logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Звук Ч і літера Ч»

Конспект НОД у старшій групі дітей із ЗНМ.

Автор: Гусельникова Алевтина Михайлівна, вчитель - логопед, Муніципальне автономне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини дитячий садок N33 «Веселка» місто Губкін, Білгородська область.

ЦІЛІ:
Закріплення навичок вимови звуку Год в складах, словах і фразі.

  • Знайомство зі звуком і буквою Ч.
  • Звуко - складовий аналіз слів зі стіканням приголосних.
  • Робота з деформованим текстом.
  • Закріплення навику друкування, читання.
  • Виховання уваги, посидючості, інтересу до знань.

ХІД ЗАНЯТТЯ:
-Діти, яка зараз пора року? (Так, весна.)
- Підкажіть, яка весна?
(Тепла, ласкава, яскрава, вазі гавкоту, дружна, рання, пізня, зелена, дзвінке, добра, сонячна, радісна, довгоочікувана).
-Прийшла весна. І що з'являється на деревах? (нирки)
-Які птахи прилітають першими? (граки)
-А як називається будиночок для шпаків? (шпаківня)
-Який звук зустрічається у всіх цих словах? (звук Год)
Послухайте вірш:
Чотири Анюточки
Не статут ні крапельки
Треті танцюють суточки
Все під прибауточки:
Чок - чок, каблучок,
Чуки - чуки - чуки, чок!
-Який звук повторюється найчастіше? (Так, звук Год)

Педагог: Сьогодні ми познайомимося зі звуком і буквою Ч.
Коли ми вимовляємо звук Ч, кінчик язика стукає по «горбках» за верхніми зубами. Давайте вимовимо всі разом цей звук.
-Який це звук голосний чи приголосний? ( Приголосний)
-Чому?
 (Його не можна співати і тягнути, є перешкода.)
-Давайте послухаємо, глухий або дзвінкий це звук? Чому?
(Він вимовляється без голосу.)

Діти, запам'ятайте! Звук Ч завжди м'який!

-А тепер послухайте уважно. Як тільки почуєте звук Ч, хлопніть в долоні. Спочатку в складах: чо, тя, ач, ти, ать, чі, в словах: ситець, чаша, гречка, читальня, піч, ніч, бузок, щека, черв'як, терпіти, мрія, диво. -Я буду говорити чистомовки, а ви повторіть їх точно як я. Ча - ча - ча - ми

побачили грача. Чу - чу - чу - молоточком я стукаю. Чо - чо - чо - гріє сонце гаряче. Че - Че - че - сидить грач на каланчі. Еч - еч - еч - треба сад берегти.
Педагог: Хлопці, у мене на столі картинки. Зараз кожен з вас візьме вподобану картинку. Подивіться уважно і визначте, де в назві цієї картинки знаходиться звук Ч, на початку, в середині чи в кінці?
- Я буду називати слова, а ви розділіть їх на склади і поставте наголос. (Грач, весна, гніздо, чудеса) Розминка.
Діти, ми всі знаємо, що звук ми чуємо і вимовляємо. А букву бачимо, читаємо і пишемо. Подивіться, це буква Ч. Знайдіть її у своїх касах. Обведіть її пальчиком. Паличка, а зліва гачок.
-На що схожа буква Ч? Послухайте вірш.
-Складіть речення АЧ. Букву А приберіть, поставте букву О. Що вийшло? (Аналогічно УЧ, ІГ, ИЧ, ЕЧ.)
А тепер складіть схему слова ХМАРИНКА, ~
і
-Відкрийте зошити. Напишіть букву Ч, не забувайте, всі лінії проводяться зверху вниз. А тепер надрукуйте склади: АЧ, 04, УЧ, ИЧ, ИЧ, ЕЧ.
(Дитина друкує на дошці, інші діти - в зошитах.

Фізкультхвилинка «Дівчатка і хлопчики»

Педагог: " Діти, у кожного з вас на столі читалка. Посуньте її до себе, читайте уважно, не поспішайте. Після читання будете відповідати на запитання.
«Це не просто гілочка. Альоша зламав кро-хот-ний дубок-Навіщо ти це зробив? - запитала Маша. -Та це ж просто гілочка.
-Ні, ти погубив велике могутнє дерево,- сказала Маша.
Питання:
Що зробив Альоша?
Що запитала Маша?
Що відповів Альоша?
А Маша, що йому сказала?
Назвіть слова - предмети, слова - ознаки, слова-дії.
Діти, у мене є конверт. Давайте подивимося, що в ньому. Так, у ньому лист від Незнайки, виявляється, він знову просить у нас допомоги. Потрібно правильно скласти пропозиції. Допоможемо, хлопці Незнайку, тоді за справу.
Тепла, сонячна, настала весна.
Струмочки, дзвінкі, побігли.
Набубнявіли, на, нирках, гілки.
Перший, з-під, виглянув, снігу, пролісок.
Весело, горобці, на, цвірінькають, гілці.

Педагог хвалить дітей за правильно складені пропозиції, підводить підсумок усього заняття.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове