Конспекти занять з дітьми
«Подорож у казковий ліс»
Конспект безпосередньо освітньої діяльності.
Автор: Лісовенко Олена Євгенівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N188 Кемеровська область, місто Кемерово.
Мета: розвиток у дітей інтересу, створення позитивного емоційного настрою.
Завдання:
- вчити порівнювати предмети за величиною і кольором;
- закріпити вміння розрізняти і називати геометричні фігури;
- закріпити назву овочів і фруктів;
- розвивати дрібну моторику рук, спостережливість, увагу, колірне сприйняття, логічне мислення, пам'ять, мова, уява;
- Виховувати любов до природи, самостійність, інтерес до заняття, вміння відповідати на запитання вихователя, співчуття і допомоги.
Методи і прийоми: словесні (бесіда, використання художньо-словесного образу, ігрової), наочні, практичні та їх прийоми.
Матеріал та обладнання: паперові квіти; кошик; вирізані з кольорового картону шорти, спідниці і геометричні фігури - заплатки; вирізані з кольорового паперу та розрізані на дві частини ляльки-неваляшки і м'ячі; кольорові стрічки для гри «Карусель»; квитки для поїзда з картинками; муляжі овочів та фруктів; мішечок, кругла галявина з зеленого матеріалу; лист в конверті; дві тарілочки - кругла і овальна; площинні дерева.
Попередня робота: звернути увагу дітей на форму предметів при виконанні елементарних дій з іграшками і предметами у повсякденному житті; заучування пісні «Поїзд»; програвання гри «Карусель», заучування фізхвилинки «Коник».
Категорія: діти другої молодшої групи.
Місце проведення: група.
Хід заняття
В групі на підлозі розташований круглий, зелений килим (великий зелений паперовий коло) - лісова поляна. По краях розставлені площинні дерева.
Вихователь: Вчора я гуляла в лісі і зустріла там зайчиху з зайчатами. Вони запросили нас в гості. Підемо до них в гості?
Діти: Так.
Вихователь: На чому можна поїхати? (відповіді дітей)
Вихователь: Ми поїдемо на поїзді. Я вам роздам квитки. Сідайте на той стілець, де приклеєний такий малюнок, який у вас на квитку. Все правильно сіли? (вихователь перевіряє квитки). Поки ми з вами їдемо в поїзді, давайте заспіваємо пісню «Поїзд».
Вихователь: Ось ми і приїхали на галявинку казкового лісу. Як гарно тут! Подивіться, скільки тут різних дерев і високих і низьких.
(Вихователь задає питання дітям і домагається відповідей від кожного).
Вихователь: Яке це дерево? (високий). А якого кольору воно? (зеленого).
(Відповіді дітей)
Вихователь: Ця ялинка яка? (низька і зелена)
(Відповіді дітей)
Вихователь: Хлопці, полянка яка?
Діти: Кругла, зелена.
Вихователь: Правильно. Тільки на ній немає квітів. Давайте прикрасимо її!
Діти: Давай!
Вихователь: А чим ми її прикрасимо?
Діти: Квітами.
(Вихователь роздає квіти з кольорового картону. Запитує у кожної дитини яка квітка - колір, розмір)
Вихователь: У тебе який квітка? А за кольором? (Відповідь дитини)
Вихователь: Тепер прикрасьте галявинку квітами (Діти розкладають квіти).
Вихователь: Скільки стало квітів на галявині?
Діти: Багато.
Вихователь: Яка красива у нас вийшла полянка. Але на галявинці цієї зайчиха не живе. Ми далі підемо в казковий ліс зайдемо. Подивіться, як гарно навколо. Ой, що це?
Діти: Лист.
Вихователь: Так, лист. Прочитаємо, що ж там написано (Вихователь читає лист).
«Ми дуже раді, що ви приїхали на лісову галявину. Спасибі вам. А хто написав цей лист, ви самі вгадаєте, відгадавши загадку про нас.
Загадка:
Взимку білий, а влітку сірий. (Заєць)»
Вихователь: Діти, а де ж сама зайчиха? (Відповіді дітей). Вона ж сама запросила нас у гості.
(З'являється зайчиха з кошиком, плаче).
Вихователь: Чому ти зайчик, плачеш?
Зайчиха: Купила я своїм зайчатам подарунки - шорти та спіднички. А поки йшла по лісі, зачепила за кущ - вони і порвалися (Показує шорти і спідниці з картону).
Вихователь: Не плач, зайчиха, ми тобі допоможемо. Діти, давайте підберемо латочки і залатаем дірки. На які геометричні фігури схожі дірки на спідничках і шортах?
Діти: трикутник, квадрат, коло.
Вихователь: Правильно.
(Зайчиха кладе шорти і спіднички на стіл, на яких заздалегідь розкладені заплатки. Діти підходять до столів і виконують завдання. Вихователь запитує у кожної дитини, якого кольору латку він підставив і на яку геометричну фігуру вона схожа).
Зайчиха: Велике вам спасибі! Може бути, ви мені ще раз допоможете?
Діти: Так.
Зайчиха: Купила я зайчатам ляльки - неваляшки і м'ячики. Майже вже підходила до будинку, як раптом побачила вовка. Він мене не помітив, повз пройшов, а я так злякалася, що сумка у мене з лап випала і іграшки зламалися.
(Показує деталі іграшок, вирізані з паперу)
Вихователь: Не хвилюйся, зайчиха, діти у нас вже великі, все вміють.
(Діти складають з двох частин зображення неваляшек і м'ячиків. Вихователь запитує у кожної дитини, якого кольору і якої форми його іграшка).
Вихователь: Діти, подивіться, хто це там так шумить під листочком?
(Діти піднімають листочок квітки і бачать там коника).
Діти: Коник.
Вихователь: Правильно.
Зайчиха: він хоче з вами пограти.
Вихователь: Ви хочете пограти з коником?
Діти: Так.
(Діти виконують всі рухи за вихователем)
Физминутка
Піднімайте плечі,
Стрибайте, коники.
Стриб - скок (2 рази)
Стоп. Сіли. Травушку поїли,
Тишу послухали.
Вище, вище, високо
Стрибаємо легко-легко.
Вихователь: Ось які молодці.
Зайчиха: З вас вийшли відмінні коники.
Вихователь: А подорож наша продовжується.
Зайчиха: Нас чекають мої зайченята.
Вихователь: А ми далі підемо по казковому лісі. Адже нас чекають.
Зайчиха: Діти, мої зайченята хочуть їсти. А що вони їдять?
Діти: Морквину.
Вихователь: Вірно. А де ми її візьмемо.
Зайчиха: В моєму городі.
Вихователь: Далі підемо в город зайдемо. В городі мішок. Подивимося, що у нього (діти дістають фрукти і овочі, називають їх, визначають колір. Морквину кладуть зайчихе в сумку). Це фрукти і овочі. Вони дуже корисні, в них багато вітамінів, але всі вони різні по формі. Одні круглі, інші - овальні. Розкладіть їх у дві тарілочки: круглі в круглу, овальні в овальну (перевірка виконання).
Зайчиха: Знову мені допомогли діти. Моїх зайчат голодними не залишили. Велике вам спасибі. Ось зайченята будуть раді! Вони обов'язково розпочнуть гру «Карусель». І я хочу з вами пограти.
(Бере в лапи один кінець усіх стрічок, діти тримаються за вільні кінці стрічок. Під музику біжать один за одним по колу).
Їв, ледве, ледве, ледве
Закружляли каруселі,
А потім, потім, потім
Все бігом, бігом, бігом.
Раз, два ось і скінчилася гра.
Зайчиха:
Я хочу на прощання
Всім побажати здоров'я
Ну, а мені пора бігти.
Зайченят годувати і одягати.
До побачення! (Діти дякують зайчиху, вона йде).
Вихователь: Ну а нам теж потрібно повертатися в дитячий сад. Сідаємо в потяг і вирушаємо додому. Вам сподобалося наше подорож?
Діти: Так.
Вихователь: Куди ми сьогодні мандрували?
Діти: В казковий ліс.
Вихователь: Кого там зустріли? Як допомогли зайчихе? (Відповіді дітей).
Вихователь: Ви сьогодні молодці, старалися.
Список літератури
- Венгер Л. А., Мухіна в.с. Сенсорне виховання дошкільників / Дошкільна виховання. - ТОВ Видавничий дім «Виховання дошкільника», N13, 2004. - 424 С..
- Павлова Л. Н. Ігри та вправи з розвитку сенсорних особливостей дітей 3-4 років. - комплекс для індивідуальних занять. - Видавництво «Гном», 2005.
- Фролова А. Н. Ігри - заняття з малюками. - К. Радий. школа, 2007. - 368 С..
- Янушко Е. А. Сенсорний розвиток дітей раннього віку (1-3 роки): - методичний посібник для вихователів і батьків. - М.: Мозаїка - Синтез, 2009. - 72с.
- Мысова Е. Б. Розвиток сенсорики та інтелектуальних здібностей дітей четвертого року життя. [Електронний ресурс]: www.festival.1september.ru (дата звернення 15.10.2012).