Конспекти занять з дітьми
"Школа пішохідних наук"
Правила дорожнього руху. Підготовча група.
Автор: Саматова Халиса Минхарисовна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок «Ак каєн» РТ Черемшанский район, село Чорний Ключ.
Цілі: закріпити знання про правила переходу вулиці без помічників, пішохідному переході, світлофорі, правила поведінки в громадському транспорті; познайомити з поняттями « перехрестя» і « двосторонній рух»; закріпити знання геометричних фігур.
Обладнання; світлофор, пішохідний перехід, дорожні знаки, іграшки.
Заняття проходить у музичному залі (або групі)
* * *
Хід заняття
В о з п и т а т е л ь. Діти, зараз ми з вами гуляли у дворі. Яке правило - приповідку ви там вивчили і запам'ятали?
Д е т і. Пора не пора - не ходи з двору. Грай тільки у дворі і не вибігай на проїжджу частину дороги.
В о з п и т а т е л ь. Правильно. А чому не можна цього робити?
Д е т і. Тому, що на вулиці багато машин, і всі вони їздять швидко.
В о з п и т а т е л ь. А тепер ми з вами вирушимо на прогулянку по одній з вулиць нашого великого міста. Зараз ми станемо пішоходами. А для пішоходів існують певні правила дорожнього руху.
1 - й р е б е н о к
Скрізь і всюди правила,
Їх треба знати завжди.
Без них не вийдуть в плавання
З гавані суду.
2 - й р е б е н о к
Виходять у рейс за правилами
Полярник і пілот.
Свої мають правила,
Водій і пішохід.
3 - й р е б е н о к
По місту, по вулиці
Не ходять просто так:
Коли не знаєш правила,
Легко потрапити в халепу.
4 - й р е б е н о к
Весь час будь уважним
І пам'ятай наперед:
Свої правила мають
Водій і пішохід!
В о з п и т а т е л ь. Ось давайте зараз і згадаємо ці правила. Ой, діти! Ще хтось поспішає сюди? Напевно, не всі гості зібралися у нас.
(З'являються іграшки - звірі).
І г р у ш к і. Здрастуйте, діти! Ми почули, що ви знаєте правила дорожнього руху, і теж захотіли їх вивчити.
В о з п и т а т е л ь. Хто ви? Звідки? А я їх впізнала! Це герої казки Сергія Михалкова «Нероба світлофор». Пам'ятаєте, ми з вами її читали? Візьмемо з собою лісових звірів?
Д е т і. Так!
В о з п и т а т е л ь. Отже, вийшли ми на вулицю і пішли гуляти... забула. Як же називається частина вулиці, по якій повинні ходити пішоходи?
Д е т і. Тротуар.
В о з п и т а т е л ь. Правильно, діти. Пішоходи повинні ходити по тротуару. А за якою його боці вони повинні йти?
Д е т і. По правій.
В о з п и т а т е л ь. Правильно, по правій, щоб не заважати іншим пішоходам. В пішохідному справі найголовніше і важкий - переходити вулицю. От і скажіть мені, будь ласка, на питання: де пішоходи повинні переходити вулицю?
(Діти відповідають)
В о з п и т а т е л ь. Правильно! Ось ця смугова дорога і є пішохідний перехід. Його ще можна назвати «Зеброю». Діти, а у пішоходів є помічники при переході вулиці. Хто знає загадки про них?
1 - й р е б е н о к
Вдень і вночі я горю,
Всім сигнали падаю,
Є три кольори у мене.
Як звуть мене, друзі?
(Світлофор)
В о з п и т а т е л ь. А чи є ще помічники пішохода?
2 - й р е б е н о к
Подивися, силач який:
На ходу однією рукою
Зупиняти звик
П'ятитонний вантажівка.
(Міліціонер - регулювальник)
В о з п и т а т е л ь. Діти, а що означають сигнали світлофора?
Д е т і. (хором)
Червоний - стій,
Жовтий - чекай,
А зелений - проходь!
В о з п и т а т е л ь. А тепер ми з вами побуваємо в «Школі пішохідних наук». Навчання в звичайній школі починається з абетки. Ви бачили вивіски чи таблиці вздовж доріг? Це дорожні знаки. Що ж позначають кожен дорожній знак?
( Діти розглядають переносні дорожні знаки і називають їх: «Пішохідний перехід», «Пункт першої медичної допомоги», « Автозаправна станція», « Пункт харчування», «Телефон», «Місце стоянки» .)
В о з п и т а т е л ь. Сьогодні я познайомлю вас з новим знаком. Він трикутної форми. Намальовані на ньому дві людини. Називається він «Діти». Позначає десь поряд знаходиться школа чи інший дитячий заклад. Цей знак буде вашим помічником, тут пішоходу і водієві треба бути уважними. Молодці, діти! Ви правильно розібралися в дорожніх знаках, і в «школі пішохідних наук» вам поставлять тільки «відмінно»! А тепер ми пограємо з вами в гру «Пасажири», з пішоходів перетворимося на пасажирів. Поки будемо чекати автобус (а де його чекають?) нам треба з допомогою лічилки вибрати водія.
1 - й р е б е н о к
Світлофор.
Де ти був досі?
Затримав світлофор.
Червоний - ясно-
Шлях небезпечний.
Жовтий - теж,
Що і червоний.
А зелений попереду-
Проходь!
В о з п и т а т е л ь. Йдемо на зупинку. Якщо ви отгадаете загадку, то автобус швидко приїде на зупинку.
2 - й р е б е н о к.
Що за диво - синій будинок,
Вікна світлі колом,
Носить взуття з гуми,
А живиться бензином?
Д е т і. (хором) Автобус!
В о з п и т а т е л ь. А ось і автобус.
(Автобус побудований з конструктора дітьми заздалегідь.)
В о з п и т а т е л ь. Сідаємо зручніше, займаємо місця і вирушаємо в дорогу.
( Грає музика композитора М. Старокадомського до сцени «Веселі мандрівники» на слова С. Михалкова, акомпанує музичний керівник.)