logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Значення повітря для всього живого.

Безпосередньо освітня діяльність. Конспект заняття з екологічного виховання в підготовчій до школи групі.

Автор: Лещенко Ганна Іванівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Центр розвитку дитини дитячий садок першої категорії N 102» р. Таганрога.

Мета: ознайомити дітей з властивостями повітря (не видимий, не має запаху, легкий, є у всьому) і його значення для живих організмів.

Завдання:

«Пізнання»

Формувати у дітей пізнавальний інтерес через дослідно - експериментальну діяльність, уміння робити висновки.

Вправляти дітей в умінні встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.

Познайомити дітей з енциклопедичними поняттями (реактивність - сила пружності, склад повітря, устьице)

«Комунікація»

Розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми.

Розвиток усіх компонентів усного мовлення дітей (лексичної сторони, граматичного ладу мовлення, произносительной сторони мови, зв'язного мовлення - діалогічної та монологічної форм) в різних формах і видах дитячої діяльності.

Збагачувати словник дітей з теми «ПОВІТРЯ»

Викликати у дітей бажання висловлюватися з даної проблеми спираючись на свій особистий досвід і спостереження.

«Соціалізація»

Розвиток ігрової діяльності дітей.

Прилучення до елементарним нормам взаємодії дітей один з одним, взаємодія з дорослим.

Дотримання правил і техніки безпеки при проведенні дослідів.

«Читання художньої літератури»

Формування цілісної картини світу, через залучення до художнього слова.

Розвивати у дітей уміння сфокусувати подію і пов'язати його з літературним твором з даної теми (вірші, казки).

«Фізична культура»

Створити умови для рухової активності на заняття, використовуючи весь простір групи.

Використання різного дидактичного матеріалу, для стійкого уваги і концентрації на об'єктах.

Емоційний комфорт і створення ситуації успіху для всіх дітей.

Хід заняття:
Вихователь: Зараз я поставлю вам важке питання: що знаходиться навколо нас?
(Помахайте перед собою, що ви відчуваєте? Чого в кімнаті не видно?)
Діти : повітря
В: Що ви знаєте про повітря, подивіться, який він?
(прозорий, безбарвний, невидимий)
В: Уявіть, що ви вчені і працюєте в лабораторії. Згадайте, як працюють вчені, що потрібно дотримуватися при роботі? (обережність, тишу, вміння домовлятися)

досвід: ПОВІТРЯ Є СКРІЗЬ. Перевіримо це твердження.

На дні склянки серветка, опускаємо в склянку воду і перевіряємо, намокла серветка чи ні. Що не дало намокнути серветці? Висновок: В стакані був повітря, він не дав воді проникнути всередину.

Нахилимо склянку, спостерігаємо за бульбашками води. Що сталося? Висновок: повітря у вигляді бульбашок вийшов вода потрапила всередину склянки

Опустимо у воду вугілля, землю, цеглу, поролон мушлю. Що сталося? Виходять бульбашки. Висновок: у цих предметах є повітря

Діти дмухають на султанчики, спостерігають. Висновок: Повітря всередині людини.

досвід: ПОВІТРЯ ЛЕГШЕ ВОДИ.

Діти через трубочку дмуть у воду, спостерігають за бульбашками. Висновок : бульбашки піднімаються, повітря легше за воду.

досвід: ПОВІТРЯ НЕ МАЄ ЗАПАХУ

Діти закривають очі, вихователь по черзі розминає в руках апельсин, цибуля, часник, і запитує: «Чим пахне повітря?» Діти відкривають очі, бачать джерела запаху і роблять висновок: Чисте повітря не має запаху, але розчиняє в собі інші запахи. Які запахи? (запах старих чоловічих шкарпеток)

досвід: ПОВІТРЯ МАЄ ПРУЖНІСТЮ

Діти досліджують два м'ячі: здутий і накачаний. Що зробило м'яч таким пружним? Висновок: повітря пружний. Чим більше повітря всередині, тим вище м'яч підлітає, вдаряючись об підлогу.

Розглядають повітряні кулі. Пружні вони? Що потрібно зробити, щоб шар став пружним? Потім діти різко відпускають кулю і спостерігають, що відбувається. (куля полетів у протилежний бік виходу повітря) Це явище називається реактивністю.

Вихователь (звертаючись до екрану) пояснює, що вчені силу пружності - реактивність, використовують у реактивних двигунах ракето - та літакобудуванні.
Підсумок лабораторної роботи
В: Добре ви впоралися з поставленими завданнями, провели досліди і зробили висновки.
- Що ж таке повітря? З чого він складається? (показ діаграми)
- Навіщо людині повітря?
- Навіщо тваринам, птахам, комахам?
- Навіщо повітря рослинам? (вихователь показує збільшене зображення будови листа, поняття устьице)
- У яких казках герої могли літати по повітрю?
Дидактична гра «Назви казку»
В: А зараз я хочу вас запитати, як називається рух повітря?
- Які ви знаєте вірші і загадки про вітрі?
Читання віршів
- Що вміє робити вітер?
Дидактична гра з м'ячем «Що вміє вітер»
Гра «Добре - погано»(унести у курки курчати)
В: Добре ви відповідали, багато знаєте. Подивіться на дві картинки (брудний і чистий місто) і скажіть в якому місті ви хотіли б жити? Чому? Що не так в іншому місті? Що буде з людьми, тваринами і рослинами в цьому місті?
Пізнавальна хвилинка: дерево, яке більше за інших поглинає вуглекислого газу і кисню виробляє - це пірамідальна тополя.
В: Що потрібно зробити, щоб у нашому місті повітря було чистіше? (посадити дерева) як ми можемо посадити дерево? (з насіння)
Заключна частина заняття: коли ви виростите великими ви, напевно, придумаєте пристрої для очистки повітря. Адже повітря - це наше надбання, його потрібно берегти!
Проводячи заняття в нашій групі ми ходили, дихали, поширювали різні запахи, як зробити повітря чистіше в нашій групі? (провітрити) відкриваємо вікно, зустрічаємо вітерець.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове