logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Тварини в природі і вдома»

Конспект інтегрованого заняття у підготовчій до школи групі з корекцією мови (діти із ЗНМ III рівня).

Автори: ЕлисееваТ.В., учитель-логопед. Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини - дитячий садок «Кристалик» Республіка Хакасія, місто Абакан; КуликоваМ.Ю., вихователь Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини - дитячий садок «Кристалик» Республіка Хакасія, місто Абакан.

Інтеграція двох освітніх галузей: Пізнання і Художня творчість.

Мета: розвиток у дітей художнього сприйняття творів образотворчого мистецтва.
Завдання:
Корекційно-освітні:

  • закріпити знання дітей про диких і свійських тварин та їх дитинчат;
  • формувати вміння розуміти і цінувати твори мистецтва, красу і багатство рідної природи;

Корекційно-розвиваючі:

  • розвивати лексико-граматичний устрій мови;
  • розвивати вміння розглядати картину, підвести дітей до розуміння того, що художники не просто зображують природу, тварин, а передають свої почуття через стан природи;
  • розвивати вміння розрізняти пропорції і допомогти дітям оволодіти прийомом роботи з ниткою;
  • розвивати вміння виразно передавати образ тварин;
  • розвивати уяву, художній смак, моторику рук;

Корекційно-виховні:

  • виховувати у дітей повагу до навколишнього світу і бажання прийти на допомогу друзям.

Обладнання: Телеграма-ребус, предметні картинки із зображенням диких тварин та їх дитинчат, складові будиночки, «Портрет Ірини Кустодиевой з собачкою Шумкой» художника Бориса Кустодієва, натюрморт «Плоди» Ян Давида де Хема, пейзаж «Зимове сонце» Костянтина Федоровича Юона, ілюстрація до казки Ст. Біанкі «Лис і мишеня» Юрія Васнецова, картина Олексія Степанова «Лосі», соснова шишка, малюнки тварин з відсутніми частинами тіла, масажери, нитки різних кольорів, клей, ножиці, серветки.

Хід заняття:

  • Організаційний момент.

Ігрова вправа «Коло друзів»
Вихователь: Хлопці, давайте станемо в коло, візьмемося за руки, подивимося сусіду в очі і подаруємо йому саму добру посмішку.
Зібралися всі діти в коло.
Я - твій друг, і
Ти - мій друг.
Міцно за руки візьмемося!
І посміхнемося один одному! (піднімають руки вгору)
Один за всіх і всі за одного!

  • Основна частина.
  • Вихователь: Сьогодні вранці мені зателефонувала «Чарівний пензлик» та повідомила, що в її королівстві зникли фарби, а вона малювала картину, тому терміново їде в синє, червоне, жовте моря. А ми можемо допомогти Чарівній пензлику? але ми не знаємо, що ж хотіла зобразити Пензлик? Може ось ця телеграма допоможе! (діти розглядають ребус, рішення якого підказує, що мова піде про диких тварин).
  • Бесіда-диолог про тварин.

- Назвіть яких-небудь тварин?
- Де вони живуть?
- Як називаються тварини, які піклуються про себе самі?
- А тварини, про яких піклується людина?
Логопед: Всі тварини народжують дитинчат і піклуються про них. Дитинчата більшості тварин народжуються безпорадними, а деякі ще й сліпими.

  • Ігрова вправа «Доскажи слівце» (з показом картинок) (Можна електронний варіант цієї гри)

Жив-був маленький щеня
Він підріс, проте,
І тепер він не щеня -
А доросла собака....

Лоша з кожним днем
Підростав і став.....конем .

Бик могутній велетень,
В дитинстві був....телям

Товстий телепень - баран
Був толстеньким....ягням.

  • Ігрова вправа «Ми з картинками граємо, по складах їх називаємо»

Логопед: Давайте поділимо назви тварин, про яких говорили, на склади (діти стають в коло і кроками ділять слова на склади).
Логопед: Візьміть картинки і расселите домашніх тварин в будиночки (складові): скільки складів у слові, стільки поверхів у будинку. (працюють на килимі)
5. Вихователь: Ходімо в картинну галерею Чарівного Пензлика.
- До якого жанру належать ці картини? (на мольберті картини: «Портрет Ірини Кустодиевой з собачкою Шумкой» художника Бориса Кустодієва, натюрморт «Плоди» Ян Давида де Хема, пейзаж «Зимове сонце» Костянтина Федоровича Юона, ілюстрація до казки Ст. Біанкі «Лис і мишеня» Юрія Васнецова.
- Сьогодні ми познайомимося з картиною Олексія Степанова «Лосі»
(розглядання картини під музичний супровід)
- Про що картина А. Степанова?
- Про що розповідає художник у картині?
- Яких тварин зобразив А. Степанов? Що вони роблять?
- Де відбувається подія?
- Яким вам здається ліс?
- Що можна розповісти про небо?
- Як би ви назвали цю картину?
- Дивлячись на картину Олексія Степанова «Лосі», хочеться вступити в неї і зустріти інших звірів. З ким би ви зустрілися в лісі?
- Де багато людей, звірі не водяться, вони йдуть далі, вглиб лісу. А яких звірів можна зустріти в наших лісах?
6. Физминутка «Звірина зарядка» - етюд
Раз - присядка
Два - стрибок
Це заяча зарядка.
А лисенята, як прокинуться
Люблять довго потягнутися,
Обов'язково позіхнути, ну і хвостиком вильнути.
А вовченята - вигнути спинку
І легенько підстрибнути.
А кому зарядки мало -
Починаємо все спочатку.
7. Логопед: Хлопці, назвіть якомога більше тварин, які живуть в лісі, і з якими ми можемо зустрітися, а допоможе нам в цьому соснова шишка.
 Ігрова вправа «Продовж речення» (діти стають в коло і називаючи тваринного передають шишку один одному)
В лісі живе багато.......(вовків, зайців, лисиць...)
Ми можемо зустрітися в лісі.....(з білкою, з лисицею, з вовком..)

  • Практична частина. Вихователь: У лісі краса і спокій, а нам пора повертатися вже додому. Пройдіть в творчу лабораторію, де Чарівна Пензлик залишила свої недорисованные заготовки. Де б не був художник: серед природи, в селі, в зоопарку - всюди він намагається запам'ятати, зберегти все побачене, замалювати на папері олівцем. Ці малюнки називаються замальовками. А по поверненню в майстерню бере фарби і переносить замальовки на полотно, майбутню картину.

(У дітей на столах малюнки тварин з відсутніми частинами тіла)
- Домалюйте відсутню частину у тварин. (По закінченні проводиться гра «Хто без чого»)
- Адже фарб немає, як одіти зимову шубку нашим тваринам? (можна взяти нитки і легко нарізати їх і приклеїти)
- Щоб пальчики стали слухняними, ми їх розігріємо (масажер - су-джок)
(Діти вибирають потрібного кольору нитка, нарізують її, і насипають на клей, злегка притиснувши серветкою, виконану роботу розміщують на мольберті).

  • Підсумок заняття.

Вихователь: Що ми сьогодні розглянули?
- Кому допомогли?
- Як?
- Я рада, що Пензлик буде рада вашої допомоги. Спасибі.
Мімічні вправи «Злий чарівник»
Ось прийшли друзі - діточки,
Пустотливі пустунчика,
Стали думати і вирішувати
Як звірів розчаклувати.
Швидко ниточку покликали
Клей і ножиці ми взяли
І звірів расколдовали.
У майстерні тиша і спокій.
А нам пора повертатися додому.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове