logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Захист прав дитини в дитячому садку»

Освітня область: Морально - патріотичне освіта.

Автор: Бахір Олена Михайлівна, вихователь, Автономне установа «Дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням фізичного розвитку дітей N2 «Горобинка» Муніципального освіти Ханти-Мансійського автономного округу-Югри міський округ місто Райдужний.

Мета: Узагальнити отримані знання, уявлення про права людини.
Завдання:

Навчальна:

  • уточнити і закріпити знання дітей про закони, що захищають права людини;
  • допомогти дітям зрозуміти несправедливість нерівності людей в правах;
  • поповнювати словниковий запас у дітей по темі.

Розвиваюча:

  • розвивати вміння відстоювати свої права і поважати права інших людей;
  • розуміти та виконувати свої обов'язки;
  • прищеплювати вміння міркувати, аналізувати, робити висновки, співпереживати;
  • розвивати навички співробітництва.
  • активізувати пізнавальний процес,

Виховує:

  • виховувати у дітей почуття любові, відповідальності, бажання допомагати.

 

Необхідне обладнання: коробка з жетонами, олівці, аркуші для малювання, письмо, презентація «Подорож прав», картинки сім'ї, схема сонця, фото мультиплікаційних героїв.

Словникова робота: дитячий будинок, без піклування батьків.

Методи і прийоми: розповідь, бесіда (питання навідного та уточнюючого характеру), розглядання ілюстрацій, переглядання мультімідійной презентації, малювання, обговорення, використання прийомів співробітництва.

Попередня робота:

  • читання книги "Загальна Декларація прав людини для дітей і дорослих";
  • читання казки «Буратіно» Н. Толстого;
  • російської народної казки «Колобок», «Заюшкина хатинка»;
  • читання казки «Доктор Айболить К. Чуковського;
  • індивідуальні та групові бесіди про права дітей;

робота з батьками.

Хід заняття:

Діяльність педагога

Діяльність дітей

1.
Діти входять в зал. Вихователь пропонує витягнути з мішка жетон і розділитися на команди згідно малюнка на жетоні.
Вийде дві команди:

  • команда «Юристи»
  • команда «Судді».

Вихователь: Запрошую команди зайняти свої місця за столами.
Сьогодні до нас у сад прийшов лист, цікаво від кого?
Вихователь: - Лист до нас прийшло з дитячого будинку «Струмочок», в якому живуть діти, які залишилися без піклування батьків. Дайте відповідь мені на запитання:
- Що таке дитячий будинок?
-Правильно в дитячому будинку живуть діти, які залишилися без піклування батьків.
- Як ви розумієте вислів «без піклування батьків»?
 

«Здрастуйте друзі! Ми хлопці з дитячого будинку у Франції. У нас в дитячому будинку з'явилася маленька дівчинка. Вона показала нам книгу, яка називається «Конвенція ООН». Ми хочемо попросити вас допомогти нам розібратися у правах, які захищають дітей. Нам дуже цікаво, в Росії дотримуються права дітей? »
Чекаємо відповіді. Спасибі.
- А ви хочете допомогти діткам з дитячого будинку?
- Пропоную вирушити у подорож разом з маленькою дівчинкою по різних містах Росії, і перевірити які є права у дітей.

 

 

 

 

 

 

 

Це будинок, в якому живуть діти, у яких немає батьків.

 

Це означає, що у дітей немає батьків або батьки не можуть піклуватися про них, тому таки про дітей піклується держава.

 

 

 

 

 

 

Так.

2.Практична частина
1. Ми з вами вирушаємо в подорож, в одну велику і могутню країну (на слайді показують: Червона площа в Москві, Олімпійський ведмедик, Чебурашка, береза).
-Яка це країна?
- Хто живе в Росії?
-У людей, що проживають у Росії, громадянство якої країни?
-Яке це право?
- А у вас є це право?
- А ви громадяни, якої країни?
- Великої і могутньої Росії в маленькому місті Райдужний жила маленька дівчинка, яка дуже хотіла мати маму і тата, бабусю і дідуся, братика або сестричку.
- Розкажіть, яке право має дівчинка?
- Хлопці, а в Росії є таке право?

- Хлопці скажіть кожна дитина має право виховуватися в сім'ї?
- А діти, що живуть у дитячому будинку, мають право на сім'ю?
-Хлопці, а що таке сім'я?

-Що, значить піклуватися один про одного?
Дидактична гра. «Обов'язки».
Для того, щоб визначити у кого в родині найбільше обов'язків я пропоную вам поміркувати і відзначити фішкою фотографію того члена сім'ї, у якого на вашу думку найбільше обов'язків. Поясніть своє рішення.
1-ий етап:
- Тепер, коли ви розклали всі свої фішки, скажіть у кого з членів сім'ї найбільше обов'язків.
2-ий етап:
-Ви повинні забрати одну фішку з фотографії тієї людини, якій ви можете чимось допомогти, і перекладіть фішку на фотографію дітей. Допомогти - це означає зробити щось замість неї.
- Молодці хлопці! Відразу видно, що в Росії є дружні родини, і кожен прийде на допомогу один одному.

2. А зараз потрібно всім разом допомогти дівчинці. У неї немає ім'я.
- Про яке право ми буде з вами зараз казати?
- А давайте придумаємо ім'я, по батькові та прізвище для нашої дівчинки.
- Молодці, ви назвали дуже багато цікавих і гарних імен, але у кожної людини ім'я повинно бути одне.
Гра «Придумай ім'я».
Тому я пропоную скласти ім'я всім разом.
Правило: Визначити ім'я чоловіче або жіноче, по батькові утворюється від чоловічого імені, прізвище ми з вами придумаємо самі.
Слайд 1. (Маша, Оленко. Ілля, Альоша)
-А прізвище дамо в честь нашого дитячого садка.
- Ось ми і змогли допомогти (Називають ім'я дівчинки).
- Хлопці, а ви скористалися правом на ім'я?
- Тепер, коли у дівчинки є ім'я, його потрібно записати в документи. І можна вирушати у відпустку. Але перед тим як ми вирушимо у відпустку давайте проведемо розминку.
Физминутка.
Раз, два, три, чотири
У ліс підем гуляти, по звивистих доріжках,
Потихеньку ми підемо,
Може десь під листочком
Сладку ягідку знайдемо,
На носочки діти встали,
І тихеньку побігли,
І на каблучках підемо,
Через калюжі перейдемо
Відпочили, от і славно,
Поговоримо тепер про головне.

3.Я пропоную вирушити далі в подорож по Росії. І опинилися в дуже теплому і сонячному місті (показ слайда: море, пальми, пісок, символіка Сочі 2014).
- Чим ми можемо займатися з вами в такому в такому чудовому місці?
- Чим ви займаєтеся на відпочинку?

- Ви дуже добре розповіли про свій відпочинок. Але тепер я хочу попросити вас намалювати, як ви відпочиваєте всією родиною влітку.
Гра «Відпочинок моєї родини»
Кожній команді видається один листок, на якому ви повинні намалювати відпочинок вашої родини. Домовтеся, хто буде малювати маму, а хто тата і т. д. За сигналом дзвоника листок передаємо іншій дитині.
- Які гарні сімейні портрети вийшли у команд. Ми повішаємо їх на виставку і покажемо вашим батькам, а вони подивляться і відразу зрозуміють, яке право ви зобразили на своїх малюнках.
- Яке право ви зобразили на малюнках?
- Як ви думаєте, цим правом можуть скористатися діти, які живуть в Росії або дітки будь-якої країни?
- Діти, а ви по дорозі у відпустку читаєте казки?
-Молодці.
3. (Ім'я дівчинки) коли поверталася з відпустку, а прочитала багато казок, в яких відбувалася несправедливість...
Обговорення: «Мої улюблені казки»
- Давайте обговоримо і допоможемо героям. (кожна команда отримує по дві картки з малюнками з відомих казок, діти повинні вибрати одну з них і пояснити які права порушені цій казці.)
- Яка це казка?
-Які права героя порушені в цій казці?
-Молодці хлопці у вас вийшло знайти на картинці порушення прав, і пояснити їх. Завдяки вашим знанням ми змогли допомогти казковим героям, і тепер сонечко почало світити яскравіше в казковій країні.

 

 

 

Росія.
В Росії живуть росіяни.
Громадянство Росії.

Право на громадянство.
Так, у нас є право на громадянство.

 

 

 

Право жити і виховуватися в сім'ї.
Так, ми живемо в Росії і у нас є це право.
Цим правом можуть скористатися кожен дитина.
Так.

Сім'я це близькі люди, які піклуються один про одного.
Це значить берегти, допомагати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Про право на ім'я.

Називають імена.

 

 

 

Складають ім'я.

 

 

 

Так.

 

 

 

 

 

Відпочивати.

Купаємося в морі, ходимо в кіно і музеї, зустрітися з родичами і друзями.

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді дітей.

 

Так.

 

Вибирають картинки.

 

 

 

Відповіді дітей.

 

3.Підсумкова частина
- Давайте зробимо герб у вигляді Сонечка, його ми складемо з тих прав, які є в Росії. І відправимо відповідь дітям з дитячого будинку. Для цього у мене є фотографія малюка, у якого поки немає прав, які його захищають. Виберіть одну картку і прикріпіть її до дошки, назвіть право зображене на малюнку.
- Ви впоралися із завданням. Герб готовий і його можна відправити хлопців з дитячого будинку «Струмочок».
- Що вам сподобалося на занятті?
- Якими ми правами користувалися, щоб допомогти дівчинці?
- А діти з дитячого будинку якими прав можуть скористатися?
- Команда Юристів оцініть роботу команди Суддів.
- Команда Суддів оцініть роботу команди Юристи.
- Вам було легко працювати командою?
- Мені сподобалася, як сьогодні працювали обидві команди, для вирішення поставлених завдань ви змогли скористатися своїми знаннями!
- Я вас хочу подякувати за вашу роботу на занятті і подарувати вам ручку, щоб в наступний раз ви могли написати лист.
Спасибі!

 

 

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове