logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Світ тварин. (Домашні і дикі тварини, дикі тварини наших лісів, холодних, теплих країн). Активізація прикметників у мовленні

Конспект логопедичного заняття з активізації атрибутивної лексики для дітей підготовчої групи
Презентація до заняття.

Автор: Будюк Олена Василівна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок «Ромашка» Томська область, с. Молчаново.

Мета: Закріплення атрибутивного словника за вивченими темами.
Завдання:
1) закріпити знання та уявлення дітей з вивчених тем (домашні і дикі тварини, дикі тварини наших лісів, Півночі, тварини жарких країн);
2) закріпити навичку дітей утворювати присвійні прикметники від іменників; правильно використовувати присвійні прикметники у мовленні;
3) правильно підбирати прикметники до слів, узгоджувати їх з іменниками.
3) автоматизувати звуки, самостійної і довільної мови;
4) виховувати у дітей доброзичливе ставлення до однолітків, розвивати вміння співпрацювати один з одним;
5) розвивати пам'ять, слухове і зорове увагу, логічне мислення, визначення місця звуку в слові, кількості складів у слові, звуковий аналіз.
6) розвивати й удосконалювати загальну, артикуляційну моторику і дрібну моторику, дихання.
7) виховувати інтерес до тварин, дбайливе ставлення до них.
Обладнання і матеріали: слайди «Незнайко», «Чарівник», розрізні картинки тварин, фігурки тварин, папки пересування «Північ», «Ферма», «Ліс», «Теплі країни», презентація для гри «інопланетні тварини», колючий м'яч, картинки для виконання артикуляційної гімнастики, загадки про домашніх тварин, конверт з листом, конверт із завданнями.
Хід заняття

    • Організаційний момент - на килимі.

Давайте пройдемо на килимок і станемо в коло. Побажаємо один одному вдалого дня і скажемо приємні слова, але ці слова повинні відповідати на питання який? Яка? Які? Я почну, а ви продовжите.
Ой, хлопці, подивіться, до нас щось прилетіло, поки ми хвалили один одного. (кулька з листом, або стукає поштар з листом) після слів листоноші з'являється слайд «Чарівник» і музика «поява чарівника»
Повітряна куля, а з ним лист. Прочитаємо. Лист.
Ви готові допомогти Незнайку і відправитися в подорож?
Тоді вперед. Музика «у світі тварин»
2. ПЕРША ПЕРЕШКОДА: Артикуляційна гімнастика.
Чарівник хоче, щоб ви зобразили яких-небудь тварин язичком.
Виконуємо артикуляційну гімнастику: Музика «у світі тварин»
Білка, змія, мишко любить смачний мед, конячка
Молодці. Наша подорож починається.
3. ДРУГА ПЕРЕШКОДА: ферма
Підходимо до першого столу - до першої зони - ферма - домашні тварини.
Хлопці, подивіться, куди ми прийшли.
Правильно ми прийшли на ферму, хто живе на фермі.
Домашні тварини.
Завдання від чарівника 2. Відгадайте загадки і назвіть перші і останні звуки в словах отгадках.
Загадки:
Лежить замазура
У щетинистой сорочці.
Хвіст крендельком,
Ніс п'ятачком,
Нічим не хвора,
А все стогне (Свиня)
- який перший звук у слові. Опишіть цей звук. Скільки складів у слові.
Ходить рудий, п'є з калюжі,
Не боїться лютої холоднечі.
Хвіст кудлатий, чорний ніс.
Хто ж це?
Рудий... (пес)
- який останній звук у слові.
Чемпіонка в швидкому бігу,
Я деколи вожу вози.
Конюх дядько мені приніс
Воду, сіно та овес. (Кінь) -
- який перший звук у слові. Опишіть цей звук. Скільки складів у слові.
Цей звір живе лише вдома.
З цим звіром всі знайомі.
У нього вуса, як спиці.
Тільки миша його боїться...
Він, муркочучи, пісню співає,
Вгадали? Це ... (кіт) -
який останній звук у слові.
Логопед: Які це тварини? (домашні)
Логопед: Яких ще домашніх тварин ви знаєте? (відповіді дітей).
А тепер знайдіть, будь ласка, тварину, в назві якого сховався важкий звук (р) (баран, корова,
Молодці, ви спарилися і з цією перешкодою. Вирушаємо далі.

4. Третя перешкода - ліс.
Підходимо до наступної зони - дикі тварини. Зона лісу.
Подивіться, хлопці, це ліс. Які тварини тут мешкають?
ОЙ, ХЛОПЦІ, подивіться, хіба всі дикі тварини живуть в лісі. Чарівник вас хотів заплутати. Ось ще два столи, тут північ, а тут жаркі країни. Давайте розберемо тварин і розставимо на місця їх проживання. Поки діти розставляють тварин Музика «у світі тварин»
Які це були тварини. (Діти розповідають що дикі - наших лісів, півночі і жарких країн.
А які тварини залишилися в нашому лісі. Назвемо їх і опишемо кожну.
Молодці, впоралися з цією перешкодою.
5. Четверта перешкода - складні слова
З м'ячем їжачком
Я кидаю вам м'яч і кажу, з яких слів ви повинні утворити складне слово, яке відповідає на питання який?
Якщо у жирафа довга шия, він який? - довгошиїй
Якщо у жирафа довгі ноги, він який? - довгоногий.
Якщо у слона великі вуха, він який? - большеухий.
Якщо у лева довга грива - длинногривый.
Якщо у верблюда один горб - він одногорбий,
Якщо у верблюда два горба - він двогорбий.
Якщо у лисиці рудий хвіст, вона рыжехвостая,
Якщо у вовка гострі зуби - він острозубый
Якщо у зайця довгі вуха, він довговухий.
Якщо у тигра довгі вуса - він довговусий.
Якщо у оленя короткий хвіст, він - короткохвостий.
Якщо у лося довгі роги - він довгорогий.
Молодці, і з цим перешкодою ви впоралися.
6. Пальчикова гімнастика «Собака, коза, кінь»
Музика «у світі тварин»
Покажіть за допомогою рук тварин. Діти показують.
МОЛОДЦІ, ДУМАЮ, ЧАРІВНИК залишився задоволений.
Відпочили, продовжимо подорож сидячи, адже нас чекає незнайко.
7. П'яте перешкода - Розрізні картинки
- зібрати картинку і сказати яка тварина, описати його.
У конвертах містяться розрізні картинки.
На рахунок "раз" - картинки дістаються з конвертів, на рахунок "два", розкладаються на столі, на рахунок "три" - визначається, кому і яка потрібна відсутня картинка.
Наприклад: Мені потрібен котячий хвіст (кінська морда, і т. д.)
Доки діти збирають музика «У світі тварин»
Одна дитина виконує біля дошки, решта дітей з індивідуальними картками на місцях.
Втомилися, давайте відпочинемо.
Физминутка
Музика «у світі тварин»
- Моти-моти-моти - з'явилися бегемоти
(показують, як широко крокують бегемоти, як широко вони відкривають роти)
- Афы - афы-афы - жують листки жирафи
(діти тягнуться вгору, зображуючи жирафів)
- Ни - ни - ни - бризкають водою слони
(надувши щоки, як би набираючи воду, потім збризкують)
Яни-яни-яни - по гілках скачуть мавпи
(Діти зображують скачуть мавп)
І остання перешкода у нас на шляху. Скоро ми виручимо нашого незнайка.
8. Шосте перешкода - Гра «Інопланетні тварини». ПРЕЗЕНТАЦІЯ 1
Дивимося 4 картинки для прикладу. Розбираємо їх. Потім діти самостійно готуються на місцях і розповідають, або розглядаємо на слайдах і кожен промовляє.
Ось наша подорож підійшла до кінця. З'являється слайд незнайка радісного. Незнайко вас дякує. Ви так багато знаєте і вмієте, що він теж вирішив, дивлячись на вас, займатися. І теж дізнався дещо нове:
Поясни-про кого це?
«Левова грива». (Про людину, у якого на голові пишна, величезна зачіска, багато волосся.)
«Крокодилячі сльози». (Так можна сказати про людину, проливающем сльози.)
«Тупотить, як слон». (Це людина з важкою ходою.)
«Шкіра, як у бегемота». (Про людину, якого нічим не здивуєш.)
«Мавпячі кривляння». (Так кажуть про те, хто любить кривлятися.)
Підсумок заняття.
Давайте пройдемо в гурток, я теж хочу вам подякувати за заняття. Давайте пригадаємо, про що говорили, яких тварин згадали, картинки яких тварин зібрали, чиї тулуба і голови з'єднали правильно.
Ви всі сьогодні молодці, за це я вам дарую медальки. Музика «у світі тварин»
Логопед говорить за що кожному. А тепер ви вирушите в групу і там розгляньте свої медальки і покажіть їх іншим діткам. Попрощайтеся з гостями.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове