пам'яток міста.
Вихователь: Він виявився в нашому місті, ----- заблукав у ньому і злякався. Він не знає, як поводити себе на вулицях нашого великого міста. Ми допоможемо Буратіно?
Вихователь: А в якому місті ми живемо?
Вихователь: Давайте допоможемо нашому гостю, не бояться ходити вулицями. Але для цього ми з вами відправимося в маленьку подорож. Готові їхати?
2 Слайд. Рухомий автобус. (Звучить фонограма «Автобус блакитний)
А ось і наша перша зупинка. Скажіть, як вона називається?
3 Слайд. Вулиця.
Давайте розповімо Буратіно, з яких частин складається вулиця.
Вихователь: правильно, хлопці! (бесіда про вулиці)
Вихователь: Які ви молодці, хлопці, наглядові. Але поїдемо з вами далі.
Наступна наша зупинка називається «Світлофор».
Зараз діти - Руслана, Поліна, Аріна і Асема допоможуть мені розповісти «Казку про заповітних вогниках »
(Розігрується сценка «Казка про заповітних вогниках»)
Вихователь: В одному прекрасному старому місті зустрілися на перехресті три вогника: Червоний, Жовтий і Зелений. Зав'язався між ними суперечка про те, який з вогників найважливіший.
Дитина (червоний вогник): Я, червоний, найважливіший - колір вогню, пожежі. Як мене побачать люди знають, що попереду тривога, небезпека.
Дитина (жовтий вогник): Ні, я, жовтий колір, важливіше. Мій колір - колір сонця. А воно може бути і другом, і ворогом. Тому я попереджаю: Будь обережний! Увага! Не поспішай!
Дитина (зелений вогник): Друзі вогники, годі сперечатися! Це я - найважливіший колір - колір трави, лісу, листя. Я нагадую всім про безпеку і спокій.
Вихователь: Так і продовжувався б на перехресті міста спір заповітних вогників, якби не втрутився самотній герой. У нього були три очі, але вони не мали кольору. Ось що він сказав:
Дитина (світлофор): Друзі, не треба сперечатися! Кожен з вас - дуже яскравий колір, і кожен дуже важливий. Давайте дружити! Ми завжди будемо разом допомагати всім людям на вулицях міста.
Вихователь Заповітні вогники дуже зраділи. І з тих пір на перехрестях великих міст керують машинами і пішоходами друзі-вогники і один світлофор!
Вихователь: Ви зрозуміли, хлопці, для чого на вулицях потрібен світлофор?
Діти: Так, щоб не було аварій і т. д.
Проводиться гра «Веселий жезл».
Під музику діти передають жезл, коли музика закінчується, той у кого виявився жезл відповідає на запитання вихователя.
Питання:
Пішки по вулиці йде. Значить це (пішохід)
Якщо ти їдеш в автобусі, автомобілі, то ти (пасажир)
Голос автомобіля (сигнал)
А машини літають?
У світлофора 8 очей? (ні - 3 сигналу: червоний, жовтий, зелений)
А машини сплять у ліжках? (ні, в гаражі, на автостоянці)
Як називається те місце, де люди очікують автобус (зупинка)
Як називається місце, яке включає в себе дороги, парки, житлові двори, ігрові майданчики? (вулиця)
Вихователь: А зараз ми з вами познайомимо Буратіно з видами транспорту. Для цього ви повинні відгадати загадки, готові?
Загадки про види транспорту (відгадки представлені на слайдах).
Цей кінь не їсть вівса,
Замість ніг - два колеса.
Сядь верхи і мчись на нім,
Тільки краще права кермом.
4 слайд. Виїжджає велосипед.
В полі сходи лежить,
Будинок по сходах біжить.
5 слайд. Виїжджає і гуде потяг.
Я в будь-який час року,
І в будь-яку негоду
Дуже швидко в будь годину
Провезу вас під землею.
6 слайд. Їде метро.
Летить птах - небилиця,
А народ сидить всередині
Між собою говорить
7 слайд. Вилітає літак
По хвилях палац пливе,
У трюмі важливий вантаж везе.
8 слайд. Випливає корабель.
Вихователь: Молодці! Ви вже познайомили Буратіно і з вулицею і зі світлофором, і з видами транспорту, але він ніяк не може зрозуміти, що це за солдатики на довгих ніжках стоять у нашому залі.
Вихователь: А для чого на вулицях потрібні дорожні знаки?
Вихователь: Давайте зараз перевіримо, чи знаєте ви, що означають ці дорожні знаки чи ні.
Загадки з ПДР:
Усім знайомі смужки,
Знають діти, знає дорослий,
На ту сторону веде... ("Пішохідний перехід".)
В дощ і в ясну погоду
Тут не їздять велосипеди.
Каже їм знак одне:
"Їздити тут заборонено!" (Рух велосипедів заборонено)
Щось тут народ юрбиться.
Від чого йому не спиться!
Чекають автобус міський,
Їдуть в офіс, цех, додому.
Їдуть в школу, дитячий сад,
У свято їдуть на парад. (Зупинка)
Хтось яму розкопав -
Прямо на дорозі.
І водій повинен знати,
Що йдуть роботи.
Знак побачив - об'їжджати,
Далі без турботи. (Дорожні роботи)
Посеред дороги діти,
Ми завжди за них у відповіді.
Щоб не плакав їх батько,
Будь уважніше, водій! (Діти)
Де дорогу перейти,
На ту сторону пройти?
Всім допоможе перехід,
Під землею, що йде. (Підземний пішохідний перехід)
Вихователь: І в кінці нашої подорожі я хотіла б пограти з вами ще одну гру.
Якщо ви вступаєте згідно з правилами дорожнього руху, то дружно відповідайте: «Це я, це я, це все мої
друзі», а якщо ні - то мовчіть.
Питання:
1. Хто з вас йде вперед
Тільки там де перехід?
2. Хто летить вперед так скоро,
Що не бачить світлофора?
3. Знає хто, що світло зелений
Означає, шлях відкритий.
А що жовте світло завжди
Про вниманье говорить?
4. Знає хто, що червоне світло
Це означає, ходу немає?
5. Хто з вас, йдучи додому,
Тримає шлях по бруківці?
6 Хто з вас у вагоні тісному
поступився бабусі місце?
Підсумок: Які ви молодці, хлопці! Ви допомогли познайомитися Буратіно з ПДР. Тепер я буду спокійна. Я знаю точно, що з вами і з ним нічого не трапиться. До побачення.
Рефлексія.
- Хлопці, вам сподобалася подорож? Що вам запам'яталося найбільше? Які завдання здалися вам важкими? (короткий опитування по заняттю).