logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Що може герб нам розповісти?»

Освітня область «Соціалізація»

Автор: Гулагаева Маликат Ильмуяминовна, вихователь, Автономне установа «Дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням фізичного розвитку дітей N2 «Горобинка» Муніципального освіти Ханти-Мансійського автономного округу-Югри , міський округ місто Райдужний.

Мета: дати уявлення про герб як про державний символ.

Завдання:

  1. Навчальна: познайомити дітей з історією виникнення герба, основними правилами складання гербів, вчити читати герби по символам, зображеним на них, застосовувати отримані знання в колективної продуктивної діяльності;
  2. Розвиваюча: збагачувати словник дітей новими словами, словосполученнями; розвивати інтерес до історії своєї країни.
  3. Виховує: виховувати шанобливе ставлення до державної символіки, закріплювати навички культури спілкування.

Словникова робота:
- нові слова: символ, скіпетр, держава.
- повторення: герб, турнір, Москва, столиця.
- закріплення слів: щит, панцир, лицар.

Попередня робота: перегляд презентації «Лицарські турніри», відвідування виставки міні-проектів в ДНЗ «Що може герб нам розповісти», читання віршів С. Маршака «Наш герб», Тобто Кучбарская, Дівєєва «Російський герб», Ст. Меморский «Про гербі Росії», С. Трушина «Герб Росії»

Необхідне обладнання: скринька, ілюстрації «Лицар», гербів міст Росії, мультимедійне обладнання, матеріал для складання герба своєї групи.

Хід заняття:

Діяльність педагога

Діяльність дітей

1.Вступна частина
-Хлопці, подивіться, у нас знову скринька знань. Давайте заглянемо, що ж всередині.
Дістає зі скриньки зображення лицаря.

 

 

2. Практична частина
Давним-давно, не в Росії, а в інших країнах були такі воїни-рицарі. Ви, напевно, чули про них, дивилися фільми. (Показує зображення лицарів) Лицарі часто проводили турніри, тобто боролися один з одним. Під час турнірів лицар повинен був бути обов'язково на коні. На ньому була спеціальний одяг.
-Ви знаєте, як вона називалася?
-Що з себе представляють обладунки?
(показує зображення обладунків)

-Які атрибути включали в себе обладунки?
-Правильно, молодці. Одяг у них була металева, щоб не можна було проколоти мечем або списом - це було основною зброєю в ті часи. Так як одяг у них була однакова, під час таких турнірів важко було дізнатися, де свої, де суперники. І тоді лицарі стали прикріплювати до шоломам різні знаки,- султанчики, стрічки, а потім стали малювати на шоломах різні малюнки. Так вони стали розрізняти своїх суперників. (Показати зображення шоломів) Потім ці малюнки стали зображати на щитах. (показати картинки) Ось такий знак відмінності і назвали гербом. Пізніше герби стали придумувати не тільки воїни, але й сім'ї, цей герб передавався з покоління в покоління, від батька до сина.
Свій герб є у кожної країни, міста, району. Частіше на гербі зображується за допомогою символів те, чим місто славиться, пишається, дорожить.
-Що таке символ?
-Символ у перекладі з грецької мови означає «Знак, розпізнавальна ознака».
Герб розміщується у форму щита.
-Як ви думаєте, щоб це могло означати, чому саме у вигляді щита?
-Це означає, що в разі необхідності жителі, всі як один стануть на захист свого міста, країни.
-Хлопці, подивіться на цей герб. Що тут зображено?
-Як ви думаєте, що це означає?

-Якщо на гербі зображені бджоли? (показує герб Тамбова)
-Правильно, але вони ще дружні як бджілки і захищають своє місто, як вулик.
-Подивіться - це герб країни, (показує герб Росії) ви його впізнали?
-Що зображено на гербі?
-Як ви думаєте, що означають ці символи, тобто орел, скіпетр, держава?
-Вони символізують державну владу, могутність і єдність держави.
-Зверніть увагу, що в середині герба Росії знаходиться герб міста. Яким місту належить цей герб?
-Чому він зображений всередині?

-Правильно.
-Що на ньому зображено?
-Що це означає?
-Вершник на коні це-Святий Георгій Побідоносець, захисник Москви. Він вбиває змія списом і топче його копитами свого коня. Це символізує перемогу над злом, ворогом.
- Скажіть, де можна побачити зображення Російського герба?
 

Вихователь показує герб Райдужного
-Хлопці, а ви цей герб дізналися?
-Що тут зображено?
-Як ви думаєте, чому саме такі символи вибрали для створення нашого герба?
Воспит. пояснює значення символів.

ФИЗМИНУТКА
Веселка-дуга
Здрастуй радуга-дуга,
Різнобарвний місток
Здрастуй радуга-дуга
Приймай нас у гості.
Ми по веселці бігом
Пробіжимося босоніж
Через веселку-дугу
Перескочимо на бігу
І знову бігом-бігом
Пробіжимося босоніж
   
- Хлопці, ви помітили, що на різних гербах використовуються різні кольори.
Вони теж мають своє значення
- Як ви думаєте, що означає червоний колір?
-Синє поле?
-Зелене?
-Білий колір?
-Чорний?
-Жовтий?
-Молодці.

 

Відповіді дітей.

 

 

 

 

-Обладунки.
-Це металева одяг, що захищає лицаря.

-Шолом, щит і меч.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді дітей

 

 

Відповіді дітей.

 

 

-Зображені риби.
-Це означає, що люди займаються рибальством.
-Жителі займаються бджільництвом.

 

 

-Так, це герб Росії.
Діти описують герб.

Припущення дітей.

 

 

-Місту Москва.
-Тому що Москва-столиця нашої батьківщини.

-Вершник на коні, який вбиває дракона.
Припущення дітей.

 

 

 

-Герб зображується на прапорах, монетах, печатках, державних та офіційних документах.

-Так, це герб нашого міста.
Відповіді дітей

Відповіді дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

-так

-Сила, любов, мужність, великодушність.

-небо, вода, чесність, вірність, повітря.
-Надія, достаток, свобода, радість.
- Миролюбність.
-земля, мудрість, обережність.
-віра, справедливість, милосердя.

 

  1. Підсумкова частина

-Хлопці, ви помітили, що всі герби відрізняються один від одного. Хтось використовує символи тварин, птахів, комах, дерев, рослин, знарядь праці. Всі вибирають найважливіше, те, чим пишаються, славляться.
-Я вам пропоную зробити герб своєї групи.
-Подивіться, я вибрала для нас такі яскраві кольори. (Показує щит)
- Подумайте, що є для нашої групи найважливішим, чим ви пишаєтеся.

 

-Наше заняття підійшло до кінця. Вам домашнє завдання. Вдома з батьками зробити герб своєї родини. Як ви поясніть батькам, що таке герби, з чого починати складання герба?
- молодці, хлопці.

 

 

Відповіді дітей

 

 

Відповіді дітей. Діти називають і прикладають потрібну картинку на щит.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове