logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Бесіда про весну.

Заняття з розвитку мовлення в старшій групі.

Автор: Лещенко Ганна Іванівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Центр розвитку дитини дитячий садок першої категорії N 102» р. Таганрога.

Мета: Вчити встановлювати взаємозв'язок між весняним зміною в живій природі, Розвивати вміння логічно мислити, правильно формуючи висновки, розвивати диференційоване сприйняття, вміння порівнювати, виражатися точно словами. Удосконалювати екологічні знання. Виховувати дітей, здатних зрозуміти природу, берегти її, любити. Виховати увагу до власної мови і мовлення друзів.
Хід заняття:
Вихователь: Сьогодні ми з вами поговоримо ось про що...Відгадайте загадку
Тане сніжок
Ожив лужок
День прибуває
Коли це буває?
Діти: навесні
Вопитатель: так, це весна. А яка буває весна?
Діти: Рання і пізня
Воспит: пропоную вам визначити на картинках види весни, яка зараз на
дворі, види ранньої весни

(діти розглядають фото і картинки з зображенням весни. Відібрані картини поміщаємо на мольберт)
Вихователь: пробудження природи після зими відбувається повільно. Сніг довго лежить на полях, голі дерева гойдаються на вітрі. Ми з вами спостерігаємо наближення тепла, весни. Розкажіть, що ви почали помічати?

  1. Який став день?
  2. Як світить сонце?
  3. Що навесні тане?
  4. Яке стає небо?
  5. Яка стає земля?

Діти відповідають

Физминутка.

Пропоную вам вийти на лужок і помилуватися весняними квітами: пролісками і кульбабами

(на килимі лежать в розсипну квіти, діти діляться на дві команди і хто швидше збере квіти: одні збирають проліски, інші кульбаби)

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте вірші про весну?
(Діти читають вірші)
Вихователь: Молодці, гарні вірші прочитали. Скажіть, будь ласка,

  1. Яким буває сніг навесні?
  2. Як називається явище навесні, коли тане велика кількість льоду, снігу?
  3. Як ви думаєте, куди потім зникає вода?
  4. Як змінилось життя тварин?

Дидактична гра: «Коли це буває?»

  1. прилітають птахи
  2. йде сніг
  3. жовтіє листя на деревах
  4. з'являються проталини
  5. птахи будують гнізда
  6. відлітають птахи, ведмідь спить у барлозі
  7. прокинулася жаба
  8. повінь
  9. зріє суниця
  10. цвітуть сади
  11. завірюха
  12. білка сіра
  13. заєць сірий
  14. їжак впадає у сплячку
  15. у лисиці шерсть густа, пухнаста

Вихователь:

  1. Чому навесні все добре росте?
  2. Які птахи повертаються до нас навесні? Що вони будуть робити?
  3. Що роблять люди навесні на полях, на городах?
  4. З чим можна порівняти весну?
  5. Якими словами можна сказати про весну?

Узагальнюючий розповідь вихователя:
Весною сонце світить яскраво, посилаючи на землю багато тепла. Дні стають теплішими, а ночі коротшими. Від весняного тепла розтанув сніг, відтанула грунт. Маленькими струмочками і бурхливими потоками втекла тала вода. Вона напоїла грунт і разом з весняним теплом розбудила рослини від довгого зимового сну.
На проталинах зацвіли перші весняні квіти.
На деревах набубнявіли бруньки, зазеленіла трава. Прокидаються після зимової сплячки тварини і комахи.
Весна - щедре на радість пору року. Милуйся красою, слухай спів птахів і насолоджуйся дивними запахами.

Підсумок заняття.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове