logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«У Лесовичка»

Автор: Захаркіна Світлана Олександрівна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N148», р. Рязань.

Цілі: Розширювати природознавчі знання і словник по темі: «Ліс».
Закріплювати узагальнювальні поняття, правила поведінки в лісі.
Завдання: Закріплювати знання про плодах, насінні і листках дерев.
Вчити класифікувати предмети за належністю.
Розширювати і закріплювати словник прикметників і дієслів.
Обладнання:- Картинки дерев і птахів; насіння, плоди та листя
дерев; гілки сосни і ялини, шишки. Символи: сніжинка,
сонце, лист, хвойна гілка; заборонні знаки. Лист-
запрошення, аудіозапис «Голоси птахів».

Хід заняття.
1.Про.М.Запрошення в гості до Лесовичку.
«Здрастуйте, діти! Лісовий вам привіт. Я вирішив вас провідати. В гості до одного запросити».
Ми приймаємо запрошення? У шлях, хлопці.
Ми йдемо по стежці,
Ми йдемо по вузенькій
Через місто ми пройшли
І до лесочку підійшли.

2.Діти, давайте пригадаємо правила поведінки в лісі.
-Як потрібно вести себе в лісі?
-Що не можна робити?
-Чому?

3. От зайшли ми в ліс, повний казок і чудес.
Подивіться, нас зайчик зустрічає.
-Заєць з завданням: « З якою гілки дітки?»
Ось скільки у зайця насіння, плодів і листя. І для них потрібно знайти їх дерево. Візьміть, зважте і скажіть: -Що це ?- З якого дерева?
Відповіді дітей: -Це жолудь, він плід дуба. -Крилатки у клена, знаходяться в них насіння. І т. д.

Треба далі шлях тримати і когось зустріти.
4.-Лисиця.- Д\і:«Листяні - хвойні»
Подивіться, скільки колом дерев, всі стоять похмурі, голі, закутані снігом.
- Як називаються дерева, які зараз стоять голі?
-А що це там зеленіє на узліссі?
- Які дерева залишили свій зелений наряд?
-Як називаються ці дерева?
Візьміть кожен картинку і поставте її до листочка або до «голочці».
-Чим відрізняється від сосни ялина?
Відповіді дітей.

5.Ф.М. «Сліди»
Показую картинки зі слідами, діти наслідують їх ході.
\Сліди зайця, лисиці, птахи, білки.\
-Хлопці, а сліди ведмедя ми взимку побачимо?
-Чому?

Подивіться: ялина стоїть, а під нею хто сидить?
6.-Білка.-
Давайте, хлопці розповімо про природу взимку: яка вона?
Вітер /який?/ - холодний, крижаний, свіжий, морозний.
-Що робить? - дме, зриває, штовхає, здуває.
Сніг
Мороз -

7.-Сова.- Д/г: «Зимуючі - перелітні»
Які птахи живуть у нас взимку? Назвіть їх.
Дивіться: на складальному полотні прикріплена сніжинка і сонце. Давайте поставимо до сонечка перелітних птахів, а до сніжинці - зимуючих.
/Діти називають птицю та її вид/
Молодці, хлопці, з усіма завданнями ви впоралися. Вас можна взяти в групу друзів природи.

8. « Доповни речення» - антоніми
Взимку день короткий, а ніч довга.
Вдень на небі сонце, а вночі-місяць.
Готуй сани влітку, а воза взимку.

Підсумок.
-Де проходило наше заняття сьогодні?
-Про що ми сьогодні говорили?
-Кого ми зустріли в лісі?

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове