logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Веселе подорож.

Конспект з формування елементарних математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Холмогорова Ганна Леонідівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа р. Іркутська дитячий сад комбінованого виду N77.

Цілі. Вправляти в прямому і зворотному рахунку в межах 10; співвідносити число з цифрою; закріпити порядковий рахунок; вправляти у вимірюванні довжини за допомогою умовної мірки; вправляти в умінні складати з геометричних фігур ракету; розвивати уяву, логічне мислення.

Обладнання: М'яч, геометричні фігури на кожну дитину (прямокутники, трикутники, кола), аркуш ватману із зображенням ракет, зображення паровоза і вагончиків різного кольору, залізниці; кубики і бруски, медалі із зображенням транспорту.
Хід заняття.

Вихователь: Сьогодні ми з вами здійснимо подорож по казковій країні Математики. У цій країні живуть цифри, геометричні фігури, математичні знаки. Щоб потрапити в цю країну треба вміти рахувати.

Гра з м'ячем «Рахуй далі».
- Ласкаво просимо в казкову країну Математику! Нашу подорож ми продовжимо на чарівної птиці.
Крил немає у цієї птиці,
Але не можна не подивуватись,
Лише розпустить птах хвіст -
І підніметься до зірок. (Ракета).
Пропоную зібрати ракету з геометричних фігур.
- Які геометричні фігури ви знаєте?
- Як ви дізналися, що це трикутник? Прямокутник? Коло?
Діти збирають ракету з геометричних фігур.
- Щоб запустити ракету треба порахувати від 10 до 1.
Наші ракети злетіли. У космосі літає багато ракет. Давайте, їх порахуємо.
- Скільки ракет летить вгору?
- Скільки летить вниз?
- Скільки летить вправо?
- Скільки летить вліво?
Приземлилися на землю і продовжуємо подорож на наземному транспорті.
Братики в гості спорядилися,
Один за одного вчепилися,
І, помчали, шлях далекий,
Лише залишили димок. (Поїзд)
Давайте складемо поїзд з різнокольорових вагончиків.
- Скільки вагончиків причепили?
- Який за рахунком червоний?
- Який за рахунком синій?
- Який за рахунком зелений?
- Перетворюємося в паровозики і їдемо по залізниці.
Їхали ми їхали і раптом дорога закінчилася. Щоб їхати далі нам треба виміряти довжину дороги.
- Чим можна виміряти довжину дороги?
Діти вимірюють довжину дороги кубиками, потім брусками.
- Поїзд віз числа і цифри, але трапилася біда. Вагончик нахилився на повороті, цифри висипалися і переплуталися. Пропоную вам допомогти.
Гра «Математична мозаїка» (Діти співвідносять число і цифри, якщо правильно, то мозаїка складається)
Продовжуємо подорож
Динамічна пауза. «Літак»
Руки в сторони в політ
Полетить наш літак.
Зробив правий поворот,
Зробив лівий поворот.
Крилами похитав
Загудів і затремтів.
-Приземляємося на свої місця за столом. До нас приїхали дві машини. Подивіться уважно і скажіть, чим вони відрізняються?
«Знайди відмінність».
Машини привезли веселі завдання:
- Скільки вух у двох малюків?
- Скільки носів у двох псів?
- Скільки хвостів у семи корів?
Їмо на машині.
Пальчикова гімнастика.
Шарудять по дорогах Гладять руками по столу
Веселі шини, Плескають у долоні
Поспішають по дорогах Крутять уявний кермо
Машини, машини.
А в кузові важливі Стискати і розтискати пальці
Термінові вантажі -
Цемент і залізо Загинають пальці на кожну назву
Родзинки і кавуни.
- Під'їхали до річки. Як нам перебратися через неї? Якщо ми правильно з'єднаємо цифри, то отримаємо транспорт, що б переплисти річку.
«З'єднай цифри по порядку»
Діти з'єднують цифри по порядку, виходить кораблик.
- Молодці! Наша подорож підійшла до кінця. Згадайте, на якому транспорті ми подорожували? На згадку про подорож я хочу подарувати медалі. Вихователь пропонує дітям медалі із зображенням різних видів транспорту.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове