logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Мамині помічники»

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з елементами ТРВЗ. Старша група 5-6 років.

Автор: Дайбова Олена Володимирівна, вихователь, МДОУ д/с N1, комбінованого виду, Челябінська область, місто Коштом.

Категорія: пізнавально-мовленнєвий розвиток.

Інтеграція: «Соціалізація», «Комунікація», «Безпека», «Художня творчість».

Вид діяльності: закріплення раніше набутих знань.

Мета: збагачення уявлень дітей про світ предметів.

Завдання:

Освітня:

  • формування у дітей уміння системно розглядати побутові прилади в квартирі і в дитячому садку;
  • формування елементарних математичних уявлень.

Розвиваюча:

  • розвиток пізнавально - дослідницької діяльності у дітей;
  • розвиток уміння визначати матеріали, з яких виготовлені предмети - помічники на кухні, класифікувати їх (ручні, електричні);
  • розвиток зв'язного мовлення;
  • розвиток пам'яті, мислення, творчої уяви;
  • розвиток геометричної зіркості (уміння аналізувати та порівнювати предмети за формою).

Виховує:

  • прилучення до правил безпечного використання предметів - помічників (кухонний комбайн, кавоварка, м'ясорубка тощо);
  • вміння працювати в парах, групах змінного складу.

Попередня робота: розглядання ілюстрацій з побутовими приладами; розповіді про предмети, що полегшують працю людини в побуті (м'ясорубка, терка, кофемолка і т. д.); розглядання та обговорення з дітьми з яких матеріалів виготовлені предмети; класифікація предметів (ручні, електричні); техніка безпеки при використанні предметів - помічників; повторення рахунку від 1 до 10; закріплення назв геометричних фігур (коло, трикутник, квадрат, прямокутник); відгадування загадок; екскурсія по дитячому саду (кухня); бесіда з дітьми на тему “Електрика все може, в кожній справі нам допоможе"; складання описових розповідей про предметах - помічників; читання вірша "Мамині помічники" (автор Наталія Мігунова).

Словник: електричні прилади, ручні прилади.

Технічне оснащення: комп'ютер, проектор, презентація у програмі OpenDocument.

Обладнання: картинки та картки із зображенням побутових приладів, шаблони геометричних фігур, ілюстрації з послідовністю подій.

Приблизний хід безпосередньо освітньої діяльності
Скачати презентацію до даної НСД

Етапи НСД

Діяльність вихователя

Діяльність вихованців

Прийоми і засоби навчання

1.Організаційний момент. Мотивування до навчальної діяльності. Актуалізація знань. (2 хвилини)

Вихователь загадує загадку:
- Хоч і він задер догори ніс,
Але це зовсім не серйозно.
Ні перед ким він не пишається,
Хто захоче пити - переконається.
Хто це?

- Сьогодні з вами відправимося в незвичайну подорож, подорож по кухні, в яку запросив нас один казковий герой. У подорожі нам будуть зустрічатися багато випробувань і потрібно згадати, які прилади - помічники на кухні ми знаємо, для чого вони потрібні і як ними безпечно користуватися.

Слухають.
Відповідають на питання, відгадують загадки.

- Чайник.

Слайд N 1.
Вихователь висуває по черзі вкладки: загадка, відповідь, тема.

 

2. Закріплення і узагальнення раніше придбаних знань і умінь
(16 хвилин)

- Відгадайте, хто нас запросив у подорож.
Вперевалку звір іде
По малину і мед.
Любить солодке він дуже.
А коли приходить осінь,
Лізе в яму до весни,
Де він спить і бачить сни.

- Ведмедик-кухар відправиться з нами в подорож.
- Розгляньте її, який він?

- Ведмідь.
- Плюшевий, м'який.
- Смішний, веселий, у фартусі і ковпаку.

Слайд N2.
Читання педагогом загадки, відповідь дітей. Показ зображення ведмедя.

 

- Давайте дізнаємося, які завдання приготував для нас Ведмежа.
Перше завдання від Мишка: подивіться на зображення предметів, назвіть їх і поясніть призначення.

Діти перераховують різні прилади.
- Це - праска. Він гладить м'яте білизна.
Це - телефон. Можна подзвонити бабусі.
Це - ножиці. Вони необхідні для розрізання паперу, тканини.
Це чайник. Він необхідний для кип'ятіння води.

Слайд N 3 (зображення різних предметів - помічників).

 

- Друге завдання від Мишка: назвіть прилад - мамин помічник для приготування їжі.
- Давайте пригадаємо, де знаходяться будинки прилади - мамині помічники для приготування їжі?
- А які прилади - мамині помічники на кухні ви знаєте і для чого вони потрібні?

- Чайник.
- На кухні.
- Кофемолка, терка, м'ясорубка, міксер і т. д.
Діти пояснюють їх призначення.
- Полегшують працю людини в побуті.

Слайд N 4 (зображення ведмедя на кухні).

 

- А як одним реченням можна сказати, це предмети, які......-
- Молодці! Мишко вами задоволений. Але це був тільки початок нашої подорожі.
- Всі ці предмети можна розділити на два види. Як вони називаються?

- Електричні, ручні.
Групова робота дітей. Перевірка завдання.

Слайд N 5 (зображення електричних і ручних побутових приладів).

 

- Ведмедик хоче дізнатися, чи правильно ви можете знайти пару до предмета.
На столі лежать картки із зображенням побутових приладів, їх потрібно розставити по парам, називаючи вид.
Давайте розділимося на 5 груп, кожна група виконає завдання. Потім перевіримо правильність.

Трикутник, прямокутник, овал.

Дидактична гра «Знайди пару».
Слайд N 6 (зображення електричних і ручних побутових приладів парами).

 

- Відмінно впоралися! Подорожуємо з Михайликом по кухні далі.
 Назвіть, яка фігура схожа на тертку?
- На електром'ясорубку?
- На чайник?

- Давайте перевіримо, подивимося на слайд.

Діти виконують завдання за столом. Викладають зображення предмета. Називають предмет, описують з яких геометричних фігур складається він.

 

Слайд N 7 (зображення терки, м'ясорубки, чайника).

 

 

 

- Мишко задає вам нове завдання: скласти зображення предмета-маминого помічника на кухні з геометричних фігур, які лежать у вас на столах.
- Скільки геометричних фігур вам знадобилося для створення зображення?

Діти вважають кількість фігур і відповідають на запитання.

Слайд N 8 (зображення терки, м'ясорубки, чайника з низкою зображеними геометричними фігурами).
Дидактична гра. Скласти предмет з геометричних фігур.Робота в парі.

 

- Молодці, знову порадували Ведмедика. А тепер він пропонує пофантазувати і з'єднати 2 будь-які предмети. Придумати нового помічника на кухні назва і пояснити призначення.
- Давайте подивимося, що вийшло у Мишка.

Діти виконують завдання. Називають предмет, описують для яких цілей він необхідний у побуті на кухні.

Евристичне завдання. З'єднання двох предметів в одне.

 

- Молодці, які цікаві прилади у вас вийшли! Бути може такі прилади з'являться в майбутньому.
Таке завдання нам пропонує Мишко незвичайне. Потрібно описати предмет, але не говорити його назви.
Вихователь запрошує до дошки охочого. Необхідно описати форму, матеріал, з якого виготовлено виріб, призначення.

Діти за описом відгадують предмет.

Слайд N 9 (зображення фантастичного приладу).

 

Мовленнєвий вправу «Опиши предмет».

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка " Як живеш?"
Вихователь. Як живеш?
Діти. Ось так! (показати великий палець)
Вихователь. А пливеш?
Діти. Ось так! (пливуть будь-яким стилем)
Вихователь. Як біжиш?
Діти. Ось так! (зігнувши руки в ліктях, притупнути по черзі ногами)
Вихователь. Вдалину дивишся?
Діти. Ось так! (руки "козирком")
Вихователь. Чекаєш обід?
Діти. Ось так! (поза очікування, підперти щоки рукою)
Вихователь. Махаєш у слід?
Діти. Ось так!
Вихователь. Вранці спиш?
Діти. Ось так! (руки під щоку)
Вихователь. А дзуськи?
Діти. Ось так! (надути щоки і грюкнути по них кулачком)

Діти виконують рухи за педагогом.

 

 

- Отже, ми знаємо, що людину оточує багато побутових приладів, зараз ми з вами придумаємо поради для Ведмедика про правильному і безпечному використанні предметів у побуті.

- Не підходити близько до працюючої газовій плиті.
- Бути обережним з електроприладами і електропроводами. - Не чіпати руками светящую лампочку. - Перед виходом вимкнути світло і всі побутові прилади.

Слайд N 10 (зображення Ведмедика на кухні).

 

- Тепер Мишко знаходиться в безпеці, відмінні поради дали йому ви хлопці!
Наступне завдання від Мишка: уважно розгляньте картинки. Скажіть, що сталося спочатку, яка картинка перша, що потім, яка картинка друга...
Розставте картинки в потрібній послідовності. залишення розповіді по серії картинок.

Діти відповідають на запитання педагога, вибудовують послідовність подій, складають розповідь по серії картинок.

Розвиток зв'язного мовлення.
Слайд № 11 (зображення 4 сюжетів з одного оповідання).

«Послідовність подій». Побудова зображень в потрібному порядку, складання розповіді по серії картинок.

3. Підсумок НСД. Рефлексія.
(2 хвилини)

- Молодці! Мишутке дуже сподобалися такі мандрівники, ви впоралися з усіма випробуваннями. А в подарунок вам листівки від Мишка.
- Вам сподобалося наше подорож по кухні?
- Який у вас настрій?
Залиште свої «усмішки» для Ведмедика.

Педагог роздає дітям листівки з зображенням Ведмедика.

Слайд N 12 «Мій настрій»

 

УПРАВЛІННЯ У СПРАВАХ ОСВІТИ АДМІНІСТРАЦІЇ КМО МДОУ д/с N 1 КОМБІНОВАНОГО ВИДУ

Дослідницький проект
(короткостроковий, виконується протягом тижня)
Автор (Ф. В.) _______________________________ старша група «Краплинка»

I. Тема проекту: «Мамині помічники».

II. Напрям: «Пізнавально-мовленнєвий розвиток».

III. Освітня область: «Пізнання».

IV. Інтеграція: «Соціалізація», «Комунікація», «Безпека», «Художня творчість».

V. Мета проекту для вихователя: збагачення уявлень дітей про світ предметів.

Мета проекту для вихованця: дослідити на кухні предмети, що полегшують працю мами, бабусі (для приготування їжі).

VI. Завдання проекту для вихователя:

  • розвиток пізнавально - дослідницької діяльності у дітей;
  • формування елементарних математичних уявлень;
  • розвиток уміння визначати матеріали, з яких виготовлені предмети - помічники на кухні; класифікувати їх (ручні, електричні);
  • розвиток геометричної зіркості (уміння аналізувати та порівнювати предмети за формою);
  • прилучення до правил безпечного використання предметів - помічників (кухонний комбайн, кавоварка, м'ясорубка тощо)
  • залучення батьків до участі в дослідницькій діяльності.

      Завдання проекту для вихованця:

  • дослідити на кухні предмети, що полегшують жіноча праця для приготування їжі;
  • порахувати їх кількість (в межах 10);
  • визначити матеріали, з яких виготовлені предмети;
  • класифікувати їх (ручні, електричні);
  • обговорити з батьками техніку безпеки при використанні даних предметів;
  • розглянути на які геометричні фігури схожі предмети;
  • намалювати кольоровими олівцями найбільш, на його погляд, цікавий предмет - помічник.

VII. Попередня робота вихователя:

  • розповіді про предмети, що полегшують працю людини в побуті (м'ясорубка, терка, кофемолка і т. д.);
  • розглядання та обговорення з дітьми, з яких матеріалів виготовлені предмети;
  • класифікація предметів (ручні, електричні);
  • техніка безпеки при використанні предметів - помічників;
  • повторення рахунку від 1 до 10;
  • закріплення назв геометричних фігур (коло, трикутник, квадрат, прямокутник).

VIII. Хід проекту.
1. Дослідити на кухні предмети, що полегшують жіночий працю по приготуванню їжі. Розглянути їх. Проговорити назви предметів (якщо дитина не знає - ознайомити з новою назвою предмета). Проговорити призначення предметів.
2. Класифікувати предмети (ручні, електричні).
3. Порахувати кількість предметів (у межах 10).
4. Обговорити, на які геометричні фігури схожі предмети.
5. Батьки заповнюють таблицю зі слів дитину, промовляючи вголос назви колонок.

N

Назва предметів

Матеріали

Класифікація (ручні, електричні)

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

 

10

 

 

 

6. Виконати малюнок кольоровими олівцями самого, на його погляд, цікавого предмета - помічника на кухні.

 

 

 

 

 

 

 

IX. Захист проекту (в садку на занятті).

X. Виставка проектів.

Інструкція з виконання проекту:

проект виконується вихованцем будинку (допомога батьків обов'язкова). Батьки читають дітям поетапно хід роботи проекту (VIII), і заповнюють таблицю. Малюнок виконується дітьми самостійно, без допомоги дорослих. По закінченню роботи над проектом роботу здати вихователю.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове