logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Небезпеки навколо нас»

Заняття для дітей старшої групи. Освітня область соціалізація.

Автор: Власова Олена Володимирівна - соціальний педагог Муніципального казенного навчальний заклад д/с N 1 «Теремок». Володимирська область р. Курлово.

Мета: Формування безпечної поведінки та прищеплення знань про правила безпечної поведінки та навичок охорони свого життя.

Завдання: Застерігати від нещасних випадків у побуті та на вулиці. вміння логічно мислити, вміння аналізувати і узагальнювати.

Матеріали: Картки з зображенням «Хлопчик тягне скатертину з гарячим чайником», «Хлопчик запалює сірник», «Хлопчик грає з розетками», Хлопчик переважується через балкон», «Хлопчик пробує на смак ліки» та ін., коробка з предметами (шило, ножиці, ніж, кнопки, таблетки, голки, сірники), (картки із зображенням молотка, сокири, газової плити, мікрохвильові печі, праски).

Хід заняття:

Педагог: Привіт хлопці. Подивіться навколо себе. Ми з вами живемо у великому світі, і нас оточує багато всяких речей і предметів. А як ви думаєте, речі і предмети, які нас оточують, можуть бути небезпечними? Відповіді дітей.

Педагог: Назвіть мені, будь ласка, речі і предмети, які нас оточують, можуть представляти небезпеку? Відповіді дітей.

Педагог: Хлопці, у мене для вас є сюрприз. Педагог дістає коробку.

Педагог: Педагог, відкриває коробку і дістає предмети. Розкладає їх на столі (ніж, сірники, кнопки, голки, ножиці, шило, таблетки, картки із зображенням сокири, молотка, газової плити, мікрохвильової печі, чайника). Це речі та предмети, які необхідні нам у побуті та в повсякденному житті. Сірники, нам потрібні для того, щоб запалити газ, розтопити піч, ножиці - щоб стригти нігті, різати папір, голка - щоб зашити дірку на брюках, пришити гудзик. Але при цьому, ми вважаємо ці предмети небезпечними. Чому? Відповіді дітей.

Педагог: Показує дітям картки із зображенням «Хлопчик запалює сірники», «Тягне скатертину з гарячим чайником», «Грає з розетками», «Відкриває двері незнайомій людині», «Переважується через балкон», «Пробує на смак ліки». Педагог зачитує дітям вірші Григорія Остера «Шкідливі поради». Після читання віршів педагог запитує дітей: «чи Можна так робити чи ні». Відповіді дітей.

Педагог: Молодці хлопці, тепер ми з вами знаємо, що речі і предмети бувають небезпечними, в тому випадку, якщо їх неправильно і не за призначенням використовувати.

Педагог: Усіма речами і предметами, які у нас лежать на столі, ми, як правило, користуємося будинку. А тепер давайте уявимо собі, що ми пішли гуляти на вулицю. Так як на вулиці зараз холодно, що ми повинні з вами зробити, щоб йти гуляти? Відповіді дітей.

Педагог: Правильно одягнутися. (Фізкультхвилинка) Діти імітують процес одягання одягу.

Після фізкультхвилинки діти сідають на стільчики. Педагог показує картки із зображеннями «Хлопчик дражнить собаку», «Діти вийшли на лід», «Діти грають на будівництві», «Хлопчик наступив на відкритий люк», «Хлопчик підходить і розмовляє з незнайомцем». Читання віршів Григорія Остера «Шкідливі поради». Імпровізований розмову з дітьми по темі.

Використовувана література:

Голіцина Н.З., Люзина С. В., Бухарова Е. Е. «ОБЖ для старших дошкільників». - 2012р.

Біла К. Ю. «Формування основ безпеки у дошкільників» - 2011р.

Кочетова Е. «Небезпеки навколо нас» - демонстраційний матеріал 2009р.

Остер Р. Б. «Шкідливі поради» - 2004р.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове