logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«ЛІТАК ПОБУДУЄМО САМІ...»
Конспект безпосередньо освітньої діяльності в підготовчій групі.

Автор: Блінова Олеся Леонідівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N52, р. Білгород.

Мета: Виховання свідомого ставлення до мови як особливого об'єкта пізнання, сприяти формуванню особистісної мотивації на отримання знань, створювати умови для розвитку позитивної самооцінки, почуття успішності.

Завдання:

  • Розвивати вміння слухати і виконувати інструкцію педагога, уважно слухати відповіді своїх товаришів, доповнювати їх відповідь, самостійність у роботі парами, групами, допитливість.
  • Актуалізувати уявлення дошкільнят про частинах літака, професіях пілот, механік, диспетчер.
  • Вправляти у вживанні незмінного слова шасі, і багатозначних слів хвіст і крило, у складанні слів з букв і складів.
  • Удосконалювати вміння орієнтуватися на закінчення слів при узгодженні іменників з прикметниками та займенниками залежно від роду, числа і відмінка.
  • Розвивати зв'язне мовлення, вживати прийменниково-відмінкові форми у словосполученнях, реченнях різних типів.
  • Розвивати слухове увагу, вміння працювати за інструкціями, дрібну моторику кисті рук.

Виховувати " мовне чуття, уважне ставлення до мови і його граматичною строю.

Методи: ігровий, наочний, активний метод з'ясування цілей і очікувань «Хмаринки», метод підведення підсумків «Хмаринки».
 Прийоми: прийом розподілу по групах «Лотерея»
Форми та види дитячої діяльності: комунікативна діяльність: підбір картинок на заданий звук, читання слова з першим звуків картинок, складання слів із складів, знаходження багатозначних слів, пояснення значень, знайомство і незмінним словом, виконання графічного диктанту, командна діяльність по вигадування пропозицій з заданим приводом.
Здоров'езберігаючи технології: зміна робочих поз: стоячи, сидячи, динамічна пауза «Літак» в середині діяльності.
Попередня робота: Комунікативна діяльність мовні ігри на підбір слів на заданий звук, «Шифрувальники» складання слів за першим звуків картинок, схематичне зображення сюжетів казок. Продуктивна діяльність Аплікація «Літак» вирізування частин за шаблоном. Ігрова діяльність рухливі ігри на орієнтування в просторі, ігрові ситуації «В польоті».
Програмне забезпечення: Програма «Дитинство»: Приблизна основна загальноосвітня програма дошкільної освіти.
Освітні ресурси: /Інтернет ресурси: Т. В. Лазарєв Освітні технології нових стандартів. Ч. 1:Технологія АМО. - Петрозаводськ: Verso, 2012, освітній портал «мій університет».
Оформлення (наочність)
картинки: санки, апельсин, морква, хмара, цибулю, їжак, танк та інші на різні звуки; склади і букви, карти із зображенням частин літака, клей-олівець, аркуш паперу А4 з наклеєним аркушами у клітинку, олівець на кожну дитину, схеми для роботи над приводами
Сценарій організації НСД
 Організаційний момент (1 хв)
Хлопці, я принесла, сьогодні багато картинок, але ніяк не можу розташувати їх в одному порядку. Допоможете мені? А порядок такої, спочатку картинка на звук с. Діти вибирають картинку із зображенням предмета, що починається на запропонований звук і виставляють його на дошці. Потім по черзі звуки: а, м, о, л, е, т.
А, тепер, хлопці, якщо ви складете слово за першим звуків, то дізнаєтеся, про що сьогодні ми будемо говорити. Про літаку.

Метод з'ясування очікувань і цілей «Хмаринки»(3 хв)

А що ж кожен з вас хотів би дізнатися про літаках? А може хтось щось знає? У дітей схематичні зображення: «Дізнатися, що всередині?», «Де літає?», «Як літає?», «Хто працює?» На дошці дві хмаринки червоного (не знаю) і зеленого(знаю) кольору. Діти підписують фішки, малюють схеми і розкладають їх на основі власного досвіду. (По ходу діяльності педагог звертається до тих дітей, які визначили свої фішки на зелений хмаринку.) Дитина або вихователь підводить підсумок - Ми сьогодні дізнаємося, що всередині літака, де і як він літає і хто працює з літаками?
Основна частина.(12 хв)
 Може бути, хто-небудь з вас знає, де стоять літаки, і хто перевіряє їх готовність до польоту? Діти висловлюються, потім дитина або дорослий узагальнює всі відомості. Літаки стоять в ангарах - величезних гаражах і механіки перевіряють їх готовність до польоту. Ось вони - механіки всі знають про літаках! На дошку дитина виставляє картинку із зображенням механіків.
Щоб приступити до роботи механіки повинні розбитися по парам.
Діти діляться на пари, витягуючи картки з зображенням тієї або іншої частини літака (метод «Лотерея»), знаходять за столом велику карту з тим же зображенням.
Подивіться, на картах, внизу зображена та частина літака, яку ви будете перевіряти.
(На столах лежать картки зі складами і літерами: па-ло, хво-с-т, са-лон, шас-сі, ка-бі-ну, мо-тор, іл-лю-мі-на-то-ри). Діти, а чи всі знають що таке шасі? ( Це колеса літака) Ілюмінатор? (вікна в літаку)
Завдання: Для того, щоб відправитися в політ треба перевірити чи все в порядку. Як ви це зможете зробити? (якщо діти не здогадуються, педагог пропонує завдання сам).
Складіть слово-частина літака зі складів і літер і приклейте його до віконця біля великого малюнка.
Доповісте командиру корабля про справність тій частині, яку ви перевіряли.
Ми перевіряли мотор, він справний.
Ми перевіряли крило, воно справно.
Ми перевіряли шасі, воно справно.
Ми перевіряли кабіну, вона справна.
У назві частин літака є дуже цікаві слова. Може хто-небудь знає, чим вони цікаві? (Діти можуть самі пояснити, чим цікаві слова хвіст та крила, але якщо вони не можуть, вихователь пропонує згадати, у кого ще можна зустріти хвіст і крила.)
Дід/гра «Додай слівце».
Слово шасі теж цікаве, воно цікаве тим, що не змінюється ніколи. Ви в цьому переконаєтеся, якщо будете додавати це слово до моїх пропозицій:
У літака є .... Механіки перевірили ... . Вони піклуються про справність .... Командир задоволений роботою ... .А у корабля немає ...
Ось ми і дізналися, що всередині літака і хто готує літак до польоту. Хто дізнався щось нове, чого раніше не знав? Діти формулюють пропозиції.
Наступний питання як летить літак? Може бути, хто-небудь з вас знає? (відповіді дітей) Вихователь бере відповіді дітей і узагальнює їх: льотчик або пілот запускає двигун, заводяться двигуни, шасі прибирається, літак розганяється і злітає. А керує польотом диспетчер - він каже літакам, в якому напрямку летіти, щоб не було зіткнень. Дитина виставляє картинку з диспетчером. Вибираємо диспетчера за бажанням дітей або считалкой.
Ведучий-диспетчер проводить динамічну паузу, а потім керує «польотом» то зупиняючи, то дозволяючи політ групами хлопчиків і дівчаток.
Физминутка (проводить ведучий).(3 хв)
Руки в сторони - в політ
Відправляємо літак.
Праве крило вперед,
Ліве крило вперед,
Полетів наш літак.
(Діти бігають по колу, розставивши руки в сторони.)
Пілоти, приземляйте свої літаки на посадкові місця. (На столах аркуш паперу А4 з наклеєним листом в клітинку, вгорі контур хмаринки всередині неї літачок, олівець на кожну дитину.) Я вам пропоную замалювати політ літака. Слухайте уважно, щоб не збитися з курсу.
Графічний диктант.(3 хв)
Приготуйте олівці, починаємо з червоної точки слухайте уважно: три клітинки вгору, три вправо і т. д. бачите вгорі велику хмару, в неї залетів ваш літак.
Ось ми і дізналися, як літає літак. Як називається професія людини, яка керує літаком? Дитина виставляє картинку з пілотом. Якими якостями повинен володіти пілот? (відповіді дітей) Уважним, сильним, сміливим.
Нам залишилося дізнатися, де літає літак? (5 хв)
Діти розподіляються на три команди (метод «Лотерея»), об'єднуються близько схем речень з прийменниками в, над, під. За правильну відповідь команда отримує фішку.
Робота зі складання речень з прийменниками.
Ми літали у хмарах, в літаку, в салоні...
Ми літали попід хмарами, під сонцем...
Ми літали над хмарами, над землею...
Підводиться підсумок командної гри підрахунком набраних фішок
Підсумок(3 хв)
А тепер звернемося до наших тучкам, може вже хтось переставить свою фішку з червоної хмаринки в зелену? Це буде означати, що сьогодні ви дізналися те, чого раніше не знали. Діти переставляють фішки і розповідають, що дізналися нового.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове