logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Як звірі готуються до зими»

Тематичне заняття складено за програмою «Успіх» з використанням логоритмических ігор С. і О. Желєзнова «Музика з мамою» з дітьми середньої групи.

Склав: Вчитель-логопед Баитова.А.Е.

Проведене Вихователем Кочеткова.А.В.

Муніципальне дошкільний освітній заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду N 25 «Мішутка» муніципального освіти Ковдорський район Мурманської області.

Цілі заняття.
Розвиваючі:
Розвиток зв'язного мовлення дітей;
Розвиток творчих здібностей дітей;
Розвиток комунікативних навичок.
Освітні:
Активізувати словник дітей з теми «Дикі тварини»;
Закріпити вміння використовувати в мовленні прості і складні речення;
Закріплювати вміння використовувати засоби емоційної виразності у процесі спілкування (жести, міміку і дії);
Закріпити знання дітей про диких тварин в осінній період.
Виховні:
Виховання любові і співчуття до тварин.
Обладнання: маска ведмедика; різнокольорові листочки по два на кожну дитину і дорослого.
Хід заняття.
Вихователь: Хлопці, подивіться, куди ми з вами потрапили?
Діти: в ліс
Вихователь: Дійсно, в ліс. Тут багато дерев і всі вони такі красиві, яскраві, ошатні. Зверніть увагу на листочки, вони вам подобаються? Який листочок подобається тебе________ _, а тебе__________ якого кольору подобаються листочки?(2-3 індивідуальних відповіді). Хлопці, а як ви думаєте який час року в лісі?
Діти: осінь
Вихователь: А чому ви вирішили що зараз в лісі осінь? Як ти думаєш________, у лісі осінь? А чому ти так вирішила? (2 індивідуальних відповіді)
Вихователь: Молодці, ви правильно назвали прикмети осені. Хлопці давайте сядемо і відпочинемо на лісовій галявині. А Карина і Марвіна розкажуть нам вірш «Осінь-швачка»
Дівчатка читають вірш «осінь-швачка» Т. Гусарова
Вихователь: Хлопці, вам сподобалося вірш про осінні листочки?(так). А давайте пограємо з листочками. Візьміть собі кожен по два

Проводитися логоритмическая гра «Вітер дме» Диск 4б, трек 3
Вихователь: Хлопці, ми з листочками пограли, але забрати з собою ми їх не можемо. Листочки повинні залишитися в лісі, тому що вони дуже потрібні деяким лісовим звірам. Давайте згадаємо які звірі живуть в лісі. Будь лісового звіра згадав ти, ______, а кого ти можеш назвати, _________-? _______________, хто ще живе у лісі? Молодці, хлопці, знаєте лісових мешканців. Зараз, коли у лісі осінь, всі дикі звірі старанно працюють, роблячи собі запаси на довгу холодну зиму. Хочете дізнатися, як вони готуються до зими?
Діти: так
Вихователь: ой хлопці а у кого то це у нас перетворилася Ліза.Л
Білочка виходить.
Білка: далеко ще зима,
Але не для потіхи
Тягне білка в засіки
Ягоди горіхи...
Вихователь: Хлопці, хто з вас знає як білочка готуватися до зими?_______, розкажи нам, будь ласка. (збирає шишки, гриби, ягоди, горіхи і складає у себе в будиночку). А де живе білочка? _________ (на дереві в дуплі). Молодці.
Вихователь: А це хто у нас?
Вискакує зайчик.( Даня .П)
Вихователь: зайчик, розкажи нам, як ти готуєшся до зими?
Зайчик: я міняю шубку. Була в мене сіра, а тепер біла.
Вихователь: зайченя, а що ти любиш їсти?
Зайчик: моркву, капусту.
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, морква і капуста росте у лісі? (ні). А де зайчик може знайти капусту і моркву? ________( городі). Правильно в городі. Давайте допоможемо зайцю зібрати капусту.
Діти виконують хоровод «Заинька». Диск 25, трек 66.

Після хороводу сідають на стільчики.

Вихователь: а хто це у нас ще?
Їжачок ( Ліза Лебедєва)
Їжачок: їжачок восени з кошиком
Ходить по лісових стежках:
Збирає він грибочки,
А потім їх солить в бочці.
Їжак біжить в осінній сад:
Урожай в саду багатий -
На голках на спині
Яблука несе дружині
Вихователь: Давайте з вами згадаємо, як їжачок готується до зими? ______, як ти думаєш? (їжачок збирає в лісі гриби, ягоди, яблука, й несе їх додому). Правильно. А хто знає, де живе їжачок? (у лісі, в нірці). Хлопці, як ви думаєте, їжачок несе в собі норку грибочки, в лапках? _____, як ти думаєш? А ти, _________, як думаєш? (ні, на спинці, на голках). А що робить їжачок взимку?________ (спить в нірці, зарившись у листя) Правильно, хлопці.
Вихователь: а що це у нас за дві сестрички?
Дві лисички (Поліна і Діана)
Лисички: золотисті лисички
Цікаві сестрички.
Ходять в руденьких беретах,
Осінь в ліс приносять влітку.
Вихователь: Хлопці, а лисички теж сплять взимку? (ні) Як ви думаєте що вони роблять?______ як ти думаєш? А ти, _______, як думаєш? (вона полює за мишами й зайчишками). Молодці.
Вихователь: а це хто там за клишоногий сидить??
Ведмідь ( Єгор б.)
Вихователь: ну, мишко, а ти що робиш узимку?
Ведмідь: я сплю в барлозі і лапу сосу.
Вихователь: Давайте навчимо ведмедика, як потрібно готуватися до зимової сплячки.
Виходить ведмідь, вітер (каріна. М.), інші діти залишаються сидіти на стільчиках.
Проводиться гра «мишка косолапый» диск 27, трек37
А зараз Ілля. Б. розповість нам вірш.
Іллюша: під корінням старої ялини
Майструє барліг ведмідь.
Заєць в хутро одягнувся білий.
Зайчику Стало тепло.
Носить білка цілий місяць
Про запас гриби в дупло.
Поміж кущів до зайчатам сонним
Пробирається лисиця.
Ну а нам, хлопці з вами,
У дитячий сад вже пора.
Вихователь: На цьому подорож наше в осінній ліс закінчився.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове