logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Домашні електроприлади»

Автор: Кувшинова Тетяна Володимирівна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок компенсуючого виду N 5 «Филиппок» Самарська область, міський округ Тольятті.

Мета: активізувати словниковий запас дітей по темі.

Завдання:
· розширення уявлень про навколишній світ.
· практичне освоєння навичок словотворення
· активізація уяви, мислення.
Обладнання: предметні та контурні малюнки із зображенням домашніх електроприладів, сюжетні картинки.

Хід заняття.
I. Організаційний момент.
Сяде той, хто назве, що це? (показ предметних картинок електричних приладів)
Як можна назвати ці предмети одним словом? (електричні прилади або элетроприборы)

II. Бесіда по темі.
Звідки надходить електрика в будинку? (З електростанцій.)
Де в кожному будинку живе електрика? (В розетках.)
Чому не можна чіпати розетки? (Може вдарити электричкским струмом)
Для чого потрібен провід? (По ньому електричний струм доставляється до приладу)
Для чого потрібен кожен електроприлади?
Які електроприлади знаходяться у вас на кухні, в спальні, в залі, у ванній кімнаті?

III. Лексико-граматичні вправи.
1. Гра «Назви лагідно» (утворення іменників із зменшувально-пестливими суфіксами)
Л. Телефон - Д. телефончик,
пилосос - пылесосик,
торшер - торшерчик,
лампа - лампочка,
холодильник - холодильничок,
праска - утюжок,
магнітофон - магнітофончик,

2. Гра «Один - багато» (освіта іменників множини в називному і родовому відмінках)
Л. Телевізор Д. телевізори - телевізорів,
люстра люстри - люстр,
комп'ютер комп'ютери - комп'ютерів,
холодильник холодильники - холодильників,
праски праска - прасок,
плита плити - плит,
провід провід - проводів,
розетка розетки - розеток,

ХВИЛИНКА ВІДПОЧИНКУ
«Німе кіно» (одна дитина зображує електроприлад, інші діти повинні здогадатися, що це: пилосос, холодильник, телефон)

3. Гра «Порахуй» (утворення іменників та прикметників множини в називному і родовому відмінках)
Л. Д.
1 кольоровий телевізор 2 кольорові телевізори-5 кольорових телевізорів,
1 кришталева люстра 2хрустальные люстри-5хрустальных люстр,
1 високий холодильник 2 високих холодильника-5пять високих холодильників

4. Гра «Скажи зі словом "ні"» (освіта іменників у родовому відмінку) з контурним картинок.
Л. комп'ютер Д. немає комп'ютера,
обігрівач немає обігрівача,
міксер немає міксера,
праска немає праски,
пральна машина немає пральної машини,
мікрохвильова піч немає мікрохвильової печі,
електроплита немає електроплити,
тостер немає тостера,
фен немає фена,
вентилятор немає вентилятора,
морозильна камера немає морозилки.

5. Гра «Закінчи речення» (узгодження слів за типом управління) по сюжетних картинок.
Мама пере білизну в ... (пральна машина).
Тато чистить килим ... (пилосос).
Дочка прасує одяг ... (праска).
Коля підсмажує хліб ... (тостер).
Бабуся на кухні дістає продукти з ... (холодильник).
Даша готує обід на ... (плита).
Антон розмовляє з другом по ... (телефон).
Фільми та мультфільми показують по ... (телевізор).
Віра читає книгу під настінного ... (лампа).

IV. Підсумок заняття.
Як електроприлади допомагають людям?

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове