Конспекти занять з дітьми
«Звуки-к-р- . Букви К і Р»
Безпосередньо - освітня діяльність з навчання грамоти в підготовчій групі.
Автор: вчитель - логопед - Черноусова Катерина Валеріївна, МБДОУ «Дитячий сад комбінованого виду N 101», р. Архангельськ.
Мета: закріпити правильне вимова і розрізнення звуків-к-р-.
Завдання:
1.Закріпити поняття «дзвінкий приголосний звук» - «глухий приголосний звук».
2.Вправляти в узгодженні прикметників з іменниками, в складанні речень з цими словосполученнями.
3.Повторити букви К і Р, вправляти у складанні слів.
4.Розвивати дрібну моторику, слухову увагу, пам'ять.
5.Виховувати добре ставлення один до одного.
Обладнання: предметні картинки (гімнаст, тигр, веселка, агроном, магазин, конверт, танк, глечик, носок, ківш), розрізні картинки, іграшки, картки зі словами (...од, ма...), букви, фішки, м'ячик.
Хід заняття:
I. Організаційний момент.
- Діти, ви б хотіли позмагатися один з одним?
- Тоді нам необхідно розділитися на дві команди.
Діти діляться на дві команди.
II. Постановка мети заняття.
- Сьогодні ми повторимо звуки-к-р-, букви К і Р, будемо змагатися один з одним, а журі визначить переможців, за кожну правильну відповідь буде вручатися фішка.
Логопед представляє членів журі.
III. Основна частина заняття.
- Ми повинні дати назви нашим командам, а для цього необхідно виконати перше завдання.
Діти сідають на килим, перед кожною командою конверти з розрізаними картинками.
- Дружно всією командою беріться за роботу, складіть картинки.
- Назвіть, що у вас вийшло?
У першої команди - гном, у другий - клоун.
- Отже, перша команда у нас називається «Гноми», а друга - «Клоуни».
Логопед роздає емблеми кожній команді із зображенням гномів і клоунів.
1. Гра з м'ячем «Хто більше придумає слів»
- Перша команда, у вас кокою перший звук у назві «Гноми».
- Розкажіть, що ви знаєте про звук-г-.
- А тепер запитання для другої команди: який перший звук в слові «Клоуни?»
- Хто мені з вашої команди розповість про звук-до-?
- Отже, наступне завдання: назвіть якомога більше слів - перша команда зі звуком-р-, друга - зі звуком-к-.
2. Дидактичний вправа «Склади ланцюжок слів»
- А зараз підійдіть до столу. Подивіться на картинки і команда «Гноми» вибере тільки ті картинки, в назві яких є звук-р-, а команда «Клоуни» - зі звуком-к-.
- Назвіть слова, чітко промовляючи звуки-до - і-г-.
- Складіть ланцюжок слів першого і останнього звуку. Діти складають ланцюжок з обраних картинок:
Гімнаст - тигр - веселка - агроном - магазин
Конверт - танк - глечик - носок - ківш
3. ФЗМ.
4. Дидактичний вправа «Буква загубилась»
- Щоб виконати завдання, необхідно зібрати літери. Перед дітьми в конвертах розрізані на кілька частин букви і Р. Перша команда становить букву - Р, друга - К.
- Візьміть картки, на яких написані слова з пропущеними літерами, вставити букви і прочитайте слово. Що вийшло у першої команди? (Рік).
- А яке слово у другої команди? (Мак).
- Молодці, всі впоралися з цим завданням.
Гра «Не помились»
- Переходимо до наступного: подивіться на іграшки і перша команда візьме тільки ті іграшки, про які можна сказати: блакитний (блакитна), а друга - червоний (червона).
- А зараз складіть речення - що у вас?
Діти по черзі складають пропозиції: У мене червоний мак. і т. д.
IV. Підсумок заняття.
- Хлопці, наше змагання підійшло до кінця. Зараз ми підведемо підсумки.
Журі віддає командам коробочки з фішками, діти підраховують їх кількість, визначається команда - переможець.
- Сьогодні всі добре працювали, дружно, ніхто не підвів свою команду, тому перемогла дружба.
Діти нагороджуються медалями.
- Чи сподобалося вам заняття?
- Про які звуки ми сьогодні говорили?
- Чим схожі звуки-к-р-? Чим вони відрізняються?
- Назвіть правильно букви, які позначають ці звуки.
- Спасибі за роботу!