logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Дерева рідного краю»

Конспект заняття в підготовчій групі з изодеятельности.

Автор: Кретова Тетяна Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N25 « Незабудка», Ростовська область, місто Таганрог.

Нетрадиційні техніки: аплікація - обривання, малювання - примакивание, тичок, пляма.

Мета: Виховувати любов до Батьківщини, до російської природи, знати свої "рідні дерева"; продовжувати ознайомлювати з різними видами дерев, представляти крону того чи іншого знайомого дерева, малювати його силует і обравать по контуру, малювати стовбур з розбіжними листям; вчити малювати листя дерев різними способами: примакиванием, стусаном жорсткої кисті, плямами. Вправляти в змішуванні фарб для отримання потрібного кольору. Продовжувати вчити аналізувати виконану роботу, слухати музику, розвивати естетичні почуття.
Обладнання: запис пісні "То берізка, то горобина"; предметні картинки різних дерев (дуба, клена, горобини, берези); трафарети їх силуетів; гуаш; тонкі кисті і жорсткі, ватяні палички, листи тонованою папери, панелі для змішування фарб, баночки з водою, серветки, клей, великий аркуш ватману.

Хід заняття

У процесі підготовки до заняття на прогулянці розглядалися дерева, особливості їх крони, колір і форма листя, ягід.
Діти сидять півколом перед вихователем і слухають пісню " То берізка, то горобина".
Вихователь: - Діти ми слухали пісню про Батьківщину, про рідний край. Наша Батьківщина - Росія, наша мала батьківщина - наше місто. Ви напевно знаєте, що спогади про Батьківщину завжди пов'язані з природою рідного краю. Наприклад: береза під вікном, горобина або калина в палісаднику, верба плакуча над ставком, старий дуб у парку. Показ картинок дерев: берези, дуба, горобини, рокити, клена. Діти впізнають та називають дерева.
Звертають увагу на різну форму стовбурів - вони бувають тонкими і товстими, прямими і вигнутими, низькими і високими; на крону листя - розкидисту або підняту вгору; на забарвлення листя - одні дерева довго зеленими, на інших листя яскраво червоні, в інших листя жовті або оранжеві і т. д.
Звучить музика (російська народна) " У полі берізка стояла". Виходить хлопчик і дівчинка, одягнені в українські костюми і танцюють кадриль. Діти сідають.
- На Русі, завжди в фольклорі, дівчата порівнювалися з березою, калиною, горобиною. А юнаки з дубом, кленом.
- Ми з вами поговорили про батьківщину, подивилися, згадали, які дерева ростуть у нас. А зараз нам потрібно зобразити ці дерева і зробити цілий гай ось на цьому аркуші (показує).
Запропонувати дітям листи різної тонування і силуети (трафарети) дерев. Діти обводять вибране дерево і формують його обрыванием, гуашшю зафарбовують стовбури дерев, кінчиком пензля прорисовують гілки. А на гілках різним способом - примакиванием, стусаном жорсткої напівсухий кисті, ватяними паличками або плямами (кінчиком пензля) намалювати різнобарвну крону (зелену, червону, жовту, помаранчеву).
Зображення відкладаються на просушку.
Звучить музика. Діти грають у гру " Ой хлопці та-ра-ра на горі стоїть гора".
Після гри наклеюють силуети дерев на аркуш ватману, на якому наклеєна ялинка. Діти милуються картиною, вихователь читає вірш "Осінь" М. Садовського.
Берези коси расплели
Руками клени плескали
Вітри холодні прийшли
І тополі затопали.
Поникли верби біля ставка
Осики затремтіли,
Дуби, величезні завжди
Ніби менше стали.
Все принишкло, зіщулився
Поникли, пожовтіло.
Лише ялинка пригожа
До зими покращала.
Дякую дітей і хвалю їх за старання і творчість.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове