Конспекти занять з дітьми
«Розумні машини»
Конспект безпосередньо освітньої діяльності.
Освітня область «Пізнання». Старший дошкільний вік.
Автор: Фарафонтова Ольга Володимирівна, МБДОУ д/з N32 «Зіронька», Пермський край, р. Чайковський.
Мета: уточнити і розширити знання дітей про побутову техніку, розвивати інтерес до навколишнього світу.
Завдання:
Освітня область «Пізнання»
1.Закріпити уявлення дітей про побутову техніку;
2. Сформувати у дітей поняття «техніка», «вчений», «винахідник».
3. Розвивати допитливість;
Освітня область «Комунікація»
- Продовжувати активізувати мовлення дітей;
- Розвивати наочно - образне мислення;
- Закріпити вміння складати описовий розповідь за алгоритмом; речення з певним словом;
- Закріпити вміння відповідати повним відповіддю на поставлене запитання;
- Розвивати пам'ять, зв'язне мовлення, уяву;
Освітня область «Безпека»
- Закріпити правила поводження з побутовою технікою;
Освітня область «Соціалізація»
1. Виховувати витримку і вміння вислуховувати відповідь товариша, бажання допомогти;
2. Виховувати інтерес до праці, до побутової техніки.
Пробразовательная область «Художня творчість»
- Розвивати творчу уяву;
- Продовжувати розвивати здатність до образного сприйняття, уміння передавати в малюнку задумане;
Методичні прийоми:
- Мотивація - розповісти Карлсона про побутову техніку і навчити його правильно з нею поводитися;
- Розповіді дітей;
- Складання речень;
- Дидактична гра: «Збери картинку»
- Питання дітям;
- Гра «Опиши предмет» (за алгоритмом);
- Малювання
Матеріал до заняття:
- Слайди «Розумні машини»;
- Схеми - алгоритми для опису предмета;
- Картки для гри «Збери картинку»;
- Картинки з правилами поводження з побутовою технікою»;
- Картинки «Побутова техніка»
Хід заняття:
Заходить Карлсон. Діти встають біля нього, вільно спілкуються.
- Здрастуйте, хлопці! Ви мене впізнали? Так! Це я - Карлсон. Самий веселий, вихована і в міру вгодований! Нудно мені стало на даху одного, ось я і спустився до вас. Адже у вас у садку завжди весело, ви, напевно, багато знаєте і вмієте? В коридорі я знайшов, якісь картинки, нічого не зрозумію, крутив-крутив, не зміг зібрати. Може, ви мені допоможете?
Гра «Збери предмет» (розрізні картинки побутової техніки праска, пилосос, холодильник, газова плита, телевізор)
Вихователь: Хлопці, розкажіть Карлсона що це таке. Як одним словом назвати? А ще це все називають «розумні машини». Як ви думаєте, чому так називають? Як вони з'явилися?
Слайди і розповідь вихователя:
Подивіться навколо - дуже багато предметів, які допомагають нам жити. Дуже любимо свій будинок ми,
І затишний, рідний.
Але не кожен зумів би
Переробити масу справ.
Потрібно нам прибрати,
Приготувати, випрати,
А ще погладити білизну...
Як впоратися з усією роботою?
І чудово, що зараз
Є помічники у нас.
Праця вони полегшують нам,
Час наше зберігають.
А доводиться їм братці,
Електрикою харчуватися.
Всім зрозуміло і без спору,
Це - електроприлади.
Їх вже незліченну безліч. Всі ці предмети потрібні, щоб харчуватися, доглядати за своїм тілом; щоб відпочивати; щоб вчитися; працювати.
Їх створили і зробили люди. Є такі люди, які вміють придумувати, створювати щось зовсім нове, таке, чого ніколи не було, але що людям необхідно. Їх називають винахідниками, вченими. Якщо б не було на Землі таких людей, у нас би не було всього того, що є сьогодні. Наприклад, не було б столу, телефону, телевізора, комп'ютера, машин, літака... Винахідники давно мріяли звільнити людини, його вмілі руки від важкої праці. Вони спочатку багато думали, сперечалися, проектували прилад, (створювали схему, креслення), а потім вже творили. Так з'явилися розумні машини: холодильник не дає продуктів зіпсуватися, плита допомагає їх приготувати, машинка випере брудну білизну, а праска погладить чисте, відеокамера зніме наше свято, а телевізор розповість казку на ніч і покаже цікавий фільм.
Ось так «розумні машини» стали нашими помічниками і друзями. В майбутньому «розумних машин» в нашому житті стане ще більше, адже людина сьогодні продовжує думати і працювати над створенням нових предметів, які допоможуть йому в роботі.
Фіз. хвилинка
Карлсон: Хлопці, а я не зустрічався з такими розумними машинами. У мене на даху нічого такого немає.
Вос - ль: Побутові прилади - наші вірні помічники. Це складні пристрої, які харчуються електрикою і виконують саму різноманітну домашню роботу. Одні перуть білизну, інші допомагають на кухні, треті збирають пил, четверті зберігають продукти і т. д. Електроприлади зберігають наш час і сили. Уяви, що раптом з будинку зникли б всі електроприлади. Наскільки важче довелося б тоді людям! Хлопці, а давайте уявимо, що немає у нас розумних машин. Що було б? Як змінилася б наше життя?
Розповіді дітей
- Як ви думаєте, чи можуть побутові прилади бути небезпечними? У яких випадках?
- Чому іноді при користуванні електричними побутовими приладами виникають пожежі?
- Чи можна самостійно включати електричний чайник, пилосос? Чому?
Картки «Правила поводження з побутовою технікою»
- Не засовуйте в електричну розетку сторонні предмети, особливо металеві! Чому? Тому що струм, як по містку, перебереться за ним на вас і може вбити.
- Не торкайтеся руками оголених проводів! Чому? По оголеному, не захищеного обмоткою проводу тече електричний струм, удар якого може бути смертельний.
- Не торкайтеся до включеним електроприладам мокрими руками! Чому? Можна отримати удар струмом, оскільки вода є провідником електричного струму.
- Не залишайте ввімкнені електроприлади без нагляду! Чому? Тому що ввімкнені електроприлади можуть стати причиною пожежі. Йдучи з дому, завжди перевіряйте, загасили світло, вимкнені чи телевізор, магнітофон, електрообігрівач, праска і т. д.
Фіз. хвилинка (пісенька « Смішний чоловічок»)
А зараз я пропоную вам вибрати по одній картці (предмет побутової техніки) і скласти речення з цим предметом.
Карлсон: Хлопці, як багато цікавого я сьогодні дізнався про «розумні машини», про людей які їх винаходять. Тільки от забув, як називають таких людей?
Діти підказують - винахідник, учений.
Вос-ль: Діти, а давайте запросимо Карлсона до нас у гості, і розповімо ще багато нового і цікавого.
Підведення підсумку:
- Діти, давайте пригадаємо, з якими «розумними машинами» ми сьогодні з вами познайомилися? Навіщо їх створила людина?
А давайте ми зараз будемо вченими, винахідниками і намалюємо свого помічника для виконання якої-небудь важкої роботи.
Карлсон малює разом з дітьми, розглядають малюнки. Прощається і йде.