logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Во саду чи в городі...»

Конспект заняття з екологічного виховання.

Автор: Драніцина Людмила Георгіївна, вихователь МБДОУ ЦРР-дитячого садка N5 "Казка" р. Озеры , Московської області.

Програмовий зміст: розширити і поглибити знання дітей про овочах, фруктах, ягодах рідного краю; активізувати словниковий запас, розвивати мовлення, увагу, пам'ять, логічне мислення.
Матеріал: натуральні фрукти за кількістю дітей, кошик, зображення овочів і ягід, костюм Чиполліно (або лялька), малюнки будиночків, каструля, аудіозапис шуму дощу, вітру, співу птахів.
Хід заняття
Вихователь: Хлопці, сьогодні нас запросив у гості один незвичайний хлопчик, а хто він - відгадайте.
Нам по казці цікавою
Хлопчик-цибулинка знаком.
Дуже простої не довго
Він зветься...(Чиполліно).
-Звичайно, це Чиполліно. А чому він незвичайний хлопчик? (Він - хлопчик-цибулинка).
-А ось і він.
(Входить дитина, одягнений в костюм Цибуліно, або дістається лялька).
Чиполліно: Здрастуйте, хлопці. А я вас вже зачекався. Давно у нас в місті не було гостей. В нашому місті, який називається ВІТАМІН, три вулиці: Овочева, Фруктова і Ягідна. Ви здогадалися, чому вони так називаються?
(Відповіді дітей.)
Чиполліно : А ось і перша вулиця - Овочева.
(Шум дощу.)
Вихователь: Де ж всі жителі цієї вулиці?
Чиполліно: Вони сховалися від дощу в цьому будиночку (показує на каструлю).
Вихователь: Хлопці, вам не здається цей будиночок знайомим? На що він схожий? (Це каструля). А на ній написано БОРЩ. Які там сховалися мешканці, з чого варять борщ?
(Капуста, буряк, морква, цибуля, картопля, помідор.)
Вихователь дістає з каструлі названі овочі, розповідає про них.
     Морква: корінець - це морковкина скарбничка, куди рослина відкладає харчування про запас, щоб на інше літо зацвісти, залишити після себе насіння. У моркві є речовина, яке всередині нас перетворюється на вітамін А. Цей вітамін росту.
    Лук «захищає» своїх діток, які знаходяться між лусочками, випускає стріли, які ми не бачимо, але відчуваємо - у нас щипят очі. Ці стріли вбивають шкідливі мікроби.
Якщо людина пожует цибуля, в роті у нього не залишиться жодного шкідливого мікроба.
     Помідор на батьківщині називали «томат». Давним-давно його саджали для краси, плоди були жовті, дрібні, схожі на яблучка. «Помо д*оро!» - захопилися італійці. «Допомо» - яблуко, «д*оро» - золоте. Так і вийшло, що в одного овоча дві назви.
     Картопля. Зараз його називають «другим хлібом». А адже він теж потрапив до нас на стіл не відразу. Раніше дами прикрашали квітами картоплі свої зачіски і сукні. А в їжу намагалися вживати насіння - маленькі зелені кульки, які гіркі на смак.
    Вихователь: А як їх назвати одним словом? (Овощі.)
А де ви з ними ще могли зустрічатися? (Відповіді дітей)
Звичайно, у себе на городі, на грядках. А які ще овочі ростуть у вас на грядках? (Відповіді дітей.) Що можна приготувати з овочів? (Салат, суп, солянку і т. д.) Молодці!

Чиполлино: А ось і друга вулиця - Фруктова. Але чому ж всі будиночки порожні? (Шум вітру.) Знаю, тут Вітерець поозорничал, і всі жителі опинилися в одному кошику. Треба їх звідти дістати. Але спочатку треба заспокоїти вітерець.
Физминутка
Вітер віє нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітер тихіше, тихіше,
Деревце все вище, вище.
 
Вихователь: Ось корзиночка стоїть,
Дуже дивна на вигляд.
Здогадайся мерщій,
Що в кошичку моєї.
(Діти із зав'язаними очима дістають фрукти з кошика, на дотик визначають, що це.)
(Яблуко, груша, слива, вишня, лимон, апельсин, банан, персик.)
Чиполліно: Дивіться, що вітерець наробив - змішав всі фрукти, і ті, які ростуть у наших краях, і ті, які ростуть в жарких країнах.
Вихователь: Назвіть фрукти, які ростуть у наших краях. (Яблука, сливи, груші, вишні.)
- Де ростуть фрукти? (На деревах, в саду.)
-Що можна приготувати з фруктів? (Компот, варення, салат і ін)
Чиполліно: Хлопці, проходьте на третю вулицю - Ягідну.
 (Спів птахів.) Тут світить сонечко, і всі жителі цієї вулиці вийшли засмагати. Дивіться.
(На намальованому кущі висять малюнки різних ягід: чорна і червона смородина, аґрус, малина, садова суниця, ожина, шипшина.)
Вихователь: Давайте подивимося, що це за мешканці.
(Діти розглядають кущ і називають ягоди.)
Вихователь: Як їх назвати одним словом? (Ягоди.) Де ростуть ягоди? (В саду, на кущах.)
Чиполліно: А вам не здається, що тут щось дивне? (Показує на кущ.) Можуть всі ягоди рости на одному кущі? (Ні.) так може бути лише в нашому чудовому місті, де всі дружать.
Вихователь: А нам треба дружити з жителями цього міста? А як ми можемо з ними дружити? (Відповіді дітей.)
- Нам потрібно вживати в їжу більше овочів, фруктів і ягід. Як ви вже говорили, це можуть бути і салати, компоти. Але найкраще їх їсти свіжими. Тільки є одна умова, яку треба виконувати, перед тим як щось готувати або є свіжими фрукти, ягоди та овочі. Яке це умова?
(Відповіді дітей.)
Чиполліно: А чому кажуть, що ми корисні? (Відповіді дітей.) У всіх нас багато вітамінів і мінералів, які потрібні вашому організму для зростання. Заглядайте в наше місто частіше, ми будемо чекати! До побачення! Здоров'я вам!
Діти: Спасибі! До побачення!

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове