logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Як діти допомогли Мандрівникові»

Конспект по пізнавальної діяльності у старшій групі.

Автор: Ковтун Ольга Геннадіївна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку корекційного та компенсуючого виду N33 Ростовська область, місто Азов.

Технологічна карта організованої освітньої діяльності.

Конспект по пізнавальної діяльності.

Мета: Виявити знання дітей про транспорт (повітряний, наземний, водний, підземний); Удосконалювати розвиток провідних збережених аналізаторів у їх сукупній діяльності.
Завдання:
Освітня
розширювати знання про транспорт;
формувати поняття водний, повітряний, наземний транспорт, підземний транспорт

Розвиваюча
розвивати діалогічне та зв'язне мовлення.

Виховна
виховувати самостійність, відповідальність.

Методи і прийоми. Словесний: запитання, відповіді дітей; наочний: демонстраційний матеріал, картинки; ігрової: дидактичні ігри; практичний: самостійна діяльність дітей.
Обладнання та матеріали:
Наочний: книга, фотографії міста (залізничний вокзал, автовокзал, річковий порт), картинки із зображенням тварин, конверт
Роздатковий: картки із зображенням транспорту, конверти з наборами розрізних катинок

Хід заняття.

Структурні частини

Дії вихователя, героя

Передбачувані дії і відповіді дітей

Спосіб організації

Психологічний настрій

У вихователя з шумом падає книга з картинками і фотографіями міста (залізничний вокзал, автовокзал, річковий порт)
Діти допомагають збирати і одночасно розглядають картинки.

 

Фронтальний

Вступна частина

«Що зображено на фотографії?»
«Для чого потрібен вокзал?»
«А які ще бувають вокзали?»
«Які вокзали ви бачите на фотографіях?»
«Якого немає?»
«Чому?»
«А де?»

-залізничний вокзал
- місце звідки відправляється електричка і куди
- автовокзал, аеропорт, морські порти
- аеропорт
- у нас в місті його немає
- в Ростові

Фронтальний

Основна частина

Лунає стукіт у двері, входить Мандрівник.
П: Доброго Дня!
Ви не підкажіть, куди я потрапив?
Ви могли б мені підказати, як мені дістатися до Ростова, і яким видом транспорту туди можна дістатися?
У: Хлопці давайте розповімо Мандрівникові, які види транспорту ми знаємо
П: Хлопці, у мене є чудові пазли які потрібно зібрати.
Д/І «Транспорт» (Мандрівник роздає картки із зображенням транспорту; діти діляться на команди по видах транспорту і підходять до своїх столів з пазлами; збирають пазли і називають вид транспорту)
П: Я зрозумів, хлопці! На будь-якому з цих видів транспорту можна дістатися до Ростова.
В: Шановний Мандрівник, а навіщо тобі потрібно потрапити в Ростов?
П: Я чув що в Ростові є величезний зоопарк і я хочу потрапити туди, щоб поспостерігати за тваринами, адже спостерігаючи за тваринами і птахами можна придумати різні машини і прилади, які допомагають людині в житті (Д/І «На що це схоже»).
У: Давайте підійдемо до столу, подивимося картинки і подумаємо, що чоловік взяв у того або іншої тварини.
В: Ми тебе відвеземо в Ростов. Сідай з нами в автобус. Починаємо рух.
Физминутка «Автобус»
Автобус будинок на колесах
(руки над головою разом)
Тепло, світло, затишно в ньому
(обхопити плечі руками)
Припадають пилом скло, протираємо його
(кругові рухи руками)
Ой! Спустило колесо пш...
Надути його не так легко пш....
Автобус сигналить голосно: бі-бі-сі (імітація руху)
У мене зараз поломка (імітація руху)
Ми качаємо шину (2 р)
Завели свою машину
П: Дякую вам хлопці за допомогу! До побачення!
У: Хлопці, щоб повернутися назад, нам треба відгадати загадку.
До лежебоке біля річки
Притягнув я дві руки.
По руці до боків приладнав
І поплив по водній гладі.
Пальчикова гімнастика «Човник»
Дві долоньки пригорну
І по морю поплыву.
Дві долоньки, друзі,
Це човник моя.
Вітрила підійму,
Синім морем поплыву.
А по бурхливих хвилях
Пливуть рибки тут і там.
В: Як приємно знову опинитися вдома! Подивіться, Мандрівник що нам залишив, що це? (розкривають, всередині картинки для розфарбовування - транспорт)
В: Перш ніж ми приступимо до розфарбовування, давайте згадаємо які види транспорту ви знаєте..

 

 

- Здрастуйте!
-Ви потрапили в місто Азов
-Звичайно, ми вам допоможемо

 

 

-Повітряний
- наземний
-Водний
- а ще є підземний

 

 

- Пароплав - морський транспорт
- Літак - повітряний транспорт
- Метро - підземний транспорт
- Машина - наземний транспорт

 

 

-Ні, у нас немає аеропорту і метро.

 

 

 

 

 

 

- крила - літак, хобот - пилосос, роги оленя - шолом, панцир черепахи, щит і т. д.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- До побачення!

 

 

 

- Човен

 

 

 

 

 

 

 

 

- Конверт

 

-Повітряний
- Наземний
-Водний
- Підземний

Фронтальний

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Групова

Заключна частина

У: Хлопці, ви сьогодні допомогли Йому дістатися до Ростова. Вас не злякали труднощі, з усіма завданнями ви впоралися успішно.
-Спасибі, Мандрівникові за його подарунок. Тепер ви можете взяти листочки собі на пам'ять і розфарбувати їх.

 

Фронтальний

Література:
О. В. Дибіна Заняття по ознайомленню з навколишнім світом в старшій групі дитячого садка (Уч.-метод. сел. д/дошк. виховання, д/гуверн. і народить). - М, 2011
Санкіна Л. К. «Пізнання предметного світу. Комплексні заняття для дітей 5-7 років». - М, 2012
Н.А.Карпухіна «Конспекти занять в старшейгруппе дитячого садка» - М,2009
Волчкова В. Н., Степанова Н.В. «Конспекти занять у старшій групі дитячого саду» - Воронеж: ІП Лакоценин С. С., ТЦ «Вчитель», 2012.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове