logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

 «Подорож у казковий ліс»

Освітня область «Пізнання» (Конструктивна діяльність). 1-я молодша група.

Автор: Мамедова Тетяна Іванівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N77 «Золота рибка» р. Брянська.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, музично-художня, продуктивна.
Цілі: продовжувати вчити дітей першого способу художнього конструювання - зминання паперу, допомогти побачити в зім'ятих паперових грудочках «образ» снігу, закріпити знання дітей у розрізненні понять довгий - короткий, за допомогою зорового сприйняття, активізувати ці слова у мовленні дітей, сприяти розвитку просторових співвідношень (ззаду, зверху), вправляти в одночасній дії з кубиками і цеглинками, розрізняючи їх за формою, використовуючи прийом опредмечування (як будиночок, як доріжка), виховувати інтерес до заняття, створити радісний емоційний настрій.
Плановані результати: бере активну участь у продуктивній діяльності (виготовлення снігових грудок з паперу), конструювання доріжок з цеглинок (довгої і короткої), столу і стільця з кубика і цеглинки, проявляє активність у виконанні імітаційних рухів під спів пісні «Машина», проявляє інтерес, емоційно відгукується в ігровій діяльності.
Матеріали та обладнання
Демонстраційний матеріал: ялинки, сніжинки, аркуш білого паперу, три будиночки різного кольору.
Іграшки: зайчик, лисичка, їжачок.
Роздатковий матеріал: кубики, цеглинки, дрібні іграшки, аркуші білого паперу.

Хід

  1. Організаційний момент

- Хлопці, сьогодні ми з вами поїдемо на машині в казковий ліс. Під пісеньку, імітуючи рух кермом, наближаємося до «Лісу». У машині, в машині шофер сидить, машина, машина йде гуде: бі-бі-сі.
Ось стоїть ліс густий,
Тихий, нудний і порожній.

  1. Основна частина. Конструювання (художнє)
  2. Ні ягідок, ні грибів у лісі немає, тільки сніжинки лежать під ялинками, адже настала зима.

- А коли сніжинки притискаються близько один до одного, виходять ось такі снігові грудочки - показую зім'яту білу папір.
- Давайте зробимо такі ж снігові грудочки.
Показ прийому зминання паперу: сомнем в одному кулачку, потім в іншому, потім покладемо на долоньку і скачаємо грудочку. Кинемо снігові грудочки під ялинки.
П. гра: Сніг, сніг кружляє
Біла вся вулиця
Зібралися ми в гурток
Закрутилися як сніжок.
2. Конструювання з цеглинок
Хлопці, подивіться, які різнокольорові будиночки стоять на лісовій галявині.
А ви знаєте, якого вони кольору? Діти називають колір будиночків.
А тепер відгадайте, хто в них живе.
Загадки: Довгі вушка, швидкі ніжки,
Спритно бігає, любить морквину.

Причаївся під кущем хтось з руденьким хвостом,

Їй на місці не сидиться. Це руда (лисиця).

Пальчикова гімнастика
А зараз нам пальчики підкажуть, хто ж живе в зеленому будиночку: «Їжачок маленький замерз і згорнувся в клубок, сонце їжачка пригріло, їжачок розвернувся».
- Зайчик, лисичка та їжак хочуть ходити один до одного в гості, тому що вони друзі, але між будиночками немає доріжок. Давайте побудуємо доріжки.
3. Будиночок зайчика стоїть далеко від будиночка лисички, значить, тут потрібна доріжка довга. Яка потрібна доріжка? Повторюють хором та індивідуально. Прокладаємо доріжку з цеглинок.
А будиночок зайчика і їжачка стоять поруч, близько, між ними буде коротка доріжка. Яка доріжка? Діти повторюють хором та індивідуально.
- Ми проклали доріжку. Хочете пограти? Дитина бере їжачка і веде до зайчику. Називаємо, за якою доріжці він його веде (короткої). Потім інший дитина бере зайчика і їжачка і веде до лисички.
4. Ми допомогли тваринкам прокласти доріжки і вони дуже раді, а тепер давайте допоможемо зробити стіл і стілець для гостей, які до них будуть приходити.
Конструювання з кубиків і цеглинок
- Будувати стілець і стіл ми будемо з кубиків і цеглинок.
Запрошую дітей сісти за столи.
Обстеження будівельних деталей:
Що це? (кубик)
На що схожий кубик? (на будиночок, у нього є куточки)
- Діти, покажіть куточки на своїх кубиках. (молодці)
А на що схожий цеглинка? (на доріжку, у нього теж є куточки)
- Покажіть. Діти показують пальчиком.
- А зараз я вам покажу, як побудувати стілець.
Прийом обстеження: є сидіння і спинка: сидінням буде кубик, а спинкою - цеглинка. Поставимо цеглинка ззаду кубика. Ось так. Де поставимо цеглинка? (ззаду кубика).
(Показую, як побудуємо стіл. Кубик буде ніжкою, а цеглинка - кришкою, показую, як треба покласти цеглинка). Де покладемо цеглинка? (зверху кубики).
Діти за столами будують стіл і стілець.

Рефлексія

Лунають іграшки, діти садять їх на стільчик (обігрування).
Нашим тваринкам дуже сподобалося, як діти будували доріжки, і столик і стільчик для гостей.
Білочка принесла вам горішки, пригощайтеся, хлопці.
Вам сподобалося наше подорож?

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове