Конспекти занять з дітьми
«Фарбування води»
Конспект заняття по експериментальній діяльності для дітей середнього дошкільного віку.
Автор: Покоева Олена Миколаївна, вихователь, муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад-центр розвитку дитини-дитячий садок першої категорії N 118. р. Ростов на Дону.
Мета:
- розвивати пізнавальну активність у процесі експериментування;
- формування УУД
Завдання:
- розвивати цілеспрямовану діяльність і прагнення до творчої активності;
- виховувати бажання домагатися результату.
Інтеграція освітніх галузей
- Пізнання, здоров'я, комунікація, соціалізація.
Використовуваний матеріал:
- 1 чарівна баночка, 1 не чарівна баночка, тазики для сюрпризні моменти, молоко, ложечки, пензлики, склянки з водою, фарби, паперові смужки, крейда, тарілочки під використовуваний матеріал, тарілочки під матеріал, серветки вологі.
Хід заняття
Вихователь: Доброго дня, дітки. Ви не уявляєте, що зі мною сьогодні сталося, коли я йшла до вас в садок, то зустріла чарівника, і він показав фокус. І дуже просив, щоб я показала його вам. Подивимося, у мене є баночка, з чим?
Діти: з водою.
Вихователь: а вода, якого кольору?
Діти: Безбарвна.
Вихователь: вірно. Будьте дуже уважні, слідкуйте за моїми руками: кручу верчу, фокус показати хочу....( крутити баночку з водою і вона забарвлюється в зелений колір). Ой, що це, що сталося?
Діти: вода забарвилася, придбала колір.
Вихователь: вам сподобалося, а ви хотіли б самі стати фокусниками?
Діти: так.
Вихователь: спробуємо? Абра кадабра стань вода кольоровий (нова баночка з чистою водою), не виходить....Що ж нам потрібно зробити, щоб вода стала кольоровий?
Діти: варіанти відповідей
Вихователь: ой, хлопці подивіться, що це? От хитрун, фокусник нам залишив підказки(підходимо до першого столу ). Цікаво, що ж він нам приготував, подивимося?
Діти: так.
Вихователь:1,2,3 (знімаємо скатертину). Ось це даа, ?що це?
Діти: вода, молоко, ложечки, пензлики, паперові смужки.
Вихователь: А як ви думаєте, для чого це все, що з цим робити?
Діти: забарвлювати воду
Вихователь: тоді давайте пробувати, ми ж з вами початківці чарівники. Цікаво, а як же фарбувати будемо?
Діти: пензлем, пальцем, ложечкою.
Пробуємо всі варіанти відповідей з вихователем.
Вихователь: ну, що вийшло, чисту воду перетворили в кольорову?
Діти: немає.
Вихователь: ой, хлопці у нас ще одна підказка є, як стати фокусниками. Перевіримо?
Діти: так.
Вихователь:(2 стіл, пустушка). 1,2,3 - Ні, що то, у нас не виходить, порожньо. Може треба пальчики потренувати. Давайте потренуємо пальчики і спробуємо відкрити третю підказку.
Физминутка:
У нашій групі дружать дівчатка і хлопчики,
ну а ми подружимося з вами, маленькими пальчиками,
1,2,3,4,5 ми починаємо рахувати.
1,2,3,4,5 ми закінчили рахувати.
(головою) Праворуч пострибав горобець стриб, стриб, стриб
Зліва до неба полетів, угору піднявся, пролетів і на землю сів.
Вихователь: Давайте, спробуємо разом відкрити третю підказку, а то мені якось страшнувато.
Вихователь: ого, що це у нас?
Діти: фарби, пензлик, паперові смужки, крейда.
Вихователь: цікаво з допомогою чого можна забарвити воду?
Діти: варіанти відповідей....
Разом з вихователем пробують всі варіанти відповідей.
Вихователь: а давайте спробуємо забарвити воду з допомогою ...(пропонує той предмет, який не використали, або найменше використовували діти)
Діти: пробують разом з вихователем.
Вихователь: і що ж у нас виходить, з допомогою чого можна забарвити воду?
Діти: варіанти відповідей
Вихователь: виходить, що пензликом і фарбою воду фарбувати краще і зручніше. Вода виходить яскравою, красивою і ручки у нас залишаються чистими. Молодці. Ви сьогодні добре попрацювали, з вас вийшли гарні фокусники. |