Конспекти занять з дітьми
«Випав біленький сніжок...»
Конспект безпосередній освітньої діяльності розвитку мовлення + малювання (1 молодша група, діти від 2 до 3 років).
Підготувала: Шешукова Т. Н., Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N11 «Машенька».
Мета: Знайомити дітей з найхарактернішими ознаками зими (взимку холодно, йде сніг), з властивостями снігу.
Завдання навчальна: вчити дітей відповідати на запитання, встановлювати найпростіші причинно-наслідкові зв'язки. Продовжувати вчити ритмічно, розташовувати мазки « сніжинки» по всьому аркушу паперу.
Завдання розвиваюча: сприяти розвитку дрібної і загальної моторики рук, правильному фізіологічному диханню, розвивати увагу, пам'ять.
Завдання виховна: виховувати естетичні почуття, акуратність, посидючість.
Попередня робота: спостереження під час прогулянок, за змінами в природі, (сніжинками, які падали на дерева, землю). Розглядання картин, ілюстрацій, читання віршів, спів пісень про зиму.
Матеріали та обладнання: сюжетна картина, « сніжинки» для вправи на розвиток мовного дихання, свічка, 2 миски (одна зі снігом), ложка, тоновані аркуші паперу з аплікацією сніговика. Фарба біла гуаш, пензлі, серветки.
Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Художня творчість», «Музика», «Здоров'я», « Безпека», «Соціалізація».
Музичний супровід: музика: П. І. Чайковського.
1 Організаційний момент
Вихователь: Діти, погляньте навколо як красиво!
Давайте подивимося на цю картину, яку пору року зображено на ній? ( зима) Як ви дізналися, що на картині зима? (сніг, сніговик...) Якого кольору взимку найбільше?(білого) сніг вкриває?( дахи будинків, дерева, лісу, поля....)
Вихователь: Настала зима, випав сніг, сніжинки падають на землю, на дерева, кущі, дахи будинків. Усе покрилося білим снігом. Білий сніг пухнастий в повітрі кружляє і на землю тихо падає, лягає.
Хлопці, а ви знаєте з чого складається сніг? ( із сніжинок) Подивіться на ялинку на ній багато сніжинок, простягніть долоньку я покладу вам сніжинку. Яка сніжинка?( біла, легка, повітряна, красива, пухнаста, холодна, різьблена) Давайте дути на сніжинку. Дихальна вправа « Сдуваем сніжинку» А що сніжинки вміють робити? ( літати, кружляти, падати, танути) П\і « Снежиночки - пушиночки» ( діти кружляють, піднімають і опускають руки) З неба падають зимою
І кружляють над землею
Легкі пушинки,
Білі сніжинки,
Снежиночки - пушиночки
Втомилися на льоту,
Кружляти перестали,
Присіли відпочити.
2 Стук у двері. Входить Сніговик. Ви мене впізнали? Хто я такий? Хлопці подивіться, який я білий-білий, з чого мене зліпили? (снігу) А якого кольору сніг? Хлопці, а ви знаєте. Чого я найбільше боюся? Вогню! І зараз я вам покажу, чому. Я адже зроблений зі снігу. І ось я приніс трохи снігу. Подивіться, у що я зможу перетвориться (запалити свічку зачерпнути з миски на ложку трохи снігу підтримати ложку над свічкою). Діти спостерігають, як сніг тане, отриману перелити воду в порожню миску. Ну а тепер зрозуміли, чому я боюся вогню?... від тепла я починаю танути, як сніг, і перетворююся... у воду. Мені хлопці у вас дуже жарко. Може, ви намалюєте моїх подружок сніжинок.
3 Малювання сніжинок. Вихователь: Сідай Сніговик відпочинь, зараз я покажу хлопцям, як намалювати багато сніжинок. Пензлик - наша помічниця. Її треба тримати правильно, інакше вона образитися і наш малюнок вийде негарним (тримати трохи вище залізного наконечника). Тепер я наберу білої фарби, вмочивши пензлик всім ворсом у фарбу, зніму зайву фарбу, доторкнувшись ворсом до краю баночки. Зараз я намалюю одну і багато сніжинок, треба примакивать пензлик до аркуша паперу, якщо фарба закінчилась, наберу ще фарби з баночки. А тепер хлопці проходьте, сідайте і намалюйте Сніговикові багато сніжинок.
( звучить тиха музика, діти малюють, вихователь контролює діяльність дітей, правильність тримання пензлика)
4 Підсумок. Вихователь запрошує Сніговика подивитися малюнки дітей. Молодці! Ми сьогодні з вами поговорили про зиму, про сніг, добре пограли, намалювали гарні сніжинки. А які у вас сніжинки? А зараз. Давайте попрощаємося з сніговиком. Сніговик пригощає дітей. Ваші сніжинки, коли вони висохнуть, ми відправимо поштою Сніговикові. До побачення Сніговик.
Тема НОД актуальна, обрана згідно з перспективним тематичним планом роботи на 2012 - 2013 навчальний рік. У програмному змісті простежується єдність освітніх, розвиваючих і виховних завдань.
Інтеграція НОД побудована з урахуванням інтегративного підходу, що передбачає реалізацію завдань освітніх галузей « Пізнання», « Комунікація», «Художня творчість», «Музика», « Здоров'я», « Безпека», « Соціалізація». Виходячи з поставлених завдань і вікових особливостей дітей було визначено зміст кожної частини НСД та проведений відбір методів і прийомів.
Організація НСД.
Підготувала приміщення у відповідності з санітарно-гігієнічними вимогами, продумала розташування і наочного демонстраційного матеріалу до заняття. Націлила дітей на майбутню роботу, використовувала мотивацію « Сніговик просить намалювати подружок - сніжинок»
Методи і прийоми навчання.
Бесіда, художнє слово, запитання, вправи на дихання : « Сдуй сніжинку», фізкультхвилинка, дослідницька діяльність. Прийоми різноманітні, взаємозв'язані, обґрунтовані. Використала бесіду про зиму, ігрова мотивація
« В гості до дітей приходить Сніговик», сконцентрувала інтерес дітей до подальшої роботи. Задавала проблемні питання на розвиток логічного мислення дітей («Чому сніг таїть, у що вона перетворюється?»)
Характеристика педагога.
Мова грамотна з використанням художнього слова. Матеріал викладала доступно. Вела діалог, прагнучи досягти взаємодії з дітьми. Вчила дітей відповідати на поставлені питання, розвинула навички чути і слухати відповідає. Працювала над емоційним та інтонаційною виразністю мовлення.
Якість роботи педагога.
Здійснювала контроль за виконанням завдання, надавала допомогу дітям при виникаючих труднощів.
Результати заняття.
Програмне зміст виконано. Поставлені завдання реалізовані.