Конспекти занять з дітьми
"Картоплі в мішку"
Організована освітня діяльність, комплексне ігрове заняття.
Автор: Гафурова Альфина Фазыловна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Нижнекаменский дитячий садок «Умырзая» Черемшанского муніципального району Республіки Татарстан.
Художня творчість(малювання).
Музика." Дощ" татарська народна пісня.
Види дитячої діяльності: ігрова, позновательно-дослідна, комунікативна, музично-художня.
Мета: вчити дітей розрізняти фрукти і овочі на дотик; викликати у дітей інтерес до праці дорослих по заготівлі овочів на зиму; познайомити з овальною формою і вчити передавати її особливості в малюнку.
Матеріали та обладнання: фарби акварельні, пензлики, аркуші білого паперу зі зрізаними верхніми кутами (у формі мішків), геометричні фігури: коло і овал, мішечок з овочами та фруктами.
Зміст організованої діяльності дітей.
1. Організаційний момент.
(показати дітям мішечок)
- Як ви думаєте, що у мене в "чудесний мішечок"?(відповіді дітей)
2. Гра "Чудесний мішечок".
Викликаний дитина на дотик вибирає один предмет і не виймаючи руки з мішечка, повідомляє, що він знайшов (Я знайшов морква), потім показує (морква)дітям. Якщо овоч був названий правильно, залишати його на столі.(Якщо дитина помилився овоч або фрукт кладе назад у мішечок)
- Ось яку чудову морква знайшов Дамір.
(Гра повторюється кілька разів.)
3. Відгадування загадок.
- А зараз хлопці, я загадаю загадки. Відповідь цих загадок ми з вами намалюємо, слухайте уважно:
Закопали в землю в травні
І сто днів не виймали.
А копати під осінь стали,
Не знайшли одну, а десять.(картопля)
Що капали з землі, смажили, варили?
Що в золі ми спекли, їли так хвалили?(картоплю)
4. Бесіда про роботу в городі.
- Хлопці скажіть мені, а де росте картопля? Правильно в городі. А ви виділи, як ваші батьки садили картоплю на городі? А хто допоміг своїм батькам коли вибирали картоплю? Ой, які ви молодці. А ще що росте у вас на городі? (Відповіді дітей)
5. Знайомство з геометричними фігурами.
- Хлопці , зараз я вам покажу геометричні фігури(показати дітям круг).Що це у нас? Правильно, коло. Тепер давайте подивимося круглу картоплю і обведемо її пальчиками.
(Показати дітям овал)
-Дивіться хлопці,це фігура називається-овал. Зараз ми подивимося картоплю у формі овалу і теж обведемо пальчиками.
(Порівнюючи картопля намагаюся встановити схожість і відмінність. Слідкую ,щоб кожна дитина обвів картопля пальцями.)
6. Малювання.
- А тепер давайте подивимося, як ми будемо рисовоть (показ і пояснення).Щоб нарисоть круглу картоплю, потрібно вести пензлик по колу(малювання на повітрі). А щоб намалювати овальну картоплю, потрібно почати малювати її як коло. Малюю дугу(на дошці) потім рух пензлика уповільнюю і починаю малювати дугу більш випрямлену. Знову малюю дугу, як у кола і знову випрямляють її.
Робота за столом.
Діти сідають за стіл. Запропонувати їм взяти суху пензлик і "намалювати" круглу картоплю дітям середньої групи. А дітям старшої групи "намалювати"картоплю овальної форми під "диктовку".
Переконавшись, що все правильно передають округлу і овальну форму, запропонувати "наповнити мішки картоплею"(почати малювати фарбами).
У процесі роботи так, як діти малюють овальну і круглу форму, правильно користуються фарбами при зафарбовуванні.
7. Фізкультхвилинка. "Хто більше збере?"
Висипати на підлогу кульки з під "кіндер сюрпризу". Запропонувати дітям зібрати їх, хто скільки може. Потім порахувати і визначити, хто більше зібрав "картоплі".
8. Виконання пісні "Дощик".
9. Рефлексія.
Питання:
- Про що ми сьогодні з вами говорили?
- Про яку нову геометричній фігурі ми дізналися?
- Що малювали? Якої форми?
- Скільки мішків картоплі ми зібрали?
Дидактична гра "Що зайве?"(Серед малюнків фруктів і овочів , потрібно знайти зайвий малюнок).