logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Допомагаємо митися ляльки Каті.

Конспект пізнавального заняття по правилам особистої гігієни для дітей 1-2 мл групи

З досвіду роботи вихователя МБДОУ «Дитячий садок N93» Липиной Світлани Леонідівни.

Мета:
Розвивати у дітей правил особистої гігієни.

Завдання:
Розвивати у дітей розуміння значущості гігієнічних процедур.
Допомогти дітям запам'ятати і вживати в мовленні назви предметів: ванночка, мило, мильниця, відерце, рушник; дій: намилювати, змивати мило, витирати; якостей: гаряча, холодна, тепла вода.

Матеріал:
Ванночка, червоне відро з гарячою водою, синє відерце з холодною водою, гуртка, мочалка, рушник, нічна сорочка для ляльки, відро для брудної води.

Хід заняття:
У гості до дітей приходить «дівчинка замурзана» (брудна лялька).
-Здрастуйте, хлопці! Мене звуть лялька Катя. Я прийшла до вас в гості.
(Вітаємося з лялькою )
Читаю вірш А. Барто «Дівчинка замурзана» з імітацією рухів.
- Ах ти, дівчинка замурзана,
Де ти руки так вимазала?
....................................
Ой, чи так?
Так справа була?
Відмиємо все до краплі.
- А ви, хлопці, любите купатися?
- Допоможемо нашій ляльці Каті стати чистим? Як? (Будемо її купати ).
- Що ж нам у цьому допоможе? В чому ми будемо купати нашу гостю? ( У ванночці).
-В якій воді будемо купати ляльку Катю? (Теплою).
-У мене в червоному відерці гаряча вода, а в синьому - холодна. Спочатку я наллю водички з синього відерця, а потім з червоного відерця. Яка водичка у мене вийде? (Тепла).
-Саша, перевір, яка водичка у мене вийшла? Соня, перевір, яка водичка у мене в ванні? (Тепла).

-Ванночка готова, ляльку можна садити. (Імітація того, що лялька пручається).
- Хлопці, вона не хоче сідати в ванночку, чому? (Потрібно її роздягнути).
Роздягаю лялечку, вішаю одяг на стілець, саджу лялечку в ванну.
-І чим же ми будемо мити нашу ляльку Катю? (Милом і мочалкою).
(На прохання вихователя хто - небудь з дітей приносить мило і мочалку).
Читаю вірші з імітацією рухів:
- Дівчинка голосно кричала , як побачила мочалку....
Ось тепер ти біла, зовсім не засмагла.
Це був бруд.
- Тепленькою водичкою змиємо з нашої лялечки Каті залишки мила.
- «Теплу воду ллємо на нашу пташку» (Діти промовляють разом зі мною).
- Лялечку ми помили, що треба зробити тепер? (Витерти ).
- Максим, принеси, будь ласка, рушник.
- Ось ми витерли ляльку Катю, одягнемо на неї нічну сорочку і покладемо її спати в ліжечко.
- На перинку покладемо простиральце, подушка в наволочці, Катя лягла в ліжечко, вкриємо її ковдрою з підодіяльником. Нехай їй насниться найчистіші і цікаві сни.
- Баю - люлі - люлі,
Лялечку качаю,
Лялечка втомилася,
Цілий день грала,...
-Ось, і заснула наша лялька Катя,.... А що ж будемо робити ми? (Прибирати за собою).
-Вода у нашій ванні стала мильна і брудна. Яка? (Діти повторюють).
-Зараз ми виллємо мильну і брудну воду, стіл витремо. Буде у нас чисто і красиво.
Давайте згадаємо, яка до нас прийшла лялька Катя?
Що ми зробили з нею? В якій водичці?
А яка стала лялька Катя?
Читаю уривок з твору К. Чуковського «Мойдодир»
- Треба, треба вмиватися вранці і ввечері,
А немитою сажотрусів - сором! Сором!

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове