logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Дорожня грамота"

Сценарій розважального заходу за правилами дорожнього руху для дітей старшого дошкільного віку

Автор: Курапина Тетяна Михайлівна, старший вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N 78 міського округу Самара.

Робота з ПДР.

З року в рік у нашому місті і нашій країні збільшується кількість автомобільного транспорту. Вулиці міста з потоком рухаються машин вимагають від дітей хорошою орієнтування, а орієнтування формується в процесі практичної діяльності. Швидкий розвиток автомобільного транспорту, збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання - забезпечення безпеки руху дітей. За статистикою кожної десятої жертвою дорожньо-транспортної пригоди стає дитина. Дитину цікавить вулиця і все, що на ній відбувається. І часто, захоплений чимось незвичайним, він потрапляє на вулиці в небезпечні ситуації, особливо в літній період. Ось чому вже в дошкільному віці необхідно формувати вміння дітей орієнтуватися в найближчому оточенні. Це тим більше важливо знати майбутньому школяреві, так як йому доводиться долати шлях від дому до школи і назад. У попередженні дорожньо-транспортної пригоди з дітьми важливу роль відіграє робота ДНЗ з роз'яснення дітям правил дорожнього руху і прищеплювання навичок дисциплінованого, культурної поведінки на вулицях і дорогах. Адже дитині важко зрозуміти, що таке гальмівний шлях, час реакції водія або транспортний потік. Діти часто страждають від нерозуміння тієї небезпеки, яку представляє собою автомобіль.

Сценарій розважального заходу за правилами дорожнього руху для дітей старшого дошкільного віку
Тема: «Дорожня грамота»
Проблема: «Як уникнути небезпек на вулиці і на дорогах»
Мета: формування усвідомлено-правильного ставлення до дотримання правил дорожнього руху.
Завдання:
1. В ігровій формі закріпити знання про правила дорожнього руху, дорожні знаки.
2. Поглибити знання про правила поведінки на вулиці. Довести до свідомості дітей, до чого може призвести порушення правил дорожнього руху.
3. Активізувати мовлення дітей, через розвиток уміння організовувати свої дії та дії інших.
4. Сприяти розвитку обережності, обачності на дорогах, виховувати увагу, зосередженість. Закріплювати вміння застосовувати отримані знання в іграх і повсякденному житті.
Попередня робота:
? у дитячому садку з вихователями - спостереження за стоячими автівками і рухом транспорту під час прогулянки; розглядання ілюстрацій із зображенням вулиць міста, різних видів транспорту; робота з дидактичним матеріалом «Дорожня безпека»; розучування віршів, пісень на тему «Правила дорожнього руху»; складання та розгадування загадок за темами: «Транспорт», «Дорожні знаки»; підготовка атрибутів і костюмів до заходу: виготовлення світлофорів (висотою 10см), моделей будівель (будинки, магазини та ін); колективна робота - складання альбому «Дорожня абетка»;
? з батьками - спостереження за дорожнім рухом на вулиці; обговорення різних ситуацій (спостереження за тим як пасажири виходять і заходять в автобус, де люди переходять дорогу тощо); розглядання та замальовка дорожніх знаків; підбір матеріалу та ілюстрацій для оформлення своєї сторінки в альбомі «Дорожня безпека».
Створення середовища для організації і проведення:
картинки з вулицею, різними видами транспорту, дорожні знаки на підставках і картинки, доріжка-перехід («зебра»), «світлофор» (гуртки - червоний, жовтий, зелений), два м'ячі, музичний супровід, проектор.
Види дитячої діяльності:
Пізнавальна.
Комунікативна.
Ігрова.
Рухова.
Інтеграція освітніх галузей: "Пізнання", "Безпека", "Соціалізація", "Комунікація", "Фізична культура".

Хід заходу
Ведучий: Хлопці, сьогодні ми з вами зустрілися, щоб поговорити про дуже важливому - про правила дорожнього руху. У нашому місті дуже багато машин, вони мчати по дорогах на дуже великій швидкості. Але у нас ще багато людей - пішоходів, вони також поспішають по своїх невідкладних справах. І для того, щоб не було біди, усім нам треба добре знати правила дорожнього руху!
Сьогодні ми з вами вирушаємо на екскурсію в країну Светофорию. Ви повинні не тільки знати правила дорожнього руху, але і дотримуватися їх.
Правил дорожніх багато на світі
Знати їх зобов'язаний і дорослі, і діти.
Треба нам правила все поважати
Їх виконувати і не порушувати.
Дитина 1: Даємо всім дітям предостереженье:
«Вивчіть терміново, Правила руху!
Щоб не хвилювалися
Кожен день батьки,
Щоб спокійно мчали
Вулицею водії».
Дитина 2: Пояснити треба запросто,
Будь ти юн або старий:
Мостові - для транспорту,
Для тебе - тротуар.
Дитина 3: Весь час будь уважним
І пам'ятай наперед:
Свої правила мають
Водій і пішохід!
Провідний. Ну що, вирушаємо з вами на прогулянку по Бульвару Дорожніх Знаків. Спочатку ми з вами підемо пішки. Де ми будемо йти (показує картинки будинків, вулиці, проїзної частини)?
Відповіді дітей.
Провідний. Правильно, ми підемо по тротуару, де ходять пішоходи.
Місто, в якому з тобою ми живемо,
Можна по праву порівняти з букварем.
Ось вона, азбука, над мостовий:
Знаки розвішані над головою.
Азбукою вулиць, проспектів, доріг
Місто дає нам весь час урок.
Азбуку міста пам'ятай завжди,
Щоб не сталося з тобою лихо.
Чується шум. Забігає Баба-Яга. Вітається з дітьми.

Баба-Яга: я Летіла в ступі над містом. Ступа зламалася, мені довелося приземлитися і йти пішки додому в ліс через місто. Намагалася я перейти дорогу, але мене дядько якийсь у формі, ну як його тут називають...., а поліцейський ось, зупинив: «Як вам, бабусенька, не соромно! З-за вас може статися аварія. Хіба ви не знаєте, що дорогу потрібно переходити на перехресті, там, де є або світлофор, або «зебра». Що мені, зебру з собою водити чи що? Як же я її покладу на дорогу і ходити по ній буду? Сказав мені цей інспектор якісь правила дорожнього руху вчити. Що це за правила такі?
Ведучий: Нічого ти Баба-Яга не знаєш! Зараз наші хлопці тобі все розкажуть.
Пішохід! Пішохід!
Пам'ятай ти про перехід!
Підземний, наземний,
Схожий на зебру.
Знай, що тільки перехід
Провідний. Давайте покажемо Бабі-Язі, де необхідно переходити дорогу (Діти разом з Бабою-Ягою переходять з розкладеної на підлозі "зебрі")
Скажіть, хлопці, які бувають пішохідні переходи? (відповіді дітей) Правильно наземні і підземні (показує малюнки). Бабуся-Ягуся, ти зрозуміла, де треба переходити дорогу?
Баба-Яга: Ось воно що! "Зебра" як справжня! А що це за опудало трехглазое? (показує на світлофор). У нас в казковому лісі такої штуки немає!
Ведучий: Хлопці, що ж це за предмет з веселими вогниками? Для чого її ставлять на вулиці? А де ставлять світлофор?
Інсценізація «Світлофор»
Всі разом:
Щоб вам допомогти
Шлях пройти небезпечний
Горимо ми день і ніч
Зелений, жовтий, червоний.
Дитина 1:
Всі вниманье!
Всі вниманье!
Говорить вам жовте світло.
Оголошую вам заздалегідь:
Переходу більше немає!
Не поспішайте, подивіться
Подивіться на мене!
Не поспішайте, потерпіть
До зеленого вогню!
Дитина 2:
Ось тепер ідіть сміливо,
Пішоходам шлях відкритий,
Проходьте, дозволяю,
Не біда, що я один
Я надійно захищаю
Від трамваїв і машин.
Дитина 3:
Червоне світло-сигнал тривоги
У светофоровых очах.
Не ходіть по дорозі,
Залишайтеся на місцях.
Навіть якщо ви поспішаєте
На роботу чи в кіно
Зачекайте, зачекайте
Зачекайте все-одно!
Всі разом:
У нас девіз такий:
Подружіться всі хлопці
З светофоровой родиною!
Ведучий: Ну що, Баба Яга, зараз зрозуміла, що значить світлофор.
Баба-Яга: Так! Зараз я буду знати, де треба переходити дорогу. Ой, та я ж зовсім забула! Сьогодні День Народження у Кощія, друга мого найкращого. А я тут, у вашому місті. Як же я тепер в ліс доберуся?
Провідний. Хлопці, допоможемо Бабі-Язі? (відповіді дітей). Тоді, зараз ми
підемо на автобусну зупинку і поїдемо на автобусі.
(Діти разом з героєм підходять до «автобусній зупинці» (на стійці знак «автобусна зупинка», ведучий показує картинки автомобільного транспорту: автобуси, легкового автомобіля, різні види вантажних автомобілів)).
Провідний. Як можна одним словом назвати ці автомобілі?
Відповіді дітей. Які знаєте види транспорту? Провідний. Який це знак? (показує знак «Автобусна зупинка», діти відповідають).
Хлопці, напевно, це цікаво водити машину або автобус, скажіть, а ви зараз можете бути шоферами? Чому? А дорослі люди можуть бути водіями? Чому? (відповіді дітей - щоб водити автомобіль, треба вчитися, треба отримати права та ін) Звичайно справжнім керувати автомобілем ви ще не можете, але ми з вами можемо пофантазувати і пограти. Хочете?
Проводиться физминутка «Ми - шофери» (діти показують руху)
Їдемо, їдемо на машині
(рух кермом)
Натискаємо на педаль
(ногу зігнути в коліні, витягнути)
Газ включаємо, вимикаємо
(важіль повернути до себе, від себе)
Дивимося ми пильно вдалину
(долоню до чола)
Двірники зчищають краплі
Вправо, вліво - чистота!
(«двірники»)
Волосся куйовдить вітер
(пальцями наїжачити волосся)
Ми шофери хоч куди!
(великий палець правої руки вгору)
Під час гри Баба-Яга намагається розштовхати всіх.
Провідний. Шановна, не можна себе так поводити в автобусі.
Баба-Яга. Я не шановна, а сама справжня Баба - Яга. Мені треба поспішати. А ви мені заважаєте.
Провідний. Хлопці, давайте розповімо Бабі-Язі, як потрібно вести себе в автобусі. (розповіді дітей).
Баба-Яга: Ну все. Я сигнали світлофора і правила поведінки в громадському транспорті вивчила, зараз можу і свою власну машину купити і до Кощія на свято подрулить.
Ведучий: Почекай, Баба Яга . Щоб водити машину треба ще дорожні знаки вивчити.
Баба-Яга: Навіщо вони мені? Зайшла я в ближній магазин, попросила карти і продавщиця дала мені ось такі цікаві карти. (Показує великі «карти» із зображенням дорожніх знаків). Подумаєш, що я в них нічого не розумію!
Ведучий: А давайте ми подивимося, що це за карти. Це Баба Яга, дорожні знаки. А щоб тебе з ними познайомити ми зараз пограємо в гру «Назви знак»
Ведучий показує знаки, а діти називають їх.
Провідний. Молодці. Давайте розглянемо знаки ще раз. Ось ці знаки -
забороняють: «В'їзд заборонено», «Рух на велосипеді
заборонено», «Прохід заборонений». Інформаційні: «Пункт
харчування», «Лікарня», «Дорожній пост», «Пішохідний
перехід». Попереджають: «Увага діти», «Дорожні
роботи», «Небезпечний поворот».
Баба-Яга. Нудно стало нецікаво, треба аварії на дрогах робити! Зараз повеселимося! Давайте пограємо на дорозі з м'ячем!
(Баба-Яга кидає м'яч, лунає "вереск гальм").
Провідний. Так не можна. Все ти Баба-Яга зрозуміла! Всі, та не всі. Найголовнішого не засвоїла, що може статися, якщо не знати і не дотримуватися правил дорожнього руху! Зараз ми тобі і всім хлопцям покажемо.
(На слайдах зображення дтп з участю дітей і дорослих)
Баба-Яга. Так, я тепер знаю.
Хлопці, які ви розумні, кмітливі і добрі! Допомогли мені вивчити правила дорожнього руху. Після таких уроків я буду правильно переходити дорогу, швидко доберуся до свого будинку і розповім про правила дорожнього руху Кощія і лісовим мешканцям, на всяк випадок, якщо вони потраплять в місто. До побачення.
Провідний. Ось і закінчилась наша подорож. Хлопці, сьогодні ви були юними інспекторами дорожнього руху. Закріпили найголовніші правила нашої безпеки на дорогах. Хочу вам вручити пам'ятні значки.
Не забувайте правила дорожнього руху, нагадуйте їх своїм батькам, друзям, знайомим.

Список використаної літератури
1. http://dohcolonoc.ru
2. http://nsportal.ru
3. http://ped-kopilka.ru

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове