logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

У пошуках Діда Мороза.

Конспект комбирированного заняття.

Автор: Шляпникова Марина Володимирівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N68», Свердловська область, к. Каменськ-Уральський.

Група: старша.
Вид заняття:комбіноване.
Тип заняття: повторення.
Мета: закріпити раніше отримані знання.
Завдання:

  • Навчальна:

-закріпити знання дітей про навколишній світ і здоров'я людини.
-узагальнити знання дітей про зимові явища в природі.

  • Виховна:

-виховувати у дітей інтерес і бажання займатися.
-спонукати дітей ввічливо звертатися до вихователя.

  • Розвиваюча:

-розвивати мовні навички дітей. Через повні відповіді на поставлені запитання.
-сприяти розвитку ВПФ: конкрето-дієвого мислення, увагу, пам'ять.

Принципи навчання і виховання:
1)Доступності.
2)Наочності.
3)Індивідуалізації.
4)Створення позитивного емоційного підйому.
5)Науковості.
6)Системності і послідовності.
Методи виховання:
1.Методи організації навчально-пізнавальної діяльності:
-методи закріплення і повторення вивченого матеріалу
2.Методи стимулювання навчально-пізнавальної діяльності:
-методи емоційного стимулювання (заохочення, створення ситуації успіху)
-методи розвитку пізнавального інтересу (формування готовності до сприйняття, створення ігрового сюжету, стимулювання цікавим сюжетом)
Обладнання:
1)Демонстраційне:
-іграшка «Заєць», «Їжачок», «Собака»
-аудіозапис
-ілюстрації
2)Індивідуальне:
-картки з геометричними фігурами

Хід заняття.

Етапи заняття:

Діяльність вихователя:

Діяльність дітей:

1.Орг.момент-підготувати дітей до початку роботи, зосередити увагу.

-Хлопці, забирайте на місце іграшки і, будь ласка, встаньте в коло.

Діти прибирають іграшки і встають у коло.

2.Мотиву.-мета.-змотивувати дітей до майбутньої діяльності, створити умови для прийняття дітьми мети заняття.

-Хлопці, подивіться, до нас прийшли гості, привітайтеся з ними.
-Сьогодні ми покажемо, чого навчилися за осінь.

Лунає стукіт у двері.
Заходить Петрушка.
-Ой, хлопці, подивіться хто це?
-Правильно! Давайте поздороваемся з ним.

Вихователь вітається з дітьми з Петрушкою.

Петрушка:
-Здрастуйте! Хлопці у мене велика біда! Я випав з мішка Діда Мороза, загубився і тепер не можу його знайти. Може ви мені допоможете знайти Діда Мороза?

Вихователь:
-Хлопці, ми допоможемо Петрушці знайти Діда мороза?

 

Діти вітаються.

 

 

 

Діти: -Петрушка.

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти відповідають.

3.Основна частина-повторити знання дітей про зиму.

Вихователь разом з дітьми і Петрушкою відправляються на пошуки Діда Мороза.

Вихователь:
-Ой, хлопці, подивіться, тут на гілці сидить пташка. Може вона бачила куди пішов Дід Мороз?

Включається запис.
Пташка:
-Бачила, бачила, але так просто не скажу. Спочатку пограйте зі мною. У мене є картинки та цифри. Вам потрібно порахувати, скільки тварин на картинці і підібрати потрібну цифру.
Пташка:
-Молодці, мені сподобалося з вами грати. Дід Мороз сделал5 кроків вправо і 4 кроки вперед.
Вихователь разом з дітьми і Петрушкою роблять 5 кроків вправо і 4 кроки вперед. Зустрічають собаку.
Вихователь:
-Дивіться, діти, собака, а давайте запитаємо в неї, куди пішов Дід мороз?
-Здрастуй, собачка, ти не бачила тут Діда мороза?
Включається запис.
Собака:
-Бачила, ноя вам не скажу. У мене дуже болять зубки і оченята. А вушка мої майже ні чого не чують.
Вихователь:
-А ти за ними не правильно, напевно, доглядаєш? Зараз ми з хлопцями розповімо про те, що шкідливо, а що корисно для нашого здоров'я. Подивіться у нас на столі лежать картки. Дівчатка виберуть ті картки, на яких зображено те, що корисно для нашого здоров'я, а хлопці виберуть ті картки, на яких зображено те, що йому шкодить.
Проводиться гра.

Вихователь:
-А тепер хлопчики перевірять дівчаток, а дівчатка перевірять хлопчиків. Якщо правильна картинка на неї потрібно покласти червоний кружок.
-Собачка, тепер ти зрозуміла, що потрібно, щоб очі твої зубки не боліли, а вушка добре чули?

Собака:
-Добре я зрозуміла, тепер я буду дотримуватися цих правил. А як знайти Діда Мороза я намалювала.

Вихователь разом з дітьми розглядають моделі і виконують моделі і виконують дії.

Петрушка:
-Ой, щось я втомився.

Вихователь:
-Хлопці, а давайте проведемо динамічну паузу «Конячки».

Вихователь разом з дітьми проводить динамічну паузу «Конячки».

Вихователь:
-Хлопці, подивіться, тут скриньку і лист. Ой, подивіться, адже воно нам - дітям старшої групи дитячого садка N68. Давайте прочитаємо його?

«Хлопці! Вітаю, ви знайшли скриньку! Він не простий, а чарівний! Щоб його відкрити, треба розгадати загадки:

Хто з вогнем не обережний
У того пожежа можливий.
Діти, пам'ятайте про те,
Що не можна жартувати з ....

Ось стоїть на вулиці
У довгому чоботі
Істота трехглазое
На одній нозі...

Почервонів, якщо раптом
Електричний праска,
Що ви повинні зробити, дітки?
Вийняти вилку з ....»

-Ось скриньку і відкрився. Ой, а тут сидить їжачок.

Їжачок:
-А я знаю, що ви шукаєте Діда Мороза і можу вам підказати, але спочатку пограйте зі мною. Я так довго сиджу один в скрині і дуже скучив. Я буду вимовляти речення, а ви продовжите:

  • Восени буває листопад, а взимку...
  • Влітку буває тепло, а взимку...
  • Навесні йде дощ, а взимку...

Їжачок:
-Добре, а Дід Мороз сидить он за тією ширмою.

Вихователь з дітьми і Петрушкою підходять до ширми.

Петрушка:
-Ой, здрастуй , Дідусь Мороз, а ми тебе так довго шукали.

Дід мороз:
-Ой, Петрушка, як же ти випав з мого мішка, лізь назад.
-Здрастуйте, хлопці, а я вас і не помітив. Що ви тут робите?

-Ой, які ви молодці. А я вам подивіться, що приніс?!

Вихователь:
-Давайте, хлопці, візьмемо в руки сніг і подивимося, що з ним буде... Сніг розтанув і перетворився у воду.

Вихователь з дітьми проводять досліди з водою.

Дідусь Мороз:
-Молодці, хлопці. Ви такі розумні, напевно ще й малювати вмієте красиво?

Вихователь:
-Звичайно.
Дідусь Мороз:
-Подивіться, у мене на листочку є різні геометричні фігури. Давайте назвемо їх.

-А тепер давайте оживимо ці геометричні фігури.
-Ой. Як гарно вийшло. А тепер давайте подивимося, що є в моєму мішку. Ось знайшов я ялинку для вашої групи. І маленькі подарунки для вас. А мені пора, до побачення!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти виконують завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Діти: ми допомагали Петрушці розшукати тебе, Дідусь Мороз.

Діти: Сніг.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти називають геометричні фігури.

4.Підведення підсумку-проаналізувати ступінь оволодіння дітьми знаннями про коло і його властивості. Оцінити діяльність дітей на заняттях.

-Хлопці, подивіться, яке захоплююче заняття було у нас сьогодні. Кого ми сьогодні зустріли.

 

Діти відповідають на запитання.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове