logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«В гості до паровозику»

Середня група.

Автор: Сафіулліна Альбіна Чулпановна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок «Миляшкай» РТ Черемшанский район , село Карамышево.

МЕТА:
Вправляти дітей у порівнянні рівних і нерівних груп предметів, користуючись прийомом додатки предметів однієї групи до предметів іншого; позначати результати порівняння кажучи, більше, менше, стільки, скільки, порівну; закріплювати вміння порівнювати предмети контрастні і однакові по довжині і висоті, вживати слова і вирази довший, коротший, керувати в правильному назві знайомих геометричних форм: коло, квадрат, прямокутник.
ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ:
Фланелеграф, 2 поїзди, у червоного 3 вагони поїзда, у синього 4 вагони, вагони розташовані один під іншим. 2 будиночки: жовтий і червоний. Висота жовтого будиночка -4 поверху, червоного - 3этажа.
РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ:
Конверти з геометричними фігурами. В них 6 кіл, 1 квадрат. 3 прямокутника.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь:
-Хлопці, до нас в гості прийшов Ведмідь. Він хоче подивитися, як ви займаєтеся математикою. У мене є паровозики. Подивіться, вони однакові чи різні? (на фланелеграфе викладаються два потяги, один під іншим).
Відповіді дітей.
Вихователь:
-Порівняємо, який поїзд довше, а який коротше? Чому?
Відповіді дітей.
Вихователь:
-Будь вагонів більше, а яких менше?
Відповіді дітей.
Вихователь:
-Молодці! Ви правильно визначили, те, що червоний поїзд коротше, а синій довше, тому що у червоного поїзда вагонів менше, а у синього більше.
Вихователь:
-Хлопці, а що потрібно зробити, щоб і червоних і синіх вагонів було порівну або однакову кількість?
Дитина:
-Потрібно прибрати один зайвий вагончик.
Вихователь:
-Добре, ми приберемо один вагончик. Що у нас вийде?
Дитина:
-Вийшло порівну або однакову кількість -3 червоних вагона і 3 синіх. (4-5 відповідей).
Вихователь:
А як ми з вами порівняємо поїзда, щоб вони були однакові?
Дитина:
-Можна додати один червоний вагон, і у нас вийде порівну або однакову кількість вагонів, поїзди будуть однакові за величиною.
ФІЗКУЛЬТУРНА ХВИЛИНКА
Вихователь:
-Мишко запросив нас покататися на поїзді. Поїдемо?
Вихователь:
-Тоді ставайте і в шлях. (Діти стають паровозиком і роблячи колоподібні рухи руками, повторюють: "Чу-чу-чу". Зробивши коло по групі, діти зупиняються біля макетів двох будинків.
Вихователь: -Ось стоять два будиночка. Як ви думаєте, вони різні чи однакові?
Відповіді дітей. (Жовтий будинок вище, а червоний нижче, так як у жовтого чотири поверхи, а біля червоного лише три).
Вихователь:
-Молодці. Давайте покажемо який будинок вище, а яке нижче. Коли я скажу "жовтий будинок", ви піднімаєтеся на носочки і витягує руки вгору, а коли я скажу "червоний будинок", ви присідаєте (гра проводиться 2-3 рази).
Потім вихователь пропонує дітям конверти з геометричними фігурами (кола, квадрати і прямокутники) і запитує:
-Які фігури у вас у конвертах? Відповіді дітей.
Вихователь: -Пропоную побудувати з цих фігур поїзд.
Потім питає, які фігури знадобилися дітям для того, щоб побудувати поїзд, якого кольору ці фігури. Після цього пропонує дітям поїхати на цих потягах у казковий ліс.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове