Конспекти занять з дітьми
«Хто в гості прийшов?»
Конспект заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі.
Автор: Буркова Галина Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний освітній заклад N 47 «Гусельки» р. Сургута.
Мета: розвивати можливості голосового апарату; ввести прийом звукоподражаний, що імітують голоси знайомих тварин;
Розвивати уяву, створюючи образ цих тварин, імітуючи їхні рухи і звички;
Формувати дикцію і швидкість вимови звукосполучень; активізувати мовний слух;
Використовувати прийом «зупиненого дії розрахований на впізнавання знайомого предмета за загальними ознаками.
Обладнання: іграшки: кішка, собака, зайчик.
Хід заняття:
Вихователь: Я когось принесла в пелюшках.
Ні, це не Оленка, хоча в пелюшках. Давайте отгадаем:
Біленький, пухнастий, довгі вушка, коротенький хвостик.
Хто до нас вчора приходив? З ким ми за лапку віталися? Правильно Зайчик! (показує іграшку).
Вихователь просить хлопців назвати іграшку «Зайчик», привітатися з ним за лапку.
Пропонує повторити нові слова, похідні від слова «Зайчик», «Зайчик», «Зайченя», «Зайченя».
Вихователь пропонує дітям пограти з зайчиком в гру. Діти виконують рухи за текстом, який з виразом читає вихователь.
Зайчик біленький сидить
І вушками ворушить.
Зайчику холодно сидіти,
Треба лапочки погріти.
Ось так, ось так!
Треба лапочки погріти!
(плескають в долоні).
Зайчику холодно стояти
Треба Зайчика поскакати.
Ось так, ось так!
Треба Зайчика поскакати!
(стрибки на двох ногах).
Вихователь: Зайчик, ти обіцяв прийти в гості з друзями.
Зайчик: Під пелюшкою хтось ховається. Це хтось голосно - голосно гавкає: «Ав-Ав!» (пауза). Чужих у дім не пускає: «Ав-ав», хвостиком виляє: «Ав-ав». А ще він хлоп'ят грати викликає: «Ав-ав»! (показує іграшку).
Вихователь: А хто це?
Діти: Собачка!
Вихователь: Як гавкає собачка?
Діти: «Ав-Ав».
Вихователь: Як гавкає велика собачка? Правильно. Голосно: «Ав-Ав»! а маленька? Тихо: «Ав-Ав»! (малята повторюють звукосполучення, змінюючи силу голосу.)
Вихователь привертає увагу дітей до іграшці, яка стоїть біля стільця.
Уоспитатель: Мяу-Мяу! Ловлю мишей, молочко люблю!
Діти: Кішечка
Вихователь: Правильно, це Кішечка!
Діти на прохання вихователя імітують голос великий і маленький кішки, показують, як кашка тихенько бігає на своїх м'яких лапках.
Вихователь виставляє перед дітьми три іграшки: зайчика, котика й собачку.
Просить показати і назвати кожну іграшку. Звертає увагу на їх відмітні ознаки.
Вихователь: У зайчика довгі вуха, а в кішки короткі. У зайчика короткий хвостик, а кішки і собаки - довгі хвости. Собака гавкає, а кішка нявкає.
Діти за вихователем повторюють звукосполучення голосно і тихо. Вихователь пропонує покатати іграшки на машині, і заняття переходить в гру.