logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Логопедична естафета»

Підсумкове заняття з диференціації звуків С - Ш, в логопедичній підготовчій групі.

Автор: вчитель - логопед Редькова Світлана Анатоліївна МДОУ д/с N29 р. Ржева.

Цілі : корекційно - освітні : --- систематизувати знання дітей про звуки З, Ш. дооррекционно - розвиваючі : -- вправляти в диференціації звуків З - Ш. в словах, в текстах (віршованих) ; --- вправляти у поділі слів на склади; --- вправляти в складанні речень з заданим словом, стимулюючи складання складних і поширених речень ; --розвивати уяву. Корекційно-виховні: --- виховувати вміння взаємодіяти в команді, підтримувати позитивні стосунки в колективі.
Підготовча робота: розучування гри «Золоті ворота»; підготовка персонажа (хлопчик з групи)
Обладнання: російська сорочка з широким поясом, кепка---костюм Саші. Спокійна музика, марш .2 столи, стільці за кількістю дітей,2 маркера, 2 набори фломастерів . 2 фланелеграфа. Картинки на звуки С, Ш; сніжинки з буквами З ,Ш ;зірочки , обруч , прапорець, «шифровки»- картки з картинками . Оформлення залу: вивіска «Звукоград»,кульки.
Хід. Діти входять в зал під маршову музику .
Організаційний момент. Сьогодні ми всі запрошені в Звукоград на спортивне змагання. Але щоб туди потрапити, треба пройти через Золоті ворота. ( варіація гри Струмочок ) Діти шикуються парами, кажуть текст Проходьте, панове, золоті ворота
Золоті ворота пропускають не завжди
А коли?
Логопед. А лише тоді, коли назвете приголосний звук, хлопчики - твердий, а дівчатка - м'який. ( відповіді дітей) Ось ми і опинилися в Звукограде. Подивіться, нас тут зустрічає хлопчик. Здрастуй. Ми прийшли сюди позмагатися і пограти, а ти навіщо?
Хлопчик. Я хочу навчитися говорити своє ім'я.
Логопед. А як тебе звати?
Хлопчик. Мене звуть Сяся, немає Шаша.
Логопед. Зрозуміло. Я здогадалася як тебе звуть, а ви хлопці ? Тобі дуже пощастило. Сьогодні як раз будуть проходити змагання між звуками С і Ш.
Давайте розділимося на дві команди. На стільчиках лежать сніжинки . Візьміть по одній , подивіться , що з іншого боку . Сніжинки допоможуть вам визначити, в який ви команді . У нас буде багато завдань . Якщо команда справляється , то отримує зірочку .

1 . Характеристика, порівняння.
Логопед. Спочатку давайте розберемося, що це за звуки такі. Звук З якою? Звук Ш - який? Чим вони схожі: обидва приголосні, обидва глухі. А чим відрізняються позицією мови, свистячий - шиплячий, ш - тільки твердий, (підсумки конкурсу)
2 . Диференціація С - Ш у словах.
Логопед. Ну раз ці звуки так відрізняються один від одного , тоді ви ні за що не переплутаються в наступному змаганні «Рибалки». Звуки С, Ш підуть на риболовлю. У «ополонки» плавають «рибки»- слова зі звуками С, Ш. Мені потрібні дві команди по 4 людини. Підходьте до прорубе, вибираєте по одній картинці, ставите її на свій фланелеграф .(підсумки конкурсу)
3 . Диференціація С - Ш ізольовано, у віршованому тексті.
Логопед. Наступний конкурс - на увагу.
Почуєш - плесни (звуки ізольовано)
Порахуйте, будь-яких звуків більше: чи Ш.
Пухнаста кішка на сонечку сушить
Шерсть на спинці, хвостик і вушка.
Фізкультхвилинка, (в колі)
Рано вранці на світанку
У Звукоград крокували діти
На носочках і п'ятках.
І по купинах, і навприсядки,
І з прискоком, і з прихлопом,
Вузьким колом і широким.
Ох! Втомилися. Відпочинемо.
А потім знову підемо!
Логопед. Дуже важливо знати своє ім'я. Зараз ми пограємо і перевіримо , чи знаєте ви 1 звук свого імені та прізвища.
Хто отримує прапорець
Той 1 звук імені називає.
( у зворотний бік - перший звук свого прізвища)
4 .Поділ слів на склади.
А тепер продовжимо наші змагання. Для цієї цікавої гри нам знадобляться по одній людині від кожної команди.
Команди добирають слова на звуки С і Ш, а ведучі ділять слова на склади «прошагивая» їх. Скільки кроків - стільки складів.
Хто перший переступить через канат, та команда і перемогла.
Підказка: якщо слово коротке, то спробуйте змінити слово так, щоб у ньому було багато складів.
5 .Виділення перших звуків у словах, складання слів.
А тепер - «Шифровка». Тут зашифровані слова. Що б зрозуміти, що тут написано, треба записати перші звуки цих слів і прочитати.
(діти виконують завдання за столами, записують маркерами)
Слова: санки, шашки.
6 .Складання речень із заданими словами.
Складіть з вашими словами пропозиції. В чиєму реченні виявиться більше слів - та команда перемогла .
7 . Закріплення графічного образу літери.
А тепер треба підключити уяву. Звуки дуже цікавляться, на що схожі їх літери. ( діти домальовують заздалегідь заготовлені букви З, Ш по 3 на команду )
Підведення підсумків. Ось і заробили Свистячі і Шиплячі свої останні зірочки. Хто ж переміг? Всі ми переможці, а особливо Саша. Він тепер ніколи не назве не правильно своє ім'я. Як тебе звуть ?--- Сашко. А тепер нам пора повертатися з Звукограда в групу.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове