Конспекти занять з дітьми
Фрукти і ягоди.
Конспект заняття з математики у 2 молодшій групі.
Автор: Сметанка Любов Андріївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N25 « Незабудка», Ростовська область, місто Таганрог.
Мета: познайомити дітей з плодами фруктових дерев і ягід; закріпити знання про те ,що вони ростуть в саду. Формувати уявлення про властивості і ознаки фруктів і ягід (форма, величина, колір, смак), про використання їх людини. Виховувати вдячне почуття до природи. Закріплювати навички лічби в межах двох, познайомити з формою наочного зображення чисел 1 і 2,співвідносити цифру з кількістю. Вчити дітей складати ціле з частин. развевать логічне мислення, мовлення та комунікативні здібності.
Матеріал та обладнання: яблука і груші різної величини, форми, кольору, ягоди: смородина, аґрус. Картина «Осінній сад». Картки із зображенням фруктів і ягід, фланелеграф, іграшки: ведмідь і лялька Маша; набори геометричних фігур (трикутники, кола різного кольору та розмірах) на кожну дитину, розрізані на 4 частини силуети фруктів і ягід, цифр.
Хід заняття:
Вихователь каже:
- Осінь дарує людям багато подарунків. Нещодавно осінь подарувала нам цілу корзину красивих листя. Але листям ми можемо тільки милуватися. А є у осені подарунки, якими ми можемо поласувати. Давайте по запаху знайдемо, де осінь сховала подарунки (діти шукають і знаходять кошик з фруктами, ставлять на стіл і розглядають).
Вихователь роздає дітям шматочки яблук і просить визначити на смак, що їм дали.
- Що це? ( яблуко).
- Яке воно на смак? ( Кисле).
- А яке їла Іра? (солодке).
- А що Катя скаже про своє яблуко? (воно солодке).
Узагальнення: яблука бувають солодкі і кислі .
- Перекладіть з кошика всі яблука.
- Як ви дізналися, що це яблука?
- Якого вони кольору? (червоні, жовті, зелені).
- Якої форми яблука? (круглої).
- Знайдіть геометричну фігуру, схожу на яблуко.
- Яку фігуру вибрав Єгор? (коло). Чому? (тому що яблука круглі).
Давайте замінимо яблуко колом. Знайдіть у ваших наборах два кола різного розміру (діти кладуть перед собою).
Візьміть яблуко найбільше (велике) і подкусите його (дитина біля столу знаходить і показує дітям)
Підберіть до нього коло (Діти вибирають його найбільший круг, показують і кладуть зліва, а маленький круг для маленького яблуко - праворуч, порівнюють кола накладанням).
- Порахуйте, скільки яблук у кожного? ( один, два, яблуко ) . Де лежить найбільше? (зліва).
- Де лежить саме маленьке? (праворуч)
Опис яблук трьома дітьми (колір, величина, форма).
- Що ще знаходиться у вазі?
- Як називаються ці фрукти? (у вазі - групи) якого смаку груші ? (діти пробують ) : груша смачна, соковита.
На яку геометричну форму походу груша? (трикутник). Покажіть мені трикутник.
Узагальнення: Яблука і груші - фрукти. Вони ростуть в саду на деревах (Вихователь показує дітям картинку із зображенням саду).
В саду ростуть і ягоди. На чому ростуть в саду (агрус, смородина, малина)
- Які за розміром ягоди? (маленькі)
- Вони менше або більше яблук і груш?
- Якої форми ягоди? (круглий ).
- Якого вони кольору? (зеленого, чорного, червоного).
- А які вони на смак? (солодкий, кислий).
- Ви любите ягоди?
- Що ми можемо зробити? (компот, салат). А чого ягоди роблять мами? (сік).
- А хто ще любить ласувати ягодами. (Ведмедик)
До нас сьогодні в гості завітали Маша і Ведмідь (вноситися лялька) .З якого вони мультфільму ?
Давайте пригостимо (вихователь ставить стіл 2 коробки, на одній прикріплена цифра 1 на інший цифра 2).
Вихователь дістає з першої коробки одне яблуко і пригощає Машу
(запитують дітей).
-Скільки Яблук у другій коробочці? Чому? Яка цифра на коробочці? Скільки яблук там лежить? ( Пригощає Ведмедика). Маша ображається .
- Що потрібно зробити щоб Маша развесилась ? ( дати їй ще одне яблуко). Що можна сказати про яблука. ( порівну, однаково ).
Наші гості теж з подарунками прийшли, вони нам принесли фрукти і ягоди . По дорозі у них все змішалося. Давайте по можемо їм розібрати (вихователь запрошує дітей до столів , де лежать розрізні на 4 частини зображення фруктів і ягід ) .
Маша і Ведмідь збираються йти. Давайте спечемо їм смачні пироги. Маша любить фрукти, а Мишко - ягоди. Вихователь кладе на стіл розмальовані листи (пироги) і садить до одного Машу, до іншого Ведмедика. Діти беруть вирізані фрукти і ягоди і прикрашають пироги. Ведмедики тільки ягоди , Маши-фрукти.