logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Осіння казка»

Конспект інтегрованого НОД у підготовчій групі для дітей із ЗНМ.

Розробили: Гусельникова Алевтина Михайлівна, вчитель - логопед; Дьоміна Галина Дмитрівна, музичний керівник; МАДОУ «ЦРР - дитячий садок N33 «Веселка», місто Губкін, Білгородська область.

Цілі:
1. Вчити складати описовий розповідь з опорою на схему.
2. Закріплювати знання дітей про пори року, вміння будувати повні та чіткі пропозиції при відповіді на питання.
3. Розширювати знання дітей, вправляючись у вживанні слів - предметів, слів - ознак, слів - дій.
4. Удосконалювати граматичний лад промови.
5. Розвивати логічне мислення, слухове сприйняття.
6. Розвивати музичний слух, ритм, творчу уяву, фантазію.
7. Емоційно виконувати музичні твори.
8. Виховувати любов до природи і бережне ставлення до неї.
Атрибути:
1. Мнемотаблицы щодо складання пропозицій, оповідань;
2. Вироби з природного матеріалу;
3. Ілюстрації із зображенням пір року;
4. Предметні картинки;
5. Музичні інструменти, інструменти - саморобки;
6. Різнокольорові хустки для танцю.
7. Паличка дощу.
8. Чарівна хмаринка з цукерками і частуванням.

Хід заняття:
(Діти заходять в музичний зал, закритий завісою. Музичний керівник загадує загадку) .
Якщо на деревах листя пожовкло,
Якщо у край далекий птахи відлетіли,
Якщо небо хмуритися, якщо дощик ллється,
Це час року, як діти зветься? (восени)
Музичний керівник: Правильно діти це буває восени. А які осінні місяці ви знаєте? (діти відповідають). До нас в дитячий сад обіцяла прийти сама цариця Осінь. Ой, а який сильний вітер піднявся, хлопці, я здається, чую її кроки. Осінь вийшла на доріжку промочила в калюжі ніжки. Листя вітром підхопила, в танці листя закружляло.
(Відкривається завіса, виконується танець з легкими хустками)
 
Танець з барвистими хустками «Осінній вальс» музика Р. Гуцалюк.

(Разом з дівчатками на останній куплет виходить осінь, вчитель - логопед й пританцьовує) .
Осінь: добрий день, мої друзі, дуже рада зустрічі я. А ви любите осінню пору? А я б хотіла, щоб ви розповіли мені про осінь і порадували своїми знаннями. Адже мине зовсім небагато часу, і настане зима.
Осінь: Діти, а які пори року ви знаєте? (відповіді дітей) Скільки їх? (відповіді дітей). Яку пору року буває між літом і зимою?
(відповіді дітей). Як ви думаєте, чому зараз осінь?
(діти називають основні ознаки осені) .
-Давайте пограємо, згадуючи літо. Коли я буду говорити про літо, ви посміхаєтеся весело, радісно, а коли про осінь - насупитесь, адже нам так шкода йде осінь.
• Яскраво світить сонце, ми засмагаємо.
• Птахи відлітають у теплі краї.
• Дерева стоять зелені, дме теплий вітерець.
• Подув вітер, різнобарвні листя закружляли в повітрі.
Музичний керівник: Діти, ми зараз придумаємо слова, щоб показати, як нам подобається осінь, ось помилуйся красуня Осінь.

Осінь: З задоволенням! Я вам допоможу! Подивіться, які ми будемо підбирати слова (показується схема). Так, слова ознаки.
• Осінь (яка) - дощова, пізня, рання, золота, красива, барвиста.
• Сонце (яке) - яскраве, жовте, тепле, жарке.
• Вітер (який) - теплий, холодний, сильний. Прохолодний осінній.
• Листя (які) - жовті, різнокольорові, кленові, дубові.
- Подивіться, а які слова будемо вигадувати зараз. Та слова - дії.
• Сонце (що робить) - гріє, світить, пече, пригріває... .
• Листя (що роблять) - кружляють, шарудять, падають, летять, шелестять...
• Білка (що робить) - стрибає, сушить, готує, захищає...
- Діти, давайте про все, про що ми з вами говорили, покажемо і пограємо. Я буду говорити пропозиції, а одне не назву, а покажу картинку, а ви покажіть її з допомогою рук.
• Сонце світить не так жарко.
• Квіти зів'яли.
• Птахи відлітають на південь.
• Сильний вітер розгойдує дерева.
• Часто йде дощ (сідаємо за столи) .
- Хлопці все, про що ми зараз говорили, намальовано на маленьких табличках, які лежать перед вами. Подивіться уважно, тут тільки смуги та хвилясті лінії. Що вони позначають, згадайте.
(пряма лінія) - слова - предмети
(дві прямі лінії) - слова - дії
(хвиляста лінія) - слова ознаки.
А тепер давайте складемо речення. Подивіться на цю таблицю. Тут коротко намальовано про осінь (діти складають розповідь за таблицями) .
Осінь:- Які ви хлопці молодці! Тепер моя черга творити чудеса. Крапельки дзвеніть, листочки шуршите, всі звуки лісу в інструменти перетворіть.
Осінь: (говорить, роздаючи музичні інструменти) Дзвіночки і трикутники це краплинки дощу, шумелки і молоточки - це мої листочки.
Музичний керівник: Ми із задоволенням покажемо для тебе казку і зіграємо на музичних інструментах.
(дошкільнята беруть в руки музичні інструменти та інструменти - саморобки стають півколом)

Виповнюється казка «Настала осінь» диригент Ліза Кульку.

• Настала осінь (звучить бубон) .
• Під ногами зашуршали опале осінні листочки (звуки шарудить папери) .
• Подув осінній вітерець (флейта) .
• Нагнав темні хмари (бубон) .
• Закапав дощик (дзвіночок) .
• Побігли струмки по дорогах (звучать бурульки з люстри) .
• Холодно і порожньо стало навкруги, але ось дощик закінчився, виглянуло сонечко (металеві тарілки) .
• І ми побачили красиві дерева, на них подув вітер (флейта) .
• І дерева зашуміли своїм листям (звуки брязкалець з пластикових пляшок) .
• Десь далеко застукав дятел (палички або коробочки, музичні молоточки) .
• Білка готувала запаси на зиму і стрибала по гілочках (трикутник) .
• Зайка поспішав поміняти свою шубку - (барабанчики різної висоти) .
• Птахи заспівали в останній раз, перед тим, як відлетіти на південь (свищики) .
• Днем зібралися на галявині сонечко і дерева, листя і вітер - стали радіти теплим останнім осіннім днів (звучать всі інструменти разом) .
• Але ось настав вечір і все навколо стихло. Стало тихо, тихо.
Музичний керівник: Вам чарівниця осінь, сподобалася казка?
Осінь: Ви справжні артисти! Мені дуже сподобалася осіння казка. І не тільки казка. Ви впоралися з усіма завданнями, але мені пора прощатися. А ось вам від мене ще один подарунок. Це вам хмаринка мого чарівного дощику. (Дарує хмаринку обвішану цукерками і дощові палички - шумелки) .

Виконується пісня «Ах, яка осінь» музика і слова З. Роот.

(Осінь прощається з дітьми) .
Музичний керівник: Ну. Ось і попрощалась з нами Осінь до наступного року. А у нас залишилися на пам'ять палички дощу. Коли ми будемо згадувати про Осінь, то зможемо послухати, як стукають крапельки грибного сильного дощу. А зараз давайте підійдемо до хмаринці і спробуємо її чарівних крапельок (хмаринка пригощає дітей крапельками-цукерками).

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове