logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«В гостях у казки»

Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення (старший дошкільний вік).

Автор: Гусєва Тетяна Василівна, старший вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N26 муніципального утворення Усть-Лабінський район, Краснодарський край, ст. Новолабинская.

Скачати презентацію до цього заняття.
Пояснювальна записка до заняття «Що за принадність ці казки»

Заняття для дітей підготовчої до школи групи, складено відповідно до Програми виховання і навчання в дитячому садку " під редакцією Васильєвої М. А.
Заняття з розвитку мовлення у підготовчої до школи групи згідно з розкладом НОД проводяться 1 раз в тиждень.
Представлений конспект - є авторською розробкою, побудований у відповідності з дидактичними і общепедагогическими принципами:
• Принцип безперервності (заняття було побудовано на основі попередніх занять і спільних дій вихователя і дітей)
• Принцип активності (підтримувалася мотивація та інтерес)
• Принцип доступності (відповідність віковим особливостям)
• Принцип психологічної комфортності
Мета заняття: розвиток мовлення дітей, через твір казок з ілюстраціями, по назві, по набору іграшок.
Завдання:

  • Розвивати у дітей творче мислення, фантазію при складанні казок з ілюстраціями, за сюжетом, за назвою казки, прислів'я, по набору іграшок.
  • Вчити зв'язно, послідовно викладати хід придуманої казки, використовуючи зачини, повтори, приповідки, кінцівки російських народних казок.
  • Закріпити вміння використовувати в мовленні епітети, що характеризують героїв, використовувати в мовленні діалоги.
  • Продовжувати вчити дітей переказувати казку за ролями, передаючи текст точно, послідовно, виразно.
  • Виховувати вміння розуміти сенс прислів'їв

Для досягнення мети були використані такі методи та прийоми:
• Наочний метод (мультимедійна презентація, картинки із зображенням персонажів, іграшки, настільний театр)
• Наочно-практичний метод (творчі вправи - складання казки)
• Словесний метод (розповідь-супровід для презентації)
• Прийом емоційної зацікавленості (відправлення у подорож)
• Ігровий прийом (лічилка, гра-физминутка)
За змістом заняття є інтегрованим, так як частини заняття об'єднані знаннями з декількох областей. Рішення завдань здійснюється через такі освітні області:
• соціалізація (гра «Чарівне колечко»);
• комунікація (складання казки);
• здоров'я (физминутка);
• пізнання (розповідь вихователя, перегляд презентації).
Застосування інноваційних технологій - використання ІКТ, що дало можливість зацікавити і привернути увагу дітей. Протягом всього заняття у дітей підтримувалася мотивація. Поетапно відбувається зміна видів діяльності. Діти самі являлись учасниками ігрових моментів і активними помічниками під час заняття. Це дозволило зберегти у дітей позитивний емоційний настрій.
В ході підготовки даного заняття проводилася попередня робота з дітьми:

  • Читання, розповідання російських народних казок.
  • Розглядання ілюстрацій до казок
  • Перегляд мультфільмів по темі про російських народних казок.
  • Проведення дидактичних ігор: «Дізнайся казку за малюнками», «Чий головний убір?», «З якої казки герой» і т. д.
  • Заучування загадок.
  • участь в інтернет-конкурсі «Мої улюблені казки» з вихованцями підготовчої до школи групи.

Заняття складається з етапів, на кожному з яких даються чіткі інструкції. Воно почалося з організаційного моменту, де активізувалося увагу дітей, яке підтримувалося протягом усього заняття. Під час заняття діти дивляться мультимедійну презентацію зі слайдами казкових персонажів. Потім з вихованцями проходить обговорення і вихователь пропонує дітям скласти самостійно казки на різні теми. Хлопці відповідають на навідні запитання вихователя і поступово виходять казки. В процесі даній частині заняття здійснюється індивідуалізація навчання (мінімальна допомога, поради, нагадування, навідні запитання, показ, додаткове пояснення). Педагог створює умови для того, щоб кожна дитина досягла результату.
Щоб зацікавити дітей мною був придуманий незвичайний спосіб переказу казки одному - по телефону. Тому переказ пройшов легко, непомітно.
На занятті простежується реалізація особистісно-орієнтованої моделі. Вихователь проявляє вміння визнавати і приймати особистість дітей, враховувати їх точку зору, почуття, емоції, налагоджені партнерські відносини з дітьми.
Після проведення заняття педагог аналізує його результативність, освоєння дітьми програмних завдань, проводить рефлексію діяльності і намічає перспективу діяльності, тобто ставиться нова проблема.

Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення (старший дошкільний вік).

Тема: «В гостях у казки».

Мета заняття: розвиток мовлення дітей, через твір казок з ілюстраціями, по назві, по набору іграшок.
Завдання:

  • Розвивати у дітей творче мислення, фантазію при складанні казок з ілюстраціями, за сюжетом, за назвою казки, прислів'я, по набору іграшок.
  • Вчити зв'язно, послідовно викладати хід придуманої казки, використовуючи зачини, повтори, приповідки, кінцівки російських народних казок.
  • Закріпити вміння використовувати в мовленні епітети, що характеризують героїв, використовувати в мовленні діалоги.
  • Продовжувати вчити дітей переказувати казку за ролями, передаючи текст точно, послідовно, виразно.
  • Виховувати вміння розуміти сенс прислів'їв

Попередня робота:
? Читання, розповідання російських народних казок.
? Розглядання ілюстрацій до казок
? Перегляд мультфільмів по темі про російських народних казок.
? Проведення дидактичних ігор: «Дізнайся казку за малюнками», «Чий головний убір?», «З якої казки герой» і т. д.
? Заучування загадок.

  • Участь в інтернет-конкурсі «Моя улюблена казка»

Обладнання: перфокарта, аудизапись, ілюстрації у формі слайдів, набір іграшок, настільний театр, телефон
Словникова робота: мандрівник, приповідка, беззахисний.

Хід заняття.

Вихователь:

Хлопці, чи знаєте ви, хто такі мандрівники? А ви хотіли б ними стати? Сьогодні я пропоную вам вирушити в подорож, але щоб дізнатися в яке, потрібно відгадати зашифроване слово на цій перфокарте. Ми будемо відгадувати його по 1-му буквах слів, відгаданих вами загадок.
? Красна дівчина сумна, їй не подобається весна.
Їй на сонце тяжко, сльози ллє бідолаха - Знегурочка.
? На сметані мешен, на віконці стужен.
Круглий бік, рум'яний бік, покотився - Доолобок.
? Всіх вилікує, вилікує, добрий доктор - Айболит.
? Вона красива і мила, а ім'я її від слова зола? - Золушка.
? Товстун живе на даху, літає він всіх вище - Доарлсон.
? В казках він завжди простак, всі звуть його дурень.
Але розум ще покаже свій, цей казковий герой - Іванушка.

Діти виконують завдання, читають слово, вирішують, куди відправляться в подорож.

З

До

А

З

До

І

Звучить музика.

Вихователь:
Ця музика переносить нас у чудовий світ казок. Ми вирушаємо в подорож по казках. (слайд N 3,4)
? Хто живе в казках?
? Як починається казка?
? Якими словами закінчується?
? Що можна використовувати, щоб казка була красивою (пісеньки, примовки, прислів'я, приказки)
? Хлопці, а які приказки ви знаєте? (слайд № 7)
     «Скоро казка мовиться, та не скоро діло робиться»;
     «Сказано-зроблено».
Вихователь:
А ви багато знаєте казок? Зараз перевіримо: (слайд № 8)

Загадування загадок дітьми.

? Мишка будинок собі знайшла, мишка добра була.
В тім домі, зрештою, стало безліч мешканців.
? Не лежалось на віконці, покотився по доріжці.
? По стежці, бадьоро крокуючи, самі носять відра воду.
? Відчинили двері козенята, і пропали всі кудись.
? А дорога далека, а кошик нелегка.
Сісти б на пеньок, б з'їсти пиріжок.
? Бив, та бив по тарілці носом.
Нічого не проковтнув і залишився з «носом».

Вихователь:
Ви добре знаєте казки. А зараз ви самі будете придумувати різні казки.

Виставляється ілюстрація (слайд N9)

«Казкова хатинка»

Вихователь:
У мене в руках чарівне колечко. Ми будемо вимовляти слова, і у кого виявиться перстень, той і буде розповідати казку.

Покотився, покотився, світле кільце
Покотився, покотився, з нашого ганочка.
Хто колечко візьме, той і казку почне.

Дитина за ілюстрації складає казку.

Вихователь:
Молодець, гарну придумав казку

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА - «В темному лісі є хатинка»
У темному лісі є хатинка - діти крокують
Варто задом наперед - діти повертаються
У цій хатинці є старенька - Погрожують пальцем
Бабуся Яга живе - погрожують пальцем іншої руки
Ніс гачком, - показують пальчиком
Очі великі - показують
Немов жарини горять- похитують головою
Ух, яка сердита! - біг на місці
Дибки волосся стоїть -руки вгору
Вихователь:
Ну, а тепер продовжуємо далі свою подорож.

Виставляється ілюстрація лісу (слайд N10) і набір іграшок: білка, їжачок, ведмедик.

Вихователь:
Треба придумати казку з іграшок.
Покотився, покотився, світле кільце
Покотився, покотився, з нашого ганочка.
Хто колечко візьме, той і казку почне.

Дитина складає казку з іграшок.
Вихователь:
Молодець. Давайте продовжимо нашу подорож. Я вам пропоную придумати казку за темою: «Як лисиця і заєць подружилися».
Давайте згадаємо, яким в казках показаний заєць?
(Слайд № 11)

Діти: Боягузливим, полохливим, беззахисним.
(Слайд № 12)
Вихователь: -А яка у нас лисичка в казках?

Діти: Хитра, шахрайка, обманщиця.

Діти придумують казку, використовуючи казкових персонажів настільного театру.
Вихователь:
А ми продовжуємо нашу подорож по казках. Хлопці, ви знаєте багато прислів'їв. Давайте згадаємо.

(слайд № 13)

? Хороша кашка, та мала чашка.
? Жити в сусідах, бути в бесідах.
? Умій в гості кликати, умій і пригощати.
? Що є в печі, все на стіл мечи.
? Що посієш, те й пожнеш.
Вихователь:
А тепер послухайте ось таку прислів'я: «Як відгукнеться, так і відгукнеться».
Як ви її розумієте? - відповіді дітей.
Ми з вами читали російську народну казку: «Як відгукнеться, так і відгукнеться».
Давайте згадаємо цю казку. (слайд N 14-18)

Запитання вихователя:

  • Про що йдеться в цій казці?
  • Якою вам уявляється лисиця в цій казці.
  • Що вам сподобалося в казці?
  • Як ви розумієте вислів: «не солоно хлебавши»; «пригощає», «куховарила», що вони означають?
  • Чому так називається казка?
  • Що означає вираз: «як відгукнеться, так і відгукнеться»?

Вихователь:
А тепер я пропоную вам розповісти цю казку своєму другу по телефону.
Ви повинні постаратися правильно передати зміст казки по телефону, щоб ваш друг зрозумів яка ця казка і хто в ній головні герої.

Переказ казки по телефону

Вихователь:
Наша подорож у світ казок закінчується.
слайд N 19)

  • Пригадайте, які казки ви сьогодні придумали?
  • Чия казка сподобалася найбільше?

(Слайд 20)

  • Назвіть свої улюблені казки.
  • Чим вони вам подобаються?
  • А чому вчать казки?

Ось і закінчилась наша подорож. Ви сьогодні всі старалися і були просто молодці. (слайд N 21-22)

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове