logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Ладушки, ладушки, спечемо оладки»

Конспект заняття з дітьми від 6 місяців. Розвиток дрібної моторики: тактильна інтеграція (робота з тестом).

Автор: Плющева Людмила Олександрівна, Олександрівський будинок дитини.

Мета заняття:
1. Викликати почуття радості від спільних дій з дорослим.
2.Сприяти естетичному розвитку дитини, використовуючи для цього малі форми фольклору - пестушки, потішки.
3.Розвивати тактильне сприйняття дитини; розширити уявлення дитини про його спогляданні; розвивати м'язову посилення пальців рук, спонукаючи схоплювати і затискати тісто.

Оснащення: шматочок тіста.

Хід заняття: Вкладаю в руку малюка шматочок тіста, при цьому примовляю потешку:

Ай, та-та, та-та, та-та
Завітайте решета-
Мучки посіяти,
Пиріжки затіяти.
А для нашої лапочки
Затеем оладки,
Спечемо блинка-
Погодувати синка!
Знайомство з тестом супроводжую емоційним коментарем:
-Яке тісто м'яке, приємне, ніжне...

Потім тісто відриваємо по шматочку: Тушки-тутушки,
На столі преснушки,
На столі преснушки,
А в печі ватрушки-
Нашому Степе!

 

Знову вкладаю тісто в ручку маляти і відриваю інший шматочок (працюють м'язи, дрібна моторика), примовляю:
Як Марфуша для Петра
Наварила, напекла
Дев'яносто два млинця,
Два корита киселя,
П'ятдесят пирогів-
Не знайшла і їдців.

Потім розкачую невелику ковбаску, і кожен пальчик малюка «занурюю» в тісто. Роблю ямку однією рукою і інший, при цьому примовляю:
Ручки сильні,
Ручки міцні,
Десять пальчиків
І все чіпкі. ( Гладжу ручки малюка, його пальчики)
 

 

Пальчик величезний - пальчик здоровущий!
Вказівний Пальчик - розумний і уважний!
Ось і середній пальчик наш, ми його потремо зараз!
А тепер потремо ми пальчик - безіменний великанчик!
Ось мізинчик маленький - підростай мій славненький!

 

Потім тісто збираю в один клубочок, ділю його навпіл, катаю кульку. З кульки роблю корж, при цьому розмовляю з дитиною і даю йому теж взяти участь у цьому:

Ладушки, ладушки.
Спечемо оладки!
На вікно поставимо,
Остигати змусимо.
А охолонуть - поїмо
І воробушкам дамо!

Викладаю корж на стіл, підношу руку малюка і роблю відбиток ручки малюка. В кінці заняття хвалю дитину:

Хто у нас хороший?
Хто у нас пригожий?
Стьопа хороший!
Стьопа гожу!

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове