Конспекти занять з дітьми
«Допоможи Колобку»
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності для дітей старшого дошкільного віку про правила безпеки дорожнього руху.
Склала: Горбунова Наталія Олександрівна, вихователь МБДОУ ДС N 43.
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про елементи дороги; про види транспортних засобів; про засоби регулювання дорожнього руху; про групи дорожніх знаків; про правила переходу проїжджої частини.
Розвивати у дітей досвід пошукової діяльності, вміння спільно обговорювати правильну відповідь.
Виховувати інтерес до проведення гри, вміння вислуховувати відповіді товаришів.
Словникова робота: активізація словника - регулювальник, тротуар, проребрик, проїжджа частина, розділова смуга.
Матеріал: елементи дороги для її збору на фланелеграфе; картинки із зображенням різного виду транспорту; дорожні знаки; іграшка - колобок; аркуші паперу, розділені на 3 смуги.
Попередня робота: цільова прогулянка вулицями міста; читання книги М. Шустерман, З. Шустерман «Нові пригоди Колобка»; ігри з конструктором «Орієнтир», розглядання картинок із зображенням різного виду транспорту.
Хід:
I організаційний момент:
Чути пирхання і в групу вкочується колобок.
В. Діти, увагу ви чуєте?
Колобок: Здрастуйте, діти, здрастуйте дорослі! Я - Колобок, покотився від лисиці і хочу повернутися до бабусі з дідусем, але я не знаю дороги і потрапив в місто. Я злякався і розгубився, адже тут стільки машин, людей, а я не знаю як вести себе в місті, переходити дороги, не знаю правил дорожнього руху. Як мені повернутися?
Ст. Хлопці, як ви думаєте, що треба робити? Як можна допомогти колобку?
Вислуховуються відповіді дітей (будь-які їхні пропозиції) та узагальнює їх відповіді, пропонує розповісти колобку про ПДР.
II основна частина:
1 загадування загадки: Смуга землі така,
Де рух не змовкає,
Там, де правил строгих багато,
Називається (дорога).
Дидактичний вправа « Відремонтуй дорогу».
Робота з фланелеграфом.
В. Діти, увага! Перед нами розбита дорога.
- Назвіть елементи дороги і зберіть її з різних елементів на фланелеграфе (тротуар, проїжджа частина, проребрик, розділювальна смуга).
- Хто є учасником дорожнього руху (водії, пішоходи, пасажири).
Узагальнення відповідей дітей.
2 Дидактичний вправа «Види транспорту»
Ст. У кожної машини справи і турботи,
Машини виходять з ранку на роботу.
Робота за столами. Діти сидять парами. Перед дітьми на столі стоїть тарілочка з картинками машин, і лежать аркуші формату А3. На аркушах 3 смуги, Діти за завданням вихователя повинні викласти певний вид транспорту на ту чи іншу смугу, спільна Робота, діти можуть у парі радитися, обговорювати.
В. Діти, я буду називати транспортні засоби, а ви повинні покласти їх у певній послідовності. Під час роботи ви можете радитися один з одним, не заважаючи іншим.
- На верхню смужку покладіть пасажирський транспорт;
- На другу смужку - вантажний транспорт;
- На третю (нижню) - спеціальний транспорт.
По закінченні роботи перевірка.
Питання до дітей.
- Які машини ви поклали на середню смужку? Як вони називається?
- Назвіть машини з верхньої смужки. Правильно ви поклали пасажирський транспорт?
- Який транспорт ви повинні були покласти на нижню смужку? Назвіть ці машини.
3 Динамічна пауза.
Ст. Ну, а до бабусі ми поїдемо на автобусі.
Можна запропонувати дітям «сісти» в «автобус» і поїхати.
Ми їдемо, їдемо
В далекі краї,
Хороші сусіди веселі друзі!
Ст. Стоп! Приїхали!
4 Робота зі знаками.
П'ять різних чоловічків
Вам зустрічалися в дорозі?
А ЯКИЙ З НИХ ДОЗВОЛИТЬ
Вам дорогу перейти?
Чоловічки різні,
Сині та червоні,
Ось вони всі п'ять поспіль.
Ст. Подивіться уважно і скажіть, як називаються знаки і що вони означають.
5 Бесіда
Вдома все ви просто діти:
Насті, Олени, Льоші, Полі.
По дорозі йде,
Не дитина - пішохід.
- Де можна переходити вулицю? (на перехрестях або в спеціально відведеному місці).
- Які бувають перехрестя? (регульовані або не регульовані).
- Що значить регульоване перехрестя? (світлофор).
- Що означають світлові сигнали світлофора?
- Що значить не регульоване перехрестя?
- Як його можна переходити?
- Хто може допомогти перейти пішоходам не регульоване перехрестя? (регулювальник)
Ст. Увагу! У нас в гостях Сергій Васильович. Він працює регулювальником. Сергій Васильович нам покаже і розповість про роботу регулювальника.
6 Дидактична гра « Перейди дорогу»
Вихователь пропонує дітям пограти з регулювальником, і навчити Колобка переходити вулицю за сигналами регулювальника діти рухаються по залу або стоять (діти рухаються в певних напрямках). Гра триває 2-3 хвилини.
III Заключна частина
Ст. Ось ми і дісталися до будинку дідуся і бабусі. Давайте залишимо Колобка на ганку, а самі повернемося в групу.
-До побачення, Колобок, не губися більше!