Конспекти занять з дітьми
«Автоматизація звука «З» в словах і словосполученнях»
Автор: Кувшинова Тетяна Володимирівна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок компенсуючого виду N 5 «Филиппок» Самарська область, міський округ Тольятті.
МЕТА: Закріпити правильну вимову звуку З у словах і словосполученнях
Завдання
- Упр. у вживанні Р. п. од. числа іменників.
- Словотвір сущ-х на позначення особи за їх заняттям, з допомогою суфікса -іст.
- Уточнення знань про слова з протилежним значенням.
- Узгодження займенників мій, моя, моє, мої з сущ-мі м., ж. і сер. р.,од. і мн. числа
ОБЛАДНАННЯ:
набори картинок на звук З, таблиця-будиночок N1(автор Н.Іллякова), коробочка, м'яч
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Л: Послухай вірш і скажіть, який звук найчастіше ти почуєш (демонстрація картинки «Зимовий ліс»):
Всі змлості та змлості, весь лез ізварто в зугробах
Сиві зпрозни тазкрами блезтят,
Зверкает змлості і на лезвих дорогах,
Зпокійно всі кузти під знегом зп'ят.
Р: Частіше інших зустрічається звук С.
Л: Правильно. І сьогодні ми знову будемо правильно вимовляти
цей звук у словах. А що ти знаєш про звук?
Р: Звук приголосний, свистячий, твердий, глухий.
Л: Молодець! Подивися, яку красиву коробочку нам передали.
Давай заглянемо і дізнаємося що в ній. Там записка: «Хто виконає всі
завдання, той отримає приз!» Давай з тобою разом постараємося все
правильно виконати
1 завдання. «Назви картинку».
Р: розкладає перед собою картинки і називає їх:
Ваги, самокат, вуса, пилосос, ліс, літак, суп.
Л: прибирає одну картинку і питає, чого немає?
Р: тут немає ... вусів, самоката і т. п.
2 завдання. «Посели картинки в будиночку»
Л: Ось будиночок, в ньому 3 під'їзду. У кожному під'їзді по 3 поверхи.
Розклади всі картинки зі звуком по своїх квартирах ( 1 п.
картинки зі звуком на початку слова, у 2 п. - в середині, в 3 п. - в
кінці слова)
Р:
сніговик шкарпетки ананас
самокат пісок пояс
чоботи капуста автобус.
Л: Назви всі слова-картинки, в яких звук на початку слова, в кінці слова, у середині слова.
3 завдання. «Хто це?»
Демонстрація картинок. Л. починає пропозицію, Р. додає
потрібне слово.
Л: поїзд веде Р: машиніст
їде на велосипеді велосипедист
їде на мотоциклі мотоцикліст
танцюють на льоду фігуристи
грають у хокей хокеїсти
у футбол грають футболісти
оре поле на тракторі тракторист
4 завдання. «Скажи навпаки».
Демонстрація картинок. Л. називає одну картинку, Р. - іншу.
Л: молодик Р: старий чоловік
тонка палиця товста палиця
брудні руки чисті руки
тупий олівець гострий олівець
веселий хлопчик сумний хлопчик
низький будинок високий будинок
5 завдання «Скажи правильно» ( з м'ячем)
Л: я буду називати слово і кидати м'яч тобі, а ти будеш на моєму слову додавати мій, моя, моє, мої - яке підійде, і повертати м'яч мені
Л: сон Р: мій сон
каска моя каска
місце моє місце
кущі мої кущі
сосна моя сосна
тісто моє тісто
мости мої мости
супутник мій супутник.
Л: Заглянемо в коробочку останній раз. Там тобі сюрприз за те, що ти сьогодні правильно, чисто і чітко вимовляв звук у словах. Наше заняття закінчене.