Конспекти занять з дітьми
«В гостях у Маші і Ведмедя»
Безпосередньо освітня діяльність з екологічної безпеки.
Автор: Гамалтдинова Ольга Юріївна, вихователь, МДОУ «Дитячий сад Посмішка», п. Суксун, Пермський край.
Форма: гра-подорож.
Вік: 5-6 років.
Мета: Продовжувати формувати знання дітей про життя тварин у лісі; виявити екологічні знання дітей; правила безпечної поведінки у лісі.
Завдання:
Освітня область «Пізнання».
-закріпити знання дітей про пори року - осінь;
-продовжувати поглиблювати знання про життя тварин у лісі;
-виявити екологічні знання дітей, правила поведінки в лісі.
-виховувати добре і дбайливе ставлення до живої природи.
Освітня область «Комунікація».
-формувати вміння вживати засвоєні слова у розмовної мови;
-розвивати вміння підтримувати розмову.
Освітня область «Соціалізація».
-розвивати вміння дітей колективно, спільно виконувати задумане;
-розвивати емоції, що виникають у ході ігрових дій з персонажами;
-формувати вміння сприймати запропоновану ситуацію, брати в ній участі?
Освітня область «Безпека».
-закріплювати правила безпечного пересування в приміщенні, під час діяльності.
Освітня галузь «Здоров'я».
-закріпити знання дітей про здоровий спосіб життя.
Словникова робота:
Попередня робота:
-перегляд ілюстрацій тварин живуть у лісі, індивідуальна робота, бесіда.
Методи і прийоми:
-ігровий;
-словесний;
-наочний.
Обладнання:
-лист від Ведмедика, «килим-літак», костюм для Маші, іграшка-Ведмедик горішки з питаннями про тварин; ялинки, дерева, розмальовки для дітей.
Хід заняття:
1. Маша: Здрастуйте діти, як добре, що ми сьогодні з вами зустрілися. Я так рада! Ой, які ви всі красиві сьогодні. Ви впізнали мене? З якої я казки? Так, правильно, я Маша. З казки «Маша і Ведмідь». Тільки я сьогодні прийшла до вас сама, без свого друга Ведмедика. Але він передав вам ось цей лист. Давайте відкриємо його і прочитаємо?
Лист:
«-Привіт, дорогі мої хлопці! Сьогодні разом з Машею я збирався прийти до вас у гості, але вчора ввечері я ВИПИВ ХОЛОДНОЇ ВОДИ, з'їв багато морозива, ГУЛЯВ без шапки і шарфика, і захворів. Але мені дуже хочеться побачити вас у себе в гостях. Я запрошую вас разом з Машею, вона покаже вам дорогу. Але дорога буде нелегкою, і вам доведеться пройти кілька випробувань. Але ви не переживайте, ви ж у мене всі розумні і сміливі, і легко впораєтеся з усіма завданнями. Чекаю з нетерпінням!».
Ваш Мишко.
Вихователь: Отже, Мишко застудився і захворів, напився холодної води, з'їв багато морозива і ходив гуляти без шапки і шарфика. Ех, Мишко, Мишко. Хлопці, хіба можна пити холодну воду? А є багато морозива? Звичайно, ні! І ми з вами знаємо, що восени потрібно тепліше одягатися.
Маша: Ну, так що, хлопці, потрібно мого Ведмедика провідати. Ви зі мною? Ну, тоді у путь!
Вихователь: для початку нам потрібно дістатися з вами до лісу. А ліс знаходиться дуже далеко, і я пропоную, щоб не втрачати багато часу, вирушити на чарівному килимі літаку.
(діти і вихователь сідають на коліна на килим)
Вихователь: килим-літак взлети! Килим-літак взлети! Хлопці, я, напевно, забула сказати чарівне слово. А яке чарівне слово я забула сказати? Звичайно, будь ласка. Килим-літак, взлети, будь ласка!
(грає музика, вихователь звертає увагу на поставу дітей)
Вихователь: (під час «польоту»). - Хлопці, а хто мені скаже яка зараз пора року? Правильно осінь. - А чому ви вирішили що осінь? (Восени сонце світить, але не гріє. Дні стають коротшими, а ночі довшими. Повітря стає холоднішим. Вода перетворюється в лід. Люди змінили одяг, на більш теплу. Дерева скинули листя. Люди збирають врожай. Деякі птахи відлітають у теплі краї, інші залишаються).
-Хлопці, а ви знаєте, що у птахів, які залишаються тут зимувати, є свій секрети, як пережити холодну пору року. Найстрашніше для птахів - не холод( тому що у них виростає подпушек під пір'їнками) а, - голод. Коли корму мало, для птахів настають важкі часи. Якщо їм не допомогти вони можуть загинути. І тоді на допомогу приходить людина. Він влаштовує їм годівниці. Багато тварини впадають в зимову сплячку, такі як: ведмідь, їжак.
Вихователь: - Ну, ось ми і прилетіли. - Подивіться, як гарно в осінньому лісі! Хлопці, перш ніж ми увійдемо з вами ліс.
Давайте повторимо правила поведінки у лісі:
-в лісі не можна смітити (оскільки можуть поранитися тварини і люди, які гуляють по лісі).
-в лісі не можна кричати (т. к. можемо налякати птахів і тварин).
-в лісі не можна залишати вогнище, що горить (т. к. може загорітися ліс).
-не можна спинывать мухомори (т. к. для тварин це ліки).
-не можна руйнувати мурашники.
-не можна ламати гілки дерев.
-не можна вбивати тварин.
Вихователь: - Ну, тепер можна сміливо рухатися.
- Дивіться. Кошик. А всередині, горішки. Напевно, це білочка нам приготувала сюрприз. Давайте, подивимося, що у неї всередині (діти беруть по одному горішку, відкривають і дістають листочки)
- Ага, я зрозуміла, це білочка приготувала для нас питання, відповівши на них, ми зможемо рухатися далі.
1. Що для тварин страшніше: голод чи холод? (голод).
2.Назвіть тварин, які живуть у нашому лісі?
3. Які тварини впадають в сплячку? (ведмідь, їжак ).
4. Чим покриті тварини? (шерстю).
5. Які птахи живуть у нас?
6. Чим покриті птахи? (пір'ям).
7. На яке тварина схожа рись?
Молодці! Всі горішки розкрили. Ви справжні знавці тварин! Підемо далі! А то Ведмедик нас вже зачекався!
Физминутка.
Ми на лісовій галявині вийшли,
Піднімаємо ноги вище.
Через кущики і купини,
Через купини і пеньочки.
Хто високо крокував,
Не спіткнувся, не впав.
Наші ніжки, наші ніжки
Побігли по доріжці.
Бігли лесочком.
Стрибали по купинах.
По сонячній галявині
Хлопці, ми вже зовсім близько з вами підійшли до Мишка! І у нас залишилося останнє випробування. Потрібно відгадати загадку:
Він великий і незграбний,
З дитинства з бджолами не дружить.
З осені і до весни
Дивиться солодкі сни
-Хлопці, хто це? (ведмідь)
- А ось і Ведмедик нас зустрічає!
Мишко: Здрастуйте діти! Спасибі що прийшли провідати мене. Я дуже радий вас бачити.
3. Маша: Хлопці, а давайте розповімо Мишкові як ми добиралися до нього в гості (рефлексія заняття).
Ведмедик: Молодці! Я знав, що ви дуже сміливі! У мене є для вас подарунки (малювання).
Маша: Ну, ось і прийшла пора прощатися, вам потрібно повертатися в дитячий сад. А я залишуся зі своїм другом Мишком, буду лікувати його. До побачення, хлопці!
Вихователь: - Хлопці, ну, що, «полетіли» в дитячий сад. Сідайте все зручніше.
-Розкажіть, що вам подарував Мишко? (під час польоту, діти показують і розповідають про своїх розмальовках)