logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«У світі професій»

Конспект заняття в середній групі з розвитку мовлення.

Автор: Одінцова Олена Василівна, вихователь, МБДОУ Дитячий садок N347 р. о. Самара.

Цілі:

  1. закріпити знання дітей про професії (лікар, водій, продавець, вихователь, листоноша і т. д.), про знаряддя праці; формувати вміння складати зв'язну розповідь за допомогою схеми; розучити вірш «Мій ведмедик» з допомогою мнемотаблицы.
  2. Розвивати мовлення, спостережливість, кмітливість, уміння співвідносити картинку з символом.
  3. Виховувати інтерес до різних професій.

Попередня робота:
- екскурсії в магазин, на пошту,
- бесіда про професії з розгляданням плаката «Професії»,
- настільна гра «Кому що потрібно»,
- словесна гра «Де ми були, ми не скажемо, а що робили - покажемо»,
-розучування віршів за допомогою мнемотаблицы «Молоточком я стукаю», «Дитячий сад», «Штанці»,
- розглядання схеми «Професії», с / р ігри «Шофери», «Магазин».
Словникова робота: активізація словника: фалендоскоп, трос, ваги, працівник торгівлі, працівник автомобільного транспорту і т. д.
Обладнання: проектор, інтерактивна дошка, ноутбук, картинки із зображеннями станцій на слайдах, слайди з професіями, іграшка Буратіно, конверти, картки із зображенням професій (лікар, продавець, вихователь, водій ), схема «Професії», мнемотаблица «Мій ведмедик» на слайдах, предметні картинки знарядь праці лікаря, продавця, вихователя, водія, листоноші, шапочка паровоза.
 
                                              
                                              Хід заняття.

Вихователь показує дітям ляльку Буратіно.
- Подивіться, хлопці, хто до нас в гості прийшов. (Буратіно)
- Він запрошує нас, відправиться разом з ним в подорож, яка називається «У світі професій». Скажіть, на якому транспорті можна поїхати подорожувати? (Поїздом, літаком, автобусом ).
- А я пропоную, відправиться на поїзді.
Діти заходять в групу «паровозиком» під музику «Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї». Сідають на стільці.
- Попереду нас чекає багато і цікавого, нам належить пройти 6 станцій разом з нашим другом Буратіно. Подорож у нас буде не просте, допомагати нам буде комп'ютер, він буде оголошувати наші станції.

1 станція (Показ слайда N1) «Хто ці люди?»
- Станція називається «Вгадай хто ці люди?»
 
Той, хто знає правильну відповідь - підніміть руку вгору.
Вихователь показує професії на слайдах: лікар, продавець, вихователь, водій, художник, перукар, вчитель, кухар, міліціонер. Діти називають професії.
Звучить аудіозапис пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї».

Станція N2 (показ слайда). («Робота різних людей», «Хто де працює і т. д.).
- На цій станції ми з вами згадаємо, хто, де працює, і з'єднаємо стрілочкою професію з місцем роботи (перукар - перукарня). Після цього потрібно показати свою картку і сказати, що перукар працює в перукарні.
Для початку давайте з вами пригадаємо, якими будівлі зображені на даних картках (лікарня, дитячий садок, магазин, гараж).
Вихователь пропонує дітям 5 карток, розкладених на столі, на кожній з яких зображено професія і різні будівлі: лікарня, і т. д. Діти виконують завдання.
Звучить аудіозапис пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї».

Станція N3 (показ слайда). «Кому потрібні ці речі?»
- Буратіно розклав інструменти для людей різних професій. Ми з вами зараз подивимося, чи правильно він це зробив, чи ні.
Дидактична гра «Четвертий зайвий».
Звучить аудіозапис пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї».

Станція N4 (показ слайда). «Що вміють робити люди різних професій».
- На цій станції ми з вами пограємо в гру, яка називається «Де ми були, ми не скажемо, а що робили - покажемо»
Правила гри: одна дитина залишається в групі. Всі інші йдуть в приймальню, придумують, яке або дія і показують його без слів. Ведучий запитує у дітей: «Де ви були, що ви робили?». Діти відповідають: «Де ми були, ми не скажемо, а що робили - покажемо» і показують задумане дію (зважують на вагах, слухають пацієнта, читають книги, водять машину, одягаються на прогулянку).
Звучить аудіозапис пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї».

Станція N5 (показ слайда). «Розкажи про професію».
На цій станції ми будемо складати невелику розповідь за схемою, про професію. Той, кому Буратіно дасть конверт, становить зв'язну розповідь за схемою про ту професію, яка зображена на конверті (лікар, продавець, листоноша, водій, вихователь).
Схема - ваш помічник. Давайте згадаємо, що позначає кожен квадратик:

1. Назва професії.
2. Місце роботи.
3. Що робить людей даної професії.
4. Що потрібно для роботи (інструменти та обладнання).
Послухайте, якою розповідь у мене вийшов....
Звучить аудіозапис пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї».

Станція N 6 (показ слайда). «Віршована».
- Хто здогадався, що ми будемо робити на цій станції? (Вчити вірш).
Ми будемо вчити вірш, який називається «Мій ведмедик».
А допоможе нам в цьому ось ця табличка - підказка, яка допоможе запам'ятати кожне слово (розбір символів за мнемотаблице).

Вірш З. Александрової:
Я сорочку пошила мишка,
Я зшию йому штанці,
Треба до них кишеню пришити,
І хусточку покласти.

- Хлопці, Буратіно хоче пограти з вами в гру, яка називається «Ким бути». Вставайте всі в коло.
Буратіно, коли виросте - буде льотчиком. А тепер дізнаємося, ким будете ви...
Діти по черзі передають Буратіно один одному і розповідають йому, ким вони хочуть стати.
«Коли я виросту, я буду...»
Звучить аудіозапис пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї».

Станція «Дитячий сад» (Показ слайдів із зображенням дитячого садка).
- Хлопці, а яка це станція. (Дитячий садок).
Ну, ось ми і в дитячому садку. Вам сподобалася подорож?
Де ми з вами подорожували?
Що найбільше сподобалося?
Хто подорожував разом з нами?
Хто допомагав нам у подорож?

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове