logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Розумники і розумниці»

Конспект спільної безпосередньо - освітньої діяльності.

Автор: Даутова Т. В., вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 96», р. Твер.

Мета: Закріплювати часові уявлення у дітей старшого дошкільного віку.
Завдання:
Освітня:
Закріпити знання дітей про послідовності місяців в році, характерних ознак пір року і місяців року, днів тижня. Закріплювати правила безпеки при роботі з голками.
Розвиваюча: розвивати розумові операції (аналіз, синтез), продовжувати розвивати навички моделювання; продовжувати формувати вміння самостійно робити висновки, умовиводи.
Виховна: викликати інтерес до спільного виконання завдань, продовжувати розвивати вміння доброзичливого оцінювати відповіді однолітків.
Методичні прийоми:

  • Ігровий - гра;
  • Наочний - використання картинки про пори року, панно «Чудо - дерево»;
  • Словесний - нагадування, вказівка, питання, індивідуальні відповіді дітей.
  • Практичний - виконання завдань.

Попередня робота: Заняття, ігри, бесіди, читання пізнавальної літератури, розглядання ілюстрацій, журналів, енциклопедій по темі.
 Обладнання та матеріал:індивідуальні різнокольорові «осередку» для складання «Моделі тижня», нитки, голки, картинки з порами року, магнітофон з аудіозаписом спокійної мелодії, лист від вихователя середньої групи, стимулюючий оціночний матеріал.
                                         
Хід:
1.Організаційний етап
Зібралися всі діти в коло,
Я твій друг і ти мій друг
Міцно за руки візьмемося
І посміхнемося один одному.

2.Вступна частина
- Хлопці, сьогодні ми відправимося в місто «Игроград». Як ви думаєте, чим діти займаються у цьому місті? Правильно, грають в ігри. Як ти здогадався? (відповідь дитини). У цьому місті ми пограємо в гру «Розумники і розумниці». У цій грі беруть участь 2 команди: розумники і розумниці.
Щоб отримати таке високе звання, потрібно багато знати і правильно давати відповіді на всі запитання повною відповіддю і не вигукувати. За правильну відповідь - фішка. А в які ігри ми будемо там грати, ви здогадайтеся самі...
Багато різних ігор на світі,
Люблять в них грати всі діти,
Отже, ми починаємо грати,
Знавцями всі ми станемо!
-Який сьогодні день тижня?
-Скільки вух у двох мишей?
-Скільки животиків у п'яти бегемотиків?
- Яка цифра сховалася в слові» сім'я»?
- Під корчем біля річки жили хрущі:
Дочка, син, батько і мати, хто їх хоче порахувати?
Раз, два, три, чотири, п'ять!
Можна все перерахувати,
Порахувати, виміряти, зважити.
Скільки в кімнаті кутів? (відповідь дітей)
Скільки ніг у горобців? (відповідь дітей)
Скільки пальців на руках? (відповідь дітей)
Скільки пальців на ногах? (відповідь дітей)
Ви відповіли на дуже складні питання. А як ви думаєте, яка наука допомагає нам знайти відповіді на ці питання? (навідні запитання: Яка наука допомагає нам вважати? У якій науці живуть цифри? і т. д.). Діти підходять до вибору - математика. Що вивчає наука математика?(відповіді дітей). Так, сьогодні в нашій подорожі нам будуть допомагати знання науки «математика».

3. Основний етап
3.1. А тепер ми з вами відправимося в провулок «Знавців». У провулку «Знавців» росте «Чудо - дерево». Хлопці, як ви думаєте, що це за «Чудо - дерево»? Чому воно так називається? Ми з вами повторимо, з яких частин складається? А зараз, підійдемо до столу, і слухайте уважно завдання.
- Які пори року ви знаєте?
-Яка пора року зараз?
-Викладіть послідовність один за одним всі місяці року, тобто по порядку.
Додаткові питання:
-Що таке календар? Календар - це не просто таблиця. Календар - це рахунок шматочків часу. Яких? (Дні тижня, місяці, роки)
- І з цим завданням діти впоралися. Молодці!
3.2А наш шлях лежить на вулицю «Пазлів». Як ви думаєте, чому на столах стоять 2 конуса червоного і синього кольору? (відповіді дітей). А я думаю, що за столом з червоним конусом буде команда «Розумниць», а з синім - команда «Розумників». Ось зараз ви повинні скласти з шматочків пазлів картинку, чия команда перша впорається, підніміть руку (виконують завдання). Давайте подивимося у синій / червоної команди і визначимо, яка картинка вийшла?
- Ну, молодці хлопці і з цим завданням впоралися.
3.3 Наш шлях лежить на зупинку під назвою «Відпочивай - ка». Подивіться, на столі лежить якийсь конверт.
Конверт надіслала нам вихователь середньої групи Світлана Михайлівна.
Увага! «Шановні знавці «Ви стали на 1 рік старше і вивчили дні тижня, але діти з середньої групи поки що тільки починають вивчати дні тижня. Я вас дуже прошу, навчи моїх малюків визначати дні тижня!»
- Давайте разом згадаємо послідовність днів тижня, а тепер за кольорами (називають). Хлопці, я пропоную зробити для малюків тижні - моделі, щоб і діти також добре знали назви днів тижня, як і ви. Але перш, ніж приступити до виконання завдання, треба згадати правила безпеки при роботі з голками.
4.Заключний етап
Вихователь: Молодці! Гра «Розумники і розумниці» підійшла до кінця. Хотілося б дізнатися ваші враження від гри.
- Хлопці, на яку тему пройшла сьогоднішня гра?
-Яке питання був найлегшим для вас?
-Яке питання був найцікавішим для вас?
- Хлопці, хочу вас похвалити за витримку, вміння слухати один одного. Ви сьогодні продемонстрували свої знання. Допомогли малюкам із середньої групи, зробили тижні - моделі. Ви молодці! Успішно пройшли всі етапи гри. Ну, а зараз самий урочистий момент. Підрахуємо набрані бали.
Сюрпризный момент - нагородження переможців

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове