Конспекти занять з дітьми
Інтегроване заняття з математики та аплікації.
(старша група)
Автор: Вротная Світлана Іванівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з соціально напрямку особистісного розвитку дітей N 47 «Гусельки», ХМАО-Югра; р. Сургут.
Мета: закріпити вміння ділити ціле на дві та чотири рівні частини шляхом складання, вчити складати конструкцію з чотирьох рівнобедрених трикутників, словами називати напрямки: «ліворуч», «праворуч», «вгорі», «внизу», розвивати уяву.
Організаційна частина. Гра на увагу «будь Ласка».
Діти виконують рухи, що показуються вихователем, тільки за умови проголошення ним слова «будь ласка».
Хід заняття:
1часть. Ігровий момент (мотивація).
Вихователь вносить ляльку Буратіно. Каже, що Буратіно прийшов у гості до дітей з країни геометричних фігур і кілька фігур приніс їм. Він хоче навчити хлопців фокусів з цими фігурами.
У Буратіно два прямокутника, він запрошує однієї дитини підійти до нього, назвати ці геометричні фігури, розділити один з них на дві рівні частини. Потім задає дітям питання:
- чому кожну з цих частин можна назвати половиною?
- якої форми вийшли частини?
-подумайте, як можна поділити прямокутник на чотири рівні частини?
Просить відписав дитину показати, як це можна зробити. І знову питає:
- якої форми ці частини?
- що більше, цілий прямокутник або одна з чотирьох його частин?
- скільки всього таких частин?
На 6-7 хвилині Буратіно каже, що йому подобається, як діти відповідають на питання, і пропонує пограти у гру «Гачечки» (пальчикова гімнастика):
Міцно триматися дружочки,
Не розтиснути нам їх гачки.
(зчепити мізинці обох рук, як два гачка, щоб їх важко було розчепити. За аналогією виконувати те ж саме іншими пальцями).
2 частина. Робота з роздатковим матеріалом.
Буратіно запитує дітей, які геометричні фігури лежать на столі, і дає завдання: розділити один квадрат на дві рівні частини, склавши його стороною на стороні, а потім інший квадрат розділити на чотири рівні частини.
Далі пропонує дітям взяти третій квадрат і подумати, як скласти його, щоб отримати два різних трикутника. Потім просить взяти четвертий квадрат, розділити його на чотири рівних трикутника і вирізати їх
Дидактична гра з руховим елементом «Знайди свою пару».
Діти під музику рухаються по колу (смужки, галоп), в середині якого на підлозі розташовані картки з цифрами від 1 до 10 зображенням вниз. Із закінченням музики діти беруть по одній картці і стають у пари у відповідності зі своєю цифрою.
3 частина. Діти повертаються за столи, і Буратіно загадує їм загадку:
Хвіст - від місяця ріжок,
Луска локон.
Губи - немов дві маслинки,
Плавничок стирчить на спинці. (Рибка)
Відгадку Буратіно просить викласти з трикутників, запитує дітей, які рибки у них вийшли, і пропонує їх запустити в акваріум (наклеїти на ватман). Діти, швидко впоралися з роботою, виконують додаткове завдання (розфарбовують рибок).
По закінченню роботи Буратіно задає дітям питання:
- Скільки великих трикутників? Скільки маленьких?
- В яку сторону пливуть рибки?
- Схожі чи рибки? Чому?
- Чим вони відрізняються?
Заключна частина. Один з «акваріумів» діти дарують Буратіно. Буратіно запитує у дітей, що їм сподобалося на занятті.