Конспекти занять з дітьми
«Казковий світ Чуковського»
Заняття у середній групі, літературна подорож.
Автор: Цвєткова Наталія Петрівна, вихователь, МДОУ дитячий сад N25 "Незабудка" р. Таганрог.
Мета заняття:
- закріплення знань дітей про творчість дитячого письменника К. І. Чуковського.
Завдання:
- пригадати назви і зміст казок К. І. Чуковського;
- вправляти дітей у читанні віршів напам'ять;
- активізувати словниковий запас дітей.
Підготовка до заняття:
- читання творів К. І. Чуковського;
- оформлення книжкової виставки «Казковий світ Чуковського»;
- заучування уривків з творів.
Обладнання:
- портрет К. І. Чуковського;
- ілюстрації до казок К. І. Чуковського;
- різнокольорові жетони.
Хід заняття:
Вихователь: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні наше заняття незвичайне, бо ми з вами вирушаємо у літературну подорож сторінками казок Корнія Івановича Чуковського. Всі знають хто такий К. І. Чуковський? (Дитячий письменник)
Вихователь показує портрет К. І. Чуковського.
Як ви думаєте, чому його називають дитячим письменником? (Тому що він писав для дітей). Молодці!
Хлопці, а які твори К. І. Чуковського ви знаєте? (Мойдодир, Муха-Цокотуха, Тараканище, Плутанина, Доктор Айболить, Топтигін і Лисиця, Крадене сонце, Телефон, Диво-дерево, Федорина горі, Бармалей, Кракодил).
Так от, сьогодні ми з вами відправимося в подорож по цих творів К. І. Чуковського.
Подорож буде складатися із завдань, а за правильні відповіді ви будете отримувати різнокольорові жетони. В кінці заняття ми підведемо підсумок, і хто найбільше набере жетонів, той отримає приз. Відповідь приймається тільки той, якщо ви підніміть руку і не будете вигукувати з місця.
Отже, перше завдання «Вгадай героя казки»:
Хлопчик, який прилетів з Місяця. (Бібігон)
Він лікував усіх звірів. (Айболить)
Розбійник, з-за якого ледве не згорів Айболить. (Бармалей)
Вона знайшла гроші і купила самовар. (Муха-Цокотуха)
Він проковтнув сонце. (Крокодил)
Бабуся, яка не доглядала за своєю посудом. (Федора)
Він просив шоколад для синочка. (Слон)
Рудий і вусатий, страшний велетень. (Тарган)
Кривоногий і кульгавий умивальник. (Мойдодир)
Він врятував Муху-Цокотуху. (Комар)
Вихователь: Молодці, хлопці, добре знаєте героїв казок Корнія Івановича. Приступимо до другого завдання - «Вгадай як казка називається»:
Вихователь читає уривки з творів К. І. Чуковського
Скаче сито з полів
А корито по лугах.
За лопатою мітла,
Уздовж по вулиці пішла.
Сокири, сокири,
Так і сиплються з гори.
Испугалася коза,
Растопырила очі:
«Що таке? Чому?
Нічого я не зрозумію».
(Федорина горі)
«Нам набридло нявкати!
Ми хочемо, як поросята,
Хрюкати!»
А за ними і каченята:
«Не бажаємо більше крякати!
Ми хочемо, як жабенята,
Квакати»
(Плутанина)
Дурний ти Ведмідь?» -
«Як же мені, Ведмедю,
Не плакати, не ревіти?
Бідний я, нещасний
Сирота,
Я на світ народився,
Без хвоста ...»
(Топтигін і Лисиця)
Вихователь: А тепер я пропоную вам трохи пограти. І наступне завдання - «Фізкультхвилинка «Старенька і пудель»:
Одного разу старенька
Вирушила в ліс.
(Ходьба на місці)
Приходить назад,
А пудель зник.
(Повороти вліво-вправо з підніманням плечей)
Шукала старенька
Чотирнадцять днів,
(Повороти голови вліво-вправо похитування головою, обхопивши її руками)
А пудель по кімнаті
Бігав за нею.
(Стрибки на місці, з зігнутими руками перед грудьми).
Вихователь: Ми трохи поразмялись, тепер продовжимо нашу казкову подорож.
Наступне завдання називається «З якої казки ілюстрація?».
Вихователь показує дітям ілюстрації з творів К. І. Чуковського.
Молодці! А тепер спробуйте вгадати чий портрет я вам описую:
- Звір, якого немає в жодному зоопарку, адже його не піймаєш: у нього дві голови, і поки одна спить - інша сторожить. (Тянитолкай)
- Як піду я павичем
- По горах, по долинах,
Так і ахне звіриний народ:
Ну що за красень йде! (Топтигін)
- Він гарчить і кричить і вусами ворушить:
- Принесіть-но мені звірі ваших діточок.
Я сьогодні їх за вечерею з'їм! (Тарган)
- А лиходій не жартує,
- Руки-ноги він Мусі мотузками крутить,
Зуби гострі в саме серце встромляє
І кров у неї випиває. (Павук)
- «Ах, ти бридке, ах, ти брудний,
- Невмитий порося!
Ти чорніше сажотруса...» (Хлопчик з «Мойдодира»)
Вихователь: На цьому наша подорож за творами К. І. Чуковського закінчилося. Давайте підведемо підсумок: порахуйте свої жетони.
Визначається переможець і йому вручається головний приз: збірник казок К. І. Чуковського.
Вихователь: Які ви сьогодні молодці. Спасибі, хлопці, яке чудове подорож у нас вийшло.