logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Зустріч з Буратіно»

Конспект заняття з ФЕМП.

Автор: Churakova Олена Миколаївна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини-Дитячий садок N15 «Ведмежа» Московська область, р. Подільськ.

Програмовий зміст: закріпити поняття «довше - коротше», «низький - високий»; вправляти дітей в застосуванні математичних знань (знання геометричного матеріалу, чисел, позначення символів) ; сприяти розвитку уваги, кмітливості, кмітливості, логічного мислення.
Матеріал: Буратіно; два мішечки (великий і маленький) ; дві стрічки (синя коротше червоної) ; камені з числами; циліндр, куля, конус, піраміда і куб; різні геометричні фігури-ключі кожній дитині; схема з символами; пісня про Буратіно; подарунки для дітей.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас у гості повинен прийти один, тільки щось його не видно (озирається) .
Ой, подивіться, а що це у нас лежить на столі? (привертає увагу дітей до столу) .
Діти: На столі лежать 2 мішечка (великий і маленький) .
Несподівано великий мішок поворухнувся, і звідти почувся голос.
Буратіно: Ой, випустіть мене! У мене ніс застряг. (вихователь відкриває мішок і витягує Буратіно всього обмотаного стрічками) .
Звучить мелодія з к/ф «Пригоди Буратіно»
Буратіно: Здрастуйте, хлопці!
Діти: Здрастуй, Буратіно!
Буратіно: Уявляєте, я складав у мішечки для вас подарунки, та сам туди і потрапив, не зміг вилізти з-за свого носа! Та ще й ось у стрічках заплутався.
Вихователь: А як ви думаєте, чому Буратіно завадив ніс? (він довгий). А які у вас носи? (короткі) .
Буратіно: Спасибі вам, хлопці, за те, що витягли мене з мішечка. Допоможіть мені, будь ласка, ще і від стрічок розплутатися.
Гра: «Хто швидше зверне стрічку»
Вихователь викликає двох дітей, які розплутують стрічки. Потім просить звернути стрічки (червону і синю) хто швидше, попередньо показавши, як правильно це робити. По сигналу спортсмени починають скручувати стрічку. Виграє той, хто швидше закриє стрічку. Вихователь пропонує ще раз позмагатися, і вибір стрічок пропонує дітям. Кожна дитина хоче взяти синю стрічку. З'ясуємо, чому?
Вихователь: Хлопці, а чому ж завжди виграє той, хто скручує синю стрічку?
Діти: Вона коротше.
Вихователь: Давайте перевіримо. (накладає стрічки один на одного і досліджує разом з дітьми) .
Чи однакові по довжині стрічки? (немає)
Яка по довжині червона стрічка? (довга)
Яка по довжині синя стрічка? (коротка)
Висновок: синя стрічка коротше червоною.
Буратіно: Молодці, хлопці! Ви такі розумні, кмітливі! Мабуть, якщо ви виконаєте ще кілька моїх завдань, подарую я вам подарунки!
Завдання: Назвіть якомога більше загадок, прислів'їв, казок, оповідань, в назві яких присутні числа.
Казки: «12 місяців», «3 порося», «4 бажання», «2 жадібних ведмедика», «Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і 7 гномів», «3 ведмедя».
Загадки: «Два кільця, два кінця - посередині гвоздик» (ножиці) .
«Сидить дід - сім шуб одягнений, хто його роздягає, той сльози проливає (цибуля) .
«Одне черевце, чотири вушка» (подушка) .
«Сто одежинок і всі без застібок» (капуста) .
«Розкинувся міст на сім верст» (веселка) .
Прислів'я: «Не май 100 рублів, а май 100 друзів».
«Перше слово дорожче другого».
«Сім разів відміряй - один відріж».
Буратіно: Тепер давайте пограємо в гру, а називається вона «Поїзд». Ми з вами поїдемо на поїзді по залізниці, проїжджати ми будемо ворота високі і низькі, швидко і повільно.
Вихователь: Ви мене слухайте уважно, якщо я скажу:
«низькі ворота» - ви нагибаетесь,
«високі ворота» - то їдете не нагинаючись.
Давайте станемо в паровозик. Поїзд відправляється.
Діти їдуть на поїзді, грають. Раптом поїзд зупиняється. На шляху купа каміння, щоб проїхати далі, їх треба розібрати. (На дошці зображення каменів з числами від 1 до 10, на кожному камені записано по одному числу). Даються завдання:
- візьміть камінь з числом, яке йде після 5;
- тепер - з числом, що передує числу 4 (стоять перед 4) ;
- наступний - камінь з числом, що стоїть між 7 і 9 і т. д.
Буратіно: Молодці, хлопці! Звільнили дорогу. Можна їхати далі.
Далі їдуть, граючи. На дорозі лежить кошик - в ній гра «Геометрична задача»:
Поставити в ряд циліндр, куля, конус, куб і піраміду так, щоб конус стояв на першому місці ліворуч, куб - на четвертому, циліндр стояв праворуч від куба, а куля між кубом і пірамідою. (Обмовляється умова 2-3 рази, щоб діти добре його запам'ятали) .
Буратіно: Молодці, хлопці! Впоралися з таким складним завданням! Пора вас нагородити. (тягнеться до мішечку) Ой! Здається пропав мій ключ від маленького мішечка. Хлопці, допоможіть!
Фізкультхвилинка:
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів -
Ключик, видно не знайшов.
Щоб ключик нам знайти,
Треба встати на носочки.
Вихователь: Давайте допоможемо Буратіно. У вас на столах лежать різні ключі, але тільки один з них підходить. Кожен уважно подивіться на свій ключ і визначте, чи підходить він до цієї схеми (показує схему, що складається з символів)
Діти знаходять відповідний ключ.
Буратіно: Спасибі вам, хлопці, ось мій ключик і знайшовся! Тепер я вам зможу подарувати подарунки, які приніс!
Буратіно дістає з мішечка подарунки для дітей.
Вихователь: Хлопці, вам сподобалося займатися разом з Буратіно? Давайте скажемо Буратіно «спасибі» і запросимо його в гості на інші заняття!
Буратіно роздає подарунки для дітей під музику з к/ф «Пригоди Буратіно».

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове