logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Ноябрьск - місто немовля.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності.

Автор: Подмазина Ірина Леонідівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок компенсуючого виду «Аленький цветочек» муніципального освіти місто Ноябрьск.

Мета: Познайомити дітей з історією виникнення міста; розвивати вміння відповідати на запитання повною відповіддю, виховувати повагу до праці дорослих, розуміння того, що праця кожного робить наше місто ще краще; пробудити інтерес до історії рідного міста.

Матеріал: Малюнки з зображенням старого і нового будинків, серія листівок про Ноябрьске, матеріал для ІЗО діяльності (кольорові олівці, фарби, папір).

Збагачення словника: поселення. селище, суворий клімат, хуртовинну вечір, палі, житлові вагончики і бочки.

Попередня робота: піша екскурсія вулицями міста, розглядання серії листівок з видами міста, індивідуальні бесіди про те, в яких будинках живуть діти, що знаходиться поруч з їх будинком, слухання пісень про Ноябрьске в аудіозаписі.
 
Хід заняття
Вихователь:
-Хлопці, ви всі тут народилися?
(Відповіді дітей)
-Якою, на вашу думку, тут клімат?
(Відповіді дітей: суворий клімат, сніжна холодна зима, сильні вітри)
-Послухайте, будь ласка казку: «В один з холодних вьюжных вечорів стояли поруч два будинки і розмовляли один з одним. Один будинок був старий - старий, а інший зовсім молодий. Старий будинок скрипів і скаржився на те, що у нього дуже болять ноги».
-Хлопці, а біля будинків є ноги?
(Відповіді дітей)
-Ноги будинку - це палі. Їх вбивають у землю, перед тим, як будувати будинок.
-Як ви думаєте, для чого?
(Відповіді дітей: для того, щоб будинок міцніше простояв довше).
Показати дітям старий і новий будинку, палі, намальовані на аркуші паперу або ілюстрації.
Вихователь:
- Продовжимо нашу казку: «Новий будинок сміявся над старим домом, над тим, що він весь час скрипить і охає. І тут старий будинок запитав його:
-Чи знаєш ти так само багато, як і я? Ти з'явився зовсім недавно і дуже багато чого не бачив.
-Так, ти правий - погодився новий будинок:

-Розкажи мені все, що ти знаєш про історію нашого міста. Про те, які тут були раніше вдома, адже таких великих і красивих, як я, не було. І як з'явився сам місто?
Тоді старий будинок став розповідати про все, що знав сам».
-Хлопці, а ви хочете послухати те , про що розповідав старий будинок?
(Відповіді дітей)
-Так давайте послухаємо.
«Коли геологи знайшли нафту на північній землі, вони покликали нафтовиків, щоб її добувати. Цим людям треба було десь жити, і вони привезли з собою невеликі вагончики і житлові бочки (Показати фотографії або ілюстрації із зображенням вагончиків і бочок). Так з'явилося перше маленьке поселення - селище. Трохи пізніше до них приїхали друзі. Потім вони привезли свої сім'ї (жінок, дітей). У таких маленьких житлах (бочках і вагончиках) їм стало тісно жити. І люди стали будувати будинки. Будинки були невеликі, дерев'яні, одно та двоповерхові».

Вихователь:
-Хлопці, так як дорослі привезли з собою своїх дітей, їм потрібно було вчитися. А маленьким відвідувати дитячий садок.
-Подумайте, будь ласка, якісь будівлі потрібно було побудувати людям в першу чергу, необхідні для життя?
( Відповіді дітей: школи, лікарні, дитячі сади...)
Одночасно з запропонованим будівлею, пропонувати дітям називати його призначення.
(магазин - щоб там купувати продукти, лікарня-лікувати хворих, і т. д.)
-Хто ж там буде працювати?
(Відповіді дітей: у лікарні - лікарі, в школі - вчителі, в магазині - продавці...).
«Правильно, от і стали приїжджати в наш невелике селище люди різних професій. І щоб всім - всім вистачило місця жити, почали будувати нові будинки. Висотні будинки будували, з безліччю квартир».
-Чим вони відрізняються від тих старих, перших будинків?
(Відповіді дітей: великі, красиві, багато поверхів, з балконами, міцні, з бетону і цегли...).
« Побудували один, другий, третій, багато будинків. І так поступово маленький селище перетворилося на великий, красивий місто».
-А як люди назвали своє місто?
(Відповіді дітей)
-Чому саме Ноябрьск?
(Відповіді дітей: тому що перші люди приїхали сюди в місяці листопаді, і на честь цього місто назвали Ноябрьск).
-Послухайте, будь ласка, вірш А. Стуку «Моя доля»

 

Куди-то юність нас кликала
По незвіданих дорогах,
Ми йшли за щастям з двору
В далину від рідного порога.
Побудувати місто ми змогли,
Який став моєю долею,
За нафтою довгий шлях пройшли
І стали владні над тайгою.
Ноябрьск - ровесник синів,-
Він зніми кожен рік дорослішає,
Як маг, чарівник - чарівник,
Землі багатства він плекає.
Їх для народу повинні взяти,
Відкрити дано нам ці скарби,
Ми з чорним золотом дружні
І знаємо всі його секрети.
Нам край суворий не забути,
Ми з ним і серцем і душею,
Тобі, моє місто, вічно жити
І вічно бути моєю долею!

-Хлопці, ось ви і прослухали казку старого будинку. Зараз прошу вас подумати і відповісти.
-Чи подобається вам наше місто?
(Відповіді дітей)
-Що найбільше подобається?
(Відповіді дітей)
- Що б вам хотілося побудувати нового у місті?
(Відповіді дітей)
Давайте постараємося всі ваші пропозиції зобразити на папері.
(Діти після відпочинку приступають до малювання).

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове