Конспекти занять з дітьми
«Жив-був курча...»
Конспект відкритого заняття в молодшій групі.
Підготувала і провела: Глухова в. І., вихователь д/з 1935 р., Москва.
МЕТА ЗАНЯТТЯ.
Вчити дітей рассмстривать сюжетні картини, відповідати на запитання за змістом картини, вчити робити найпростіші висновки,розуміти взаємозв'язок зображених на картині персонажів між собою.
Вчити дітей використовувати вответах дієслова., позначають дії персонажів.прикметники,що позначають їх ознаки.
Вчить дітей передавати рухами і голосом характерні особливості персонажів картини в грі.
Вчити відтворювати зміст твору з питань; закріплювати правильну вимову знайомих звуків.
Воспитыватьжелание і вміння слухати літературні твори.розуміти про що произведениние, вчити оцінювати вчинки героїв,виховувати бажання бути слухняними, щоб не трапилася біда, як з неслухняним курчам.
Продовжувати розвивати бажання грати в рухливу гру разом з хлопцями і виконувати правила гри.
ОБЛАДНАННЯ.
Картина «Діти годують курку і курчат» , книга К. І. Чуковського «Курча»-з ілюстраціями, м'яка іграшка Курча, шапочка Курочки, указка.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Вихователь показує дітям картину « Діти годують курку та курчат».
-Хлопці, вам подобається ця картина?
-Хто це?(Дівчинка).
-Як її звуть?(Діти пропонують різні імена.
-Її звати Таня.Що робить Таня?(Годує курочку і курчат).
-Яка курка?(Велика, красива,строката).
-Як вона кричить?(Ко-Ко-ко).
-Які курчата?(Маленькі, жовті, безпорадні спритні).
-Як вони пищать?(Пі-пі-пі).
-Хлопці,а вам хотілося б їх помацати?А ще, що б вам хотілося?
(Їх хочеться потримати в руках, пожаліти, погладити, поцілувати, пригорнути до себе).
-А які ласкаві слова б ви їм сказали ?(Маленькі, гарненькі, веселі, кохані, крихітні, милі).
-А як Таня покликала курку і цыпят?( Ціп, ціп, ціп).
-Чому ж Таня годує курчат?(Зерном).
-А чим же ще можна погодувати їх?(Фруктами, м'ясом, хлібом, травою).
-А що вони п'ють?(Воду).
-Давайте ми з вами пограємо.Ви будете курчатами, будете бігати і просити їсти,ось так : пі-пі пі.А ви,хлопці,будете ось так годувати і поїти курчат(показ ).Діти грають, а потім міняються ролями.
Вихователь показує дітям м'яку іграшку Курчати.
-А в казці тварини і птахи і навіть маленький курча можуть розмовляти!
Хочете, я прочитаю вам казку ось про цього курчати і про те, що треба слухатися маму, щоб не трапилася біда.
Вихователь розповідає казку К. І. Чуковського «Курча і супроводжує слова відповідними діями; потім задає питання дітям:
-Про кого ви дізналися з цієї казки?(Про курчати і його мамі).
-Чому мама її годувала?(Черв'яками).
-Хто прогнав маму з двору?(Чорний кіт).
-Кого побачив Курча?(Півня).
-Що пропищав Курча?(Я теж молодець!Я теж молодець!)
-Хто сміявся над ним?(Жаба)
-Що зробила мама?(Пошкодувала, приголубила Курчати).
-Хто ще хоче розповісти про Курча?(Розповіді деяких дітей).
-Ви зрозуміли , хлопці,як погано хвалитися і не слухати маму!
-А тепер прийшла пора пограти! Я буду мама Курка,а ви всі мої курчата!Я вам буду співати пісню про курочку і курчат, а ви йдіть до мене і виконуйте все, про що я буду співати!
Вихователь одягає шапочку курочки і співає пісню: « Вийшла Курочка гуляти...»Діти виконують всі рухи. Гра проводиться 2-3 рази.