Конспекти занять з дітьми
«Подорож в країну казок»
Конспект заняття з навчання грамоти в підготовчій групі.
Автори-укладачі: Байкалова Людмила Володимирівна, вихователь і Галдіна Наталія Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 37 «Іскорка» (МБДОУ «Дитячий садок N 37 «Іскорка»),р. Междуреченськ.
Мета заняття:
-Закріпити знання про звуки і букви.
-Продовжувати вчити розрізняти голосні і приголосні звуки і букви.
-Закріплювати вміння знаходити місце звуку в слові.
-Закріплювати вміння ділити слова на склади.
-Сприяти розвитку звукобуквенного аналізу та фонематичного слуху.
-Закріплювати вміння складати нескладні речення за схемами.
-Збагачувати словниковий запас дітей.
-Розвивати логічне мислення, мова.
Попередня робота:
Знайомство на заняттях з казками А. С. Пушкіна. Розглядання ілюстрацій. Вечір загадок «Казки А. С. Пушкіна». Виконання колективної роботи по ІЗО діяльності.
Словникова робота: пряжа, цариця, володарка.
Обладнання: дошка, ілюстрації казок Пушкіна, каса букв.
Хід заняття:
Хлопці, сьогодні на занятті з навчання грамоти ми вирушимо , а от куди? Дізнаєтеся, відгадавши загадку:
Три дівиці там живуть,
Пряжу під вікном прядуть.
Рибку там старий спіймав,
Викупу з неї не взяв.
Білочка гризе горіх,
Пісеньки співає для всіх.
А ще в наметі дівиця
Шамаханська цариця,
І на спиці півник
Знову дивиться на схід.
-Хлопці, як ви думаєте, в яку країну ми вирушаємо? ( у казкову)
-А хто написав всі ці казки? (А. С. Пушкін)
-У цих казках море шумить (ш)
-Вітер віє (у)
-Хлопці, що ми виголосили? (звуки)
-Які бувають звуки? (голосні і приголосні)
-Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (відповіді дітей)
-Хлопці, в одній з казок Пушкіна живе зла цариця ,яка дуже любить одну свою річ і тільки з нею розмовляє. Що це за річ?(дзеркало).А як називається казка?(казка про мертву царівну і сімох богатирів).
-А в іншій казці царівна перетворювалася на птицю, в яку?(лебідь)
-Як називається ця казка? («казка про царя Салтана»)
-Давайте, хлопці, порахуємо скільки складів у цих словах?
-Пригадайте, які красиві імена героїв казок А. С. Пушкіна
-Гв...д...н...лт н...
-Що треба знати, щоб прочитати?
-Чому не можемо прочитати?
-Вставити голосні букви і прочитайте. Визначте місце звуку в слові.
Фізкультхвилинка
Раз - зігнутися, розігнутися
Два - нагнутися, потягнутися,
Три - в долоні три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири - руки ширше
П'ять, шість - тихо сісти.
У казках А. С. Пушкіна є позитивні і негативні герої (ца-ри-ца, кор - шун, риб-ка ).
-Визначте ,скільки складів у кожному з цих слів.
-А тепер ,хлопці, вгадайте в кого перетворювала царівна Лебідь князя Гвідона? Для цього поставте літери на свої місця.
Кмаор, шемль, маух.
Гра «Хто зайвий?»
(вибрати на картинках тих, хто не є героями казок А. С. Пушкіна).
-А зараз відгадайте загадку:
З гілочки на гілочку
Стрибає, грається,
Спритна, моторна,
А не птах.(білка)
(Звукобуквенний аналіз слова «білка»)
-Придумайте речення зі словом « білка».
Скільки слів у реченні? Яке перше слово? З якої букви починається перше слово в реченні? Який знак ставиться в кінці речення?
Ра - ра - ра ось і скінчилася гра і закінчилась наша подорож у світ казок.