logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Будиночок для Гном Гномыча»

Конспект з пізнавально - дослідницької діяльності в середній групі.

Автор: Баринова Людмила Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку корекційного та компенсуючого виду N33 Ростовська область, місто Азов.

Технологічна карта організованої освітньої діяльності.
Освітня область - пізнання. Пізнавально - дослідницька і продуктивна діяльність.

Мета:
Познайомити з новим матеріалами: камінь і вата, їх властивостями і якістю.

Завдання:
Освітня
Навчаємо дітей розрізняти і називати якості предметів «Твердий», «М'який».
Закріпимо вміння знаходити м'які і тверді предмети на дотик.
Розширити уявлення про будівельні професії.

Розвиваюча
Активізувати в мові слова «твердий», «міцний», «м'яка», «біла», «легка».
Закріпити навички експериментування.

Виховна
Викликати доброзичливе ставлення до лісовим жителям.

Попередня робота:
Читання художньої літератури ( Р. Люшнин «Будівельники»; С. Баруздін «Будуємо дім»; В. Маяковського «Ким бути»)
Розглядання картинок, пов'язаних з будівельними роботами: муляра, покрівельника, електрика, штукатура.
Спостереження на прогулянках.
Трудові доручення у групі.

Обладнання та матеріали:
Казковий персонаж Гном Гномыч, лист, лісова галявина, довга і коротка доріжка, кошик з камінчиками і ватою. Чудесний мішечок з м'якими і твердими предметами. Подарунки від Гном Гномыча.
Наочний: піднос з камінчиками і ватою, баночка з водою, 2 блюдця, ложка.
Роздатковий: піднос з камінчиком і ватою, баночка з водою, 2 блюдця і ложка.

Хід заняття.

Структурні частини

Дії вихователя

Передбачувані дії і відповіді дітей

Спосіб організації

Психологічний настрій.

У бесіді налаштувати дітей на зустріч з гостями і цікаву роботу.
Гра з пальчиками. (організаційна)

 

Фронтальний

Вступна частина.

Вихователь: Хлопці! Сьогодні вранці до нас у дитячий садок прийшов лист для нашої групи від лісових мешканців. Давайте його прочитаємо:
«Жив був у лісі старий Гном Гномыч. Гуляючи по лісі, він знайшов стару капелюх і зробив з неї будиночок. Тепло і затишно було гномові в цьому будиночку. Але одного разу подув сильний вітер і поніс капелюх. Залишився Гном Гномыч знову без будиночка. Сидить він у лісі на пеньочку близько ялинок сумний, замерз, навіть розмовляти ні з ким не хоче. Пробігала повз нього лисичка і порадила Гномика побудувати новий будиночок з вати і принесла її йому. А зайчик теж пошкодував Гномика і порадив збудувати новий будиночок з камінчиків. Просимо вас досліджувати камінці і вату і розповісти Гномика, з чого краще побудувати новий будинок. Лісові жителі».

Погоджуються допомогти Гномові Гномычу дослідити камінь і вату. Для того, щоб з'ясувати, що краще для спорудження будинку.

Фронтальний

Основна частина.
Завдання З'ясувати, яка дорога коротше?»

Вихователь: Хлопці, давайте з вами швидше підемо в ліс і знайдемо там Гном Гномыча. А в ліс ведуть 2 дороги. Одна дорога, яка?
а інша, яка?
Як ви думаєте, якою дорогою нам треба йти, щоб швидше дістатися до лісу?
Йдемо по короткій дорозі. (шумове оформлення).
Ось ми і прийшли в ліс. А ось і Гном Гномыч. Щось він дуже сумний.
- Здрастуй, Гном Гномыч. З листа лісових мешканців ми знаємо про твою біду.
Гномик: Хлопці, допоможіть мені досліджувати камінці і вату. Адже будиночок мені потрібен дуже міцний, міцний, теплий і затишний.
Вихователь: А де ж ми будемо досліджувати, адже тут ліс. Давайте повернемося в дитячий садок, адже у нас там ціла лабораторія. Візьмемо з собою кошики з матеріалом для будівництва. Гном Гномыч, ми тебе теж візьмемо з собою. Ти будеш спостерігати за дослідами дітей і всі уважно слухати. Ох, а кошичок з камінчиками важка, її понесе Іллюша, а легку з ватою - Наташа. Ось і дитячий сад. Зараз ми з вами перетворимося на науковців, адже ми вже великі, займайте свої місця.

 

- Довга.
- Коротка.

- По короткій.

Групова та індивідуальна

Основна.
Сприйняття і засвоєння нового матеріалу.
Дослідження камінчиків.

Давайте почнемо дослідження з камінчиків. Розгляньте їх.
Візьміть їх, помацайте, стисніть в долоньці, мнеться?
Спробуйте розламати. Ламається?
Який він?
Спробуйте подути на нього. Полетів?
Чому?
Так скажіть, який він?

 

Розглядають.

Немає.
Немає.
Він дуже твердий, міцний.
Немає.
Він важкий, і не літає.
Твердий, важкий, міцний.

Самостійна

Дослідження вати.

Тепер візьміть вату.
Розгляньте її.
Поторкайте її, стисніть, яка вона?
Спробуйте відірвати шматочок і подути на нього, Літає?
Яка ж вата?

 

Розглядають.
М'яка, біла.

Полетіла.
Значить вона м'яка, легка, повітряна.

Самостійна

Узагальнення вивченого матеріалу.
Досвід з камінчиком і ватою (взаємодія з водою)

Зараз, Гном Гномыч, ми будемо проводити досвід з камінчиком і ватою.
Покладіть камінчик на блюдце, наберіть в ложечку води і полийте його.
Що з ним стало?
А тепер покладіть вату на блюдце і так само полийте її водою.
Що стало з ватою?

Давайте зробимо висновок: який же камінчик? - твердий, міцний, важкий, не боїться води. А вата - м'яка, біла, легка, повітряна і вбирає в себе воду.

 

 

Вся вода з камінця скла на блюдце.

 

Вона вся промокла і стала мокрою.

Групова

Закріплення і підсумок.

Вихователь: Хлопці, давайте скажемо Гном Гномычу, з чого ж йому треба будувати міцний, новий будиночок. З камінчиків або з вати?
Чому?
І будиночок буде міцним, теплим і затишним. А будиночок з вати може полетіти, коли подує вітер, або весь промокнути під дощем.

 

Звичайно з камінчиків.
Тому що вони тверді, міцні і не бояться води.

 

Так.

Групова

Гра «Чудесний мішечок»

Хлопці, а Гном Гномыч приготував вам сюрприз. Він приніс з собою з лісу чудесний мішечок і хоче пограти з вами в цікаву гру. У мішечку лежать тверді і м'які предмети, ви повинні на дотик їх визначити.

Молодці, всі впоралися із завданням!

 

Індивідуальна

Література:
Програма Веракса Н. Е. «Від народження до школи». - М.: Мозаїка-синтез», 2010р.
Дибіна О. Б. «Дитина і навколишній світ». -М.: Мозаїка-синтез», 2005 - 2010р.
Дибіна О. Б. «Що було до Гри - подорожі в минуле предметів». - М.: Мозаїка-синтез», 1999.
Дибіна О. Б. «Заняття по ознайомленню з навколишнім світом у середній групі дитячого садка.». - М.: Мозаїка-синтез», 2009 - 2010р.
Дибіна О. Б. «Незвідане поруч». - М: ТЦ Сфера 2011р.
Матеріали з інтернету.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове