logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Попереду, ззаду, між, поруч.

Конспект НОД за РЕМП в старшій групі.

Автор: Абрамова Альбіна Василівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини - дитячий садок № 42» Нижегородська область, місто Саров.

Мета: Розвивати увагу, логічне мислення, кмітливість. Закріплювати і розширювати знання про просторові відносинах: попереду, ззаду, між, поруч. Відображати в мові відношення між предметами.

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, самостійна, парна.
Матеріал: картинка паровозика з вагонами, набір карток із зображенням різної кількості предметів, картки з цифрами, «Числова драбинка», набір карток із геометричними фігурами, плакат з геометричним візерунком.

Хід заняття.

  1. «Вгадай предмет і визнач за величиною».
  1. «З'єднай правильно».

Робота в парах.
( З'єднати картку з цифрою з карткою з такою ж кількістю предметів).
Вихователь ходить, перевіряє правильність виконання завдання, надає індивідуальну допомогу.

3. «Паровозик із Ромашкова».
- Веселий паровозик любить подорожувати. Але одному подорожувати нудно, тому він запросив з собою героїв мультфільмів та казок. Чи знаєте ви їх?
(Відкривається дошка з прикріпленими на ній казковими героями, діти називають їх).
- Посадіть наших героїв у вагончики і розкажіть, де хто їде?
(Дитина бере картку з героєм, називає його і каже, в якому за рахунком вагоні він його посадить).
-Хто їде попереду?
- Хто їде позаду?
- Хто їде між ___ і ___?
- А між ___ і ___?
- Попереду кого їде ___?
- Хто їде поруч з ___? (Діти називають, хто їде зліва і справа).
- А поруч з ___?
(Кількість питань можна збільшити, якщо дозволяє час. Під час опитування стежити за повнотою відповідей).

4. «Не лови гав».

-Повернулися наші герої з подорожі, вийшли з вагонів і вирішили пограти на «Числової драбинки». Давайте допоможемо їм розташуватися на драбинці і дізнаємося, чи вистачить всім сходинок.
(Дитина виходить і ставить героя на потрібну сходинку).
- Поставте ___ на сьому сходинку.
- ____ на 3 сходинку. І так далі.

- Назвіть всіх, хто знаходиться між ___ і ___.
- Хто знаходиться нижче ___ .
- Вище ___ .
-На самій нижній сходинці.
- На самій верхній сходинці.
- Між ___ і ___.
- Поруч з ___ і ___.
І так далі.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

5. «Що де знаходиться?»
«Що в колі?»
Називаються геометричні фігури: коло, квадрат, прямокутник, ромб, трапеція, трикутник, прямокутник.
- Що це?
- На які групи можна поділити ці фігури?
(4хугольники, 3угольники, кола. Багатокутники, кола).
(Відкривається плакат з геометричним малюнком).

-Де розташований квадрат?
- Де розташований ромб?
- Що таке ромб?
- Де розташована трапеція?
- Що таке трапеція?
- Де розташований прямокутник?
- Чим квадрат відрізняється від прямокутника?
- Де розташований коло?
- Трикутник?
- Чим коло відрізняється від усіх інших фігур?

6. «Визнач своє місце».
(Дитина визначає своє місце по відношенню до інших дітей).
-Скажіть мені, де ви знаходитесь, використовуючи слова «попереду», «позаду», «між», " поруч».

7. «Вгадай, де сховалася іграшка?»
- Поки ми з вами займалися, у нас пропав один з казкових героїв. Подивіться уважно на дошку, кого не вистачає?
(Діти визначають по пам'яті, який герой пропав).
- А я здогадалася, де він заховався. Спробуйте відшукати його.

8. Рефлексія.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове