Конспекти занять з дітьми
«Дізнайся все про себе, кулька»
Конспект заняття в середній групі.
Автор: Михайлова Ірина Василівна, вихователь,
Муніципальне дошкільний освітній бюджетна установа «Дитячий садок N 2 «Горобинка» комбінованого виду» місто Волхов.
Мета: 1. Познайомити дітей з матеріалом гума, з її властивостями і якостями гуми; навчити знаходити гумові предмети в найближчому оточенні.
2. Навчити встановлювати зв'язки між матеріалом і способом його вживання.
3. Розвивати пізнавальну активність дитини в процесі знайомства з властивостями гуми.
4. Вдосконалювати характер і зміст узагальнених способів обстеження предметів.
5. Закріплювати вміння виділяти ознаки предметів, називати їх.
Хід заняття.
В групу приносить лист листоноша Пєчкін
Вихователь: Діти нам прийшов лист, давайте його прочитаємо
Привіт хлопці, я повітряний гумовий кульку. Запрошую вас в гумову країну. Ось вам кульки. Виберіть на яких ви полетите?
Вихователь: Діти, давайте з'ясуємо, які кульки доставлять до гумової країни?
Одні діти надувають кульки з тканини, а інші з гуми
Вихователь: Вийшло надути гумовий кульку?
Діти: Так, вийшло
Вихователь: А з тканини?
Діти: Ні, не вийшло
Вихователь: Якщо змогли надути, гумовий кульку, значить який він?
Діти: Еластичний
Вихователь: А чому кулька з гуми надувся?
Діти: куля потрапляє повітря і не пропускає його.
Вихователь: А що з кулькою з тканини?
Діти: Він не надувся т. к. він пропускає повітря
Вихователь: Значить, на якому кулі ми полетимо?
Діти: На повітряному, гумовій кулі.
Вихователь :Зараз ми з вами надуем куля з допомогою досвіду.
вопитатель проводить досвід (бере: оцет, соду і гумовий, повітряна кулька)
Наш куля готовий до польоту полетіли (фіз. хвилинка):
1,2,3,4,5 (плескають)
Вийшов кульку політати (крокують)
Він літав, літав, літав (кружляють)
Стрибав, стрибав і втомився (стрибають)
Приземлився і затих (присіли).
Ось ми і в гумовій країні. Подивіться, хто нас зустрічає.
Кулька: Привіт хлопці, я повітряна кулька.
Вихователь: Кулька , а чому ти такий сумний?
Кулька: Я, забув, з якого матеріалу я зроблений?
Вихователь: Діти, давайте допоможемо кульці? З якого матеріалу він зроблений?
Діти: Кулька зроблений з гуми
Кулька: Ой, спасибі. А у мене для вас сюрприз. Ось скільки повітряних кульок, тільки вони маленькі (не надуті).
Вихователь: А що треба зробити щоб вони стали великими?
Діти: Надути (надувають).
Кулька: А чому мене ще називають повітряним?
Діти: Тому що всередині у тебе повітря.
Кулька: Ви стільки про мене знаєте, що для вас в мене ще сюрприз. Ось які кульки (Дає великі, надуті кульки)
Вихователь: Давайте діти ще розповімо, кульці, який він? Поторкайте кульки і скажіть, які вони?
Діти: М'які, гладкі.
Вихователь: А тепер ходімо, помиємо кульки. Які вони тепер стали?
Діти: Мокрі, слизькі.
Вихователь: А всередину кульки вода потрапила?
Діти: немає.
Вихователь: А зараз ми одягнемо гумові рукавички і окунем руку у воду. Зняли рукавички. Яка рука стала?
Діти: Суха
Вихователь: Отже, гума, яка ще?
Діти: Водонепроникна
Кулька: Ура я нічого не боюся.
Вихователь: Ні, це не правда кулька, у тебе є вороги.
Кулька: Ну, хто ж?
Вихователь проколює кулька голкою.
Кулька: Ой, що це?
Вихователь: Діти, чому кулька лопнула?
Діти: У нього є вороги гострі предмети: голки, кнопки, гілки дерев і т. д.
Кулька: Я складаюся з такого чудового матеріалу, але гума зовсім не міцна і мені треба берегтися від проколів.
Вихователь: Звичайно
Кулька: Діти, а ви знаєте ще предмети, які теж зроблені з гуми?
Діти називають
Вихователь: Ось ми і розповіли про тебе, все, що знаємо повітряний, гумовий кульку і нам пора повертатися.
До побачення повітряну кульку нам було дуже цікаво з тобою в гумовій країні.
Кулька: До побачення друзі.
Література:
Дибіна О. В. - З чого зроблені предмети. Ігри-заняття для дошкільнят